Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

SzukajCzerwiec na Lotnisku Chopina

Czy czerwiec był udany dla Lotniska Chopina? Władze portu poinformowały o swoich statystykach.


W czerwcu 2017 Lotnisko Chopina obsłużyło 1,52 mln pasażerów - ponad 20 proc. więcej niż w czerwcu 2016.

»»»» Starsze informacje 2017-06-14 ««««


W maju warszawskie lotnisko obsłużyło 1,32 mln pasażerów - o 22 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Po pięciu miesiącach tego roku na Lotnisku Chopina odprawiono zatem ponad 5,46 mln pasażerów - o 26 proc. więcej w porównaniu do 2016 r. Najpopularniejszym kierunkiem rozkładowym w tym roku jest Londyn, a w ruchu czarterowym Wyspy Kanaryjskie.

Starsze informacje 2017-05-11


Kwiecień na Lotnisku Chopina

W kwietniu warszawski port obsłużył ponad 1,1 mln pasażerów - o 24,3 proc. więcej niż rok temu. Ruch lotniczy na największym lotnisku w kraju jest wyższy od oczekiwań.

Zarząd portu lotniczego jest zadowolony nie tylko z ruchu w kwietniu, ale też z czterech pierwszych miesięce 2017 r. Od stycznia do końca kwietnia 2017 r. lotnisko obsłużyło ponad 4,1 mln pasażerów - o ponad 27 proc. więcej niż w tym samym czasie 2016 r. Taki wzrost jest możliwy dzięki nowym trasom. W kwietniu z warszawskiego lotniska wystartowały dwa nowe połączenia PLL LOT ( do Los Angeles i Newark).

Tegoroczny wzrost jest wyższy od naszej prognozy. Zakładaliśmy, że w pierwszych czterech miesiącach roku obsłużymy 3,8 mln pasażerów - wyjaśnia Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" oraz dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Najbliższe miesiące zapowiadają się równie ciekawie. Z Warszawy uruchomionych zostanie w sumie aż dziewięć całkiem nowych tras, a na pięciu już działających linie lotnicze wprowadzą nowe połączenia.

PLL LOT wprowadzi rejsy do Astany, Kaliningradu, Podgoricy, Puli, Stuttgartu. Wizz Air zaoferuje natomiast loty do Agadiru, Billund, Santander, Bratysławy, Lyonu oraz do portu Lamezia Terme.

Cztery nowe połączenia na już istniejących trasach uruchomi WizzAir, a po jednym - Ryanair oraz PLL LOT. Irlandzki przewoźnik rozpocznie rejsy na trasie do Szczecina; WizzAir zainauguruje loty do Bukaresztu, Nicei, Wilna oraz na lotnisko Kijów Żuliany, natomiast PLL LOT do Goeteborga.

Starsze informacje 2017-04-10


Ponad milion pasażerów w marcu na Lotnisku Chopina

Po raz pierwszy w historii warszawskiego portu w ostatnim miesiącu zimy liczba odprawionych pasażerów przekroczyła milion pasażerów. Rekordowy w historii był także I kw. 2017 r., który był lepszy od zeszłorocznego o ponad 28 proc.

Ponad milion pasażerów odprawionych w marcu to wynik, który jest lepszy od odnotowanego rok temu aż o 28,4 proc. Od stycznia do marca 2017 r. Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło natomiast blisko 3 mln pasażerów - o 28,5 proc. więcej niż rok temu.

Osiągnięte wyniki są konsekwencją polityki portu nastawionej na obsługę ruchu przesiadkowego. W ruchu międzynarodowym w I kw. 2017 r. odprawiono ponad 2,5 mln osób (+23,3 proc.). W ruchu krajowym w tym czasie Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło natomiast 439,8 tys. osób (+69,2 proc.).
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij