Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

MSZ ostrzega przed podróżami do jednego z krajów afrykańskich

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące wyjazdów do jednego z krajów afrykańskich.


W związku z pogorszeniem się w ostatnim czasie sytuacji bezpieczeństwa w regionie Casamance (w tym także z przypadkami napadów na turystów) i prowadzonymi działaniami militarnymi w tym regionie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Casamance (obszar na południu Senegalu, między południową granicą z Gambią i północną granicą z Gwineą-Bissau) - ostrzega MSZ.

Obywatelom polskim przebywającym na tym obszarze, ministerstwo zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie poruszania się po zmroku i bezwzględne stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa.

Równocześnie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina o utrzymującym się zwiększonym zagrożeniu terrorystycznym w całym regionie Sahelu i zaleca obywatelom polskim przebywającym w państwach regionu lub planującym podróż do nich zachowanie daleko posuniętej ostrożności, unikanie miejsc zgromadzeń publicznych (np. dyskotek, miejsc spotkań diaspory europejskiej itp.) oraz zgłoszenie podróży lub pobytu w systemie Odyseusz.

»»»» Starsze informacje 2018-01-25 ««««


MSZ o podróżach do Belgii
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wydało komunikat dotyczący wyjazdów do Belgii.

Jak podał resort spraw zagranicznych, władze belgijskie obniżyły poziom zagrożenia terrorystycznego na terenie całego kraju z 3 do 2 (w czterostopniowej skali). Obniżenie poziomu alertu oznacza, że według władz miejscowych zagrożenie zmniejszyło się, a atak stał się mniej prawdopodobny. Jednak poziom 2 nie oznacza, że zagrożenie już nie istnieje. Jednocześnie utrzymano 3 poziom zagrożenia dla niektórych wrażliwych miejsc.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do obywateli polskich przebywających w Belgii o zachowanie ostrożności, bieżące śledzenie sytuacji bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych.


Starsze informacje 2018-01-02


MSZ: ostrożnie w Iranie
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat dotyczący podróży do Iranu.

W związku z trwającymi w wielu miastach Iranu protestami oraz trudnym do przewidzenia rozwojem sytuacji w nadchodzących dniach, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca bezwzględne stosowanie się do poleceń sił porządkowych, unikanie przebywania w miejscach zgromadzeń publicznych oraz śledzenie bieżących komunikatów o sytuacji bezpieczeństwa - podało MSZ.

Ministerstwo przekonuje, że przebywający w Iranie podróżni powinni także uwzględnić fakt, iż w związku z zaistniałą sytuacją możliwe są czasowe wyłączenia z ruchu ulic lub większych obszarów miast, zamknięcie części stacji metra w Teheranie, a także mogą wystąpić problemy z łącznością komórkową oraz internetem.

Osobom wyjeżdżającym do Iranu MSZ zaleca zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz .
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij