Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot do Budapesztu 28-31.05.25
- Rezydent w EXIMTOURS
- Biuro podróży w Warszawie zatrudni pracowników
- Grecja 2025! Przewodnik, Pracownik...
- PRODUCT MANAGER
- Z-ca Kierownika / Specjalista ds. turystyki...
- Kosmetyki hotelowe
- Specjalista ds. Turystyki - Żyrardów
- REZYDENT TURYSTYCZNY - Lato 2025 w Sun & Fun...
- Salon Biura Podróży w Katowicach
Ryanair rozwija loty z Poznania
Ryanair ogłosił dziś rekordowy rozkład dla Poznania na sezon Zima24. Obejmuje on zbazowanie na zimę dodatkowego samolotu (łącznie 4) oraz 23 trasy (4 nowe).
Ryanair będzie latał z Poznania do Kopenhagi, Malagi, Palermo, Salonik. Zwiększy też liczbę lotów do ulubionych słonecznych kierunków na zimowy city-break: Alicante, Bari, Malta, Pafos i Rzym.
Prezes Lotniska Poznań Ławica, Grzegorz Bykowski, powiedział: Statystyki oraz liczby odnoszące się do naszych bardzo dobrych, de facto wyników podczas tegorocznego wysokiego sezonu, to jednak dla pasażerów nie jest do końca tym, co ich najbardziej interesuje. Dla nich najistotniejsza jest ciągłość i szerokość rozkładu połączeń z Poznania. I tak faktycznie jest bo sezon zima 2024/2025 jest historycznie rekordowym pod względem liczby połączeń. Ten sukces, wspólny z linią lotniczą Ryanair, powodowany jest tym, iż po raz pierwszy w ofercie zimowej pojawiły się połączenia, które do tej pory były dostępne jedynie latem, a co jest równie ważne, to częstotliwość do tych destynacji jest zdecydowanie wyższa, niż do tej pory. Dzięki rozkładowi zimowemu od linii lotniczej Ryanair skonstruowanemu w taki sposób, można łamać schemat latania jeden, czy dwa razy w tygodniu i korzystać z połączeń trzy i nawet cztery razy w tygodniu. W ten sposób na mieszkańców regionu oczekują na przykład Włochy, Grecja, Cypr, Hiszpania z ulubionym przez poznaniaków Alicante i świetnie sprawdzającą się Malagą. 23 trasy zimowe już teraz czekają zarówno na pasażerów z Wielkopolski, jak i na turystów z całej Europy chcących zobaczyć nasze miasto.
Tegoroczny sierpień na lotnisku Poznań Ławica był rekordowy. Wzrost liczby pasażerów r/r wyniósł aż 29% i w sierpniu z lotniska skorzystało 472 tys. pasażerów.
Od początku roku na poznańskiej Ławicy odprawiono 2,44 miliona pasażerów i wygląda, że plan obsłużenia 3 mln pasażerów w 2024 roku zostanie zrealizowany z nawiązką.
Sierpniowy ruch jest wynikiem lotów charterowych (43%) i tanich linii lotniczych (47%), a jedynie ok. 10% ruchu przypada na linie regularne. Oferta lotów tanich linii pokrywa główne kierunki oferując loty do Londynu, Paryża, Barcelony, Rzymu i Dublina, ale także oferuje połączenia do Zadaru i Bari. W charterach prym wiodą połączenia do Antalya, Hurghady i Rodos.
Port lotniczy Poznań - Ławica od niedawna ma ułatwienie dla pasażerów, którzy nie chcą tracić niedozwolonych w przewozie przedmiotów podczas odprawy.
Poznańskie lotnisko jest kolejnym na którym uruchomiono maszynę Paczkomat . To kolejne lotnisko po Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, które oferuje unikatową usługę wysyłki przedmiotów zakwestionowanych podczas kontroli bezpieczeństwa. Paczkomat InPost znajduje się w Hali Odlotów, więc dostęp do niego jest wygodny, a zapakowanie i nadanie przesyłki zajmuje zaledwie kilka minut.
Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli bezpieczeństwa, należy umieścić w worku strunowym i odpowiednio okleić. Następnie pasażer w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton (dostępny na miejscu) o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce urządzenia Paczkomat . Przesyłkę nadaje się przez aplikację InPost Mobile. Paczkomat na lotnisku umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres. Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu, pasażer będzie mógł przejść kontrolę bezpieczeństwa.
Bardzo nas cieszy, że Port Lotniczy Poznań, dzięki współpracy z firmą InPost, dołączył do grona nielicznych lotnisk w Polsce dbających o przedmioty "nieloty". Udogodnienia i komfort Pasażerów są dla nas kluczowe, jak również wprowadzanie nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Jestem przekonana, że nowa usługa będzie nieocenionym wsparciem i spotka się z pozytywnym odbiorem naszych Pasażerów wskazała Magdalena Pawelczyk, Dyrektor Marketingu i Handlu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
Wcześniej o instalacji paczkomatów pisaliśmy Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i Katowicach. W przypadku nadawania przedmiotów wartościowych należy zwrócić uwagę na ograniczenie wartości paczki i wyłączenia zawarte w regulaminie.
Ryanair ogłosił rekordowy rozkład lotów dla Poznania na sezon S24, obejmujący ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym 6 ekscytujących nowych kierunków.
W ramach rozwoju obecności w Poznaniu, Ryanair zbazuje na lato 2024 dodatkowy samolot na tym lotnisku, wspierając ponad 1200 miejsc pracy (w tym wysoko płatne miejsca pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów) w regionie. Rozkład lotów Ryanair w Poznaniu S24 obejmuje:
- 6 nowych tras - Kopenhaga, Dubrownik, Malaga, Palermo, Praga oraz Saloniki (łącznie 38 tras)
- 1 nowy zbazowany samolot (łącznie 4 - inwestycja 400 mln USD) (+1w porównaniu z rozkładem S23)
- Ponad 1.4 mln pasażerów w sezonie S24 (+57%)
- 250+ lotów tygodniowo (największy rozkład w historii)
- Wsparcie ponad 1200 miejsc pracy
Jason McGuinness, Chief Commercial Officer w Ryanair, powiedział w Poznaniu W tym roku Ryanair zainwestuje rekordową kwotę 4,2 miliarda dolarów w Polsce, zapewniając wzrost w całym kraju z wyjątkiem Modlina. Ryanair, największy przewoźnik w Europie i największa linia lotnicza w Polsce, z zadowoleniem potwierdza swoją pozycję jako numer jeden w Polsce, podczas gdy inne linie lotnicze albo odmawiają albo nie są w stanie przywrócić poziomu przepustowości sprzed pandemii COVID-19 ani generować wzrostu.
Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która znacząco rośnie w Polsce i Europie. Dzisiaj ogłaszamy rekordowy rozkład lotów na sezon letni dla Poznania na S24, obejmujący 38 tras, w tym 6 ekscytujących nowych destynacji: Kopenhagę, Dubrownik, Malagę, Palermo, Pragę i Saloniki. Ten wzrost jest poparty zaangażowaniem Ryanaira w lotnisko Poznań, dodając 1 nowy samolot bazowy na S24 (+3 w porównaniu z okresem sprzed pandemii COVID-19). To zwiększa łączną flotę Ryanaira bazującą w Poznaniu do 4, w tym 1 "Gamechanger" 8-200 (dostarczający 4% więcej miejsc, 16% mniej CO2), wspierając ponad 1200 miejsc pracy w regionie.
Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznań, powiedział: Rok 2023 był najlepszym w ponad stuletniej historii poznańskiego lotniska, które obsłużyło blisko 3 miliony pasażerów. Widać, że po okresie pandemii poznaniacy chętniej korzystają z coraz większej siatki lotów - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Szczególnie cieszy, że oprócz już wcześniej ogłoszonych połączeń, które wystartują w tym roku - do Dubrownika, Kopenhagi, Salonik czy Pragi - dołączy nowy kierunek. Poznań, dzięki lotnisku Ławica, jest doskonale skomunikowany z wieloma miastami na całym świecie.
Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Lotniska Poznań Ławica, dodał: Na progu wysokiego sezonu 2024 mamy dla naszych pasażerów same dobre nowiny! Bliska współpraca z linią lotniczą Ryanair generuje w ostatnim czasie nowości, jakich dawno nie mieliśmy na Ławicy. Końcówka ubiegłego roku przyniosła nam Lizbonę, która cieszy się ogromnym powodzeniem, a już teraz szeroko są znane tegoroczne hity na Lato 2024: Dubrownik, Praga, Saloniki, Palermo czy Kopenhaga. A jeśli ktoś spodziewał się czegoś niespodziewanego, to teraz już może planować krótszy i dłuższy pobyt na południu Hiszpanii! Trzy godziny lotu i Mamy Malagę! A to nie wszystkie plusy zupełnie nowych planów rozwoju Ryanair w Poznaniu. Malaga to dodatkowy, zbazowany samolot, a jeśli tak, to sięgamy także po więcej rotacji na innych kierunkach. Teraz mamy już 5 Nowości, dodatkowe rotacje na Lato 24 od Ryanair i to ich szukajcie w systemach rezerwacyjnych tego przewoźnika! Latajcie z Prosto z Poznania.
Port lotniczy Poznań podał swoje statystyki za styczeń 2024 roku.
Poznańskie lotnisko obsłużyło w styczniu 151 256 pasażerów. To wynik o 8% lepszy niż w styczniu 2023 r.
Jak podały władze lotniska, przewoźnicy niskokosztowi obsłużyli 96 255 pasażerów,a tradycyjni 34 651 pasażerów. W ruchu czarterowym obsłużono 20 205 pasażerów.
Najpopularniejsze kierunki, jeśli chodzi o przewoźników niskokosztowych to dwa londyńskie lotniska: Luton i Stansted, a także Malta, Alicante, Bristol, Mediolan Bergamo,Paryż Beauvais, Dublin, Kutaisi oraz Edynburg.
Najwięcej pasażerów korzystających z usług tradycyjnych przewoźników wybrało lot do Warszawy.
Z kolei w ruchu czarterowym największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki egipskie: Hurghada i Marsa Alam, oraz Fuerteventura.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Jest decyzja w sprawie gwarancji Join
Specjalne połączenia lotnicze na jarmark
Przychody ze sprzedaży w Rainbow wciąż na
Dział transport:
Latanie po Polsce coraz
PLL LOT mają tymczasowego
Starsze aktualności:
Najlepszy Produkt Turystyczny Wielkopolski
Ryanair rozwija loty z
Obiekty noclegowe zanotowały wzrost liczby gości w pierwszym
Niemcy krytykowani za przywrócenie kontroli
Trybunał Sprawiedliwości rozpatrzył skargi na Pakiet
TFP zacznie wypłacać pieniądze, zamiast je
Kiepskie dworce autobusowe szkodzą
Accor chwali się marką
RateHawk rozszerza możliwości z powodu
Hotel Diament Plaza Gliwice po remoncie
Udane wakacje na wrocławskim lotnisku
Lotnisko w Gdańsku rezygnuje z komunikatów głosowych
Ilu pasażerów skorzystało z lubelskiego lotniska?
Tsunami uderzyło w Indonezję - MSZ wydał nowe ostrzeżenie
15 nowych tras z krakowskiego lotniska
Otwarto pierwszy hotel ibis w Bukareszcie
Corendon Airlines pozwoli zapłacić za podróż w dowolnym momencie
Ryanair rezygnuje z jednego z połączeń z Olsztyna
Nekera rozpoczyna sprzedaż oferty Lato 2023
Wizz Air zawiesza loty do północnych Włoch
Luxury Travel z nową gwarancją ubezpieczeniową