Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

SzukajOrbis wchodzi na nowy rynek

Grupa Hotelowa Orbis wchodzi na nowy rynek. W jakim kraju hotelarska spółka rozpocznie działalność?


Grupa wchodzi na rynek serbski otwierając hotel Mercure Belgrade Excelsior. Jest to pierwszy hotel marki AccorHotels w Serbii. Otwarcie, hotelu, który będzie zarządzany przez Grupę Hotelową Orbis na podstawie umowy o zarządzanie z właścicielem i inwestorem LAMPSA SA, zaplanowano na wrzesień 2017 r.

Serbia będzie 96. państwem, w którym będzie obecna sieć AccorHotels, a słynny "Excelsior" w Belgradzie wejdzie do globalnej grupy zrzeszającej ponad 4.100 hoteli na całym świecie. W ten sposób Mercure Belgrade stanie się rekomendowanym miejscem dla podróżujących 32 milionów członków klubu lojalnościowego Le Club Accorhotels.

Naszym celem jest wzmocnienie wiodącej pozycji w regionie poprzez rozbudowę sieci hoteli, głównie dzięki partnerstwu z silnymi inwestorami, jak i poprzez wejście na nowe rynki, na których nie jesteśmy jeszcze obecni. Serbia jest dobrze rozwijającym się krajem o dużym potencjale dla hoteli działających pod markami międzynarodowymi z regionalnym wsparciem, które zapewnia Orbis. Wprowadzamy na rynek serbski wyjątkową markę hoteli ze średniego segmentu, która łączy w sobie siłę międzynarodowej sieci, gwarantuje wysoką jakość i pozytywne doświadczenia z hoteli, które są zakorzenione w lokalnej społeczności. - mówi Gilles Clavie, Prezes i Dyrektor Generalny Orbis SA.

Aktualnie hotel Excelsior oferuje 73 pokoje, restaurację i salę konferencyjną. Neoklasycystyczne wnętrza i panująca w nich atmosfera sprawiają, że ten znajdujący się w samym sercu tętniącej życiem stolicy Serbii hotel jest doskonałym miejscem do poznawania tajemnic przeszłości Belgradu, jak i odkrywania jego teraźniejszości. Hotel ma bogatą, stuletnią historię, zabiera swoich gości w niepowtarzalną podróż do miejsc, gdzie stołowały się, nocowały i pozostawiły po sobie ślad znane osoby, takie jak Ivo Andric, Jean-Paul Sartre i Josephine Baker.

Z przyjemnością witamy markę Mercure w Belgradzie. Dzięki współpracy z Orbisem/AccorHotels stniemy się częścią jednej z najsilniejszych i najbardziej szanowanych firm hotelarskich o ogólnoświatowym zasięgu. Jesteśmy pewni, że to partnerstwo pomoże nam dobrze zaprezentować nasz hotel i Belgrad - powiedział Anastassos Chomenidis, Dyrektor Zarządzający LAMPSA SA.

Hotel Excelsior Belgrad został wybudowany w 1921 roku; otwarcie hotelu odbyło się w dniu 15 marca 1924 roku. Projekt budowlany przypisuje się architektom z Wiednia.

»»»» Starsze informacje 2017-06-16 ««««


Jest decyzja w sprawie przejęcia węgierskiego hotelu przez Orbis
Czy Grupa Orbis poszerzy swoje portfolio o kolejny hotel? Węgierski urząd zajmujący się ochroną konkurencji wydał decyzję w tej sprawie.

Węgierski Urząd ds Konkurencji wydał pozytywną decyzję w sprawie przejęcia kontroli przez Accor-Pannonia Hotels Zrt (spółka zależna Orbisu), nad HVB Leasing Maestoso Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság. Jednostka jest właścicielem hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge w Budapeszcie.

Od maja, obowiązują przepisy, iż przejęcie kontroli nad spółka przejmowaną przez podmiot zależny emitenta, jest zależne od weryfikacji transakcji przez Węgierski Urząd ds Konkurencji.

Na koniec marca 2017 roku sieć Grupy składała się w sumie z 116 hoteli, dysponujących ponad 19,7 tys. pokoi. Większość z nich (70 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

Starsze informacje 2017-05-26


Nowy hotel w sieci Mercure

Grupa Hotelowa Orbis poinformowała o otwarciu pierwszego hotelu Mercure w Rumunii, który położony poza Bukaresztem.

W Rumunii - jednym z najbardziej obiecujących rynków w regionie - dążymy do osiągnięcia wiodącej pozycji poprzez rozwój sieci naszych hoteli, głównie dzięki współpracy z silnymi lokalnymi partnerami. Cieszy mnie fakt, że marka Mercure zawita do miasta Sighisoara, oraz że planowane są kolejne otwarcia hoteli w całej Rumunii, co potwierdza dynamikę naszej strategii rozwoju w tym kraju - powiedział Gilles Clavie, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Orbis SA.

Po dostosowaniu do wymogów marki, istniejący hotel Binderbubi Hotel and Spa w Sighisoarze dołączy do sieci hoteli marki Mercure i będzie zarządzany przez Grupę Hotelową Orbis w ramach umowy o zarządzanie zawartej z lokalną spółką Daflog.

Mercure Sighisoara Binderbubi Hotel and Spa zaoferuje 52 pokoje, 3 sale konferencyjne, 2 restauracje, bar i spa. Jest położony u podstawy wzgórza Citadel Hill - w miejscu, gdzie łączą się trzy dzielnice Sasów siedmiogrodzkich, hotel zapewnia widok na najważniejsze zabytki, doskonale wpasowując się pod względem architektonicznym w tętniące historią otoczenie. Otwarcie hotelu jest planowane na koniec trzeciego kwartału 2017 roku.

Starsze informacje 2017-05-24


Novotel wchodzi do Sarajewa
Grupa Hotelowa Orbis kontynuuje rozwój sieci hoteli na Bałkanach i podpisała umowę franczyzową z lokalnym partnerem i inwestorem Al Shiddi Group.

Hotel, dotychczas działający pod nazwą "Bristol", dołączy do międzynarodowej sieci Novotel w październiku 2017 roku i stanie się częścią Grupy Orbis/AccorHotels. Novotel Sarajewo jest położony w sąsiedztwie Starego Miasta oferuje 186 pokoi, 7 sal konferencyjnych, restaurację, centrum fitness i centrum odnowy biologicznej z krytym basenem.

Niezależnie od inwestycji w Novotel, Al Shiddi Group zawarła w kwietniu bieżącego roku umowę franczyzową z należącą do AccorHotels spółką Swissôtel na budowę nowego, 218-pokojowego hotelu, która rozpocznie się na początku 2018 roku.

Starsze informacje 2017-05-12


Hampton by Hilton otworzył swój największy hotel

Należąca do Hilton Worldwide, sieć Hampton by Hilton, poinformowała oficjalnie o otwarciu najnowszego obiektu zlokalizowanego w stolicy Niemiec - Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz.

Nowo otwarty obiekt posiada 344 pokoje i tym samym jest największym na świecie hotelem Hampton by Hilton.

Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz dołączył do trzech hoteli marki Hampton by Hilton działających w Niemczech. Obiekt zlokalizowany jest takich atrakcji jak Wyspa Muzeów, wieża telewizyjna Berliner Fernsehturm, a także Brama Brandenburska. Hotel usytuowany jest 14 kilometrów od portu lotniczego Berlin - Tegel.

Hampton by Hilton Berlin City Center Alexanderplatz jest własnością Primestar Hospitality GmbH. Każdy pokój wyposażony jest w 40-calowy telewizor HDTV, ekspres do kawy i zaparzacz do herbaty. Goście mogą korzystać także z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Starsze informacje 2017-04-27


Sieć A&O Hotels and Hostels wchodzi do Danii

A&O Hotels and Hostels wchodzi do Danii: Nowa czteropiętrowa nieruchomość o powierzchni 6144 m przy ulicy Tagensvej 135-137 jest designerskim niedrogim noclegiem najnowszej generacji A&O.

Jesteśmy dumni z tego, że w przyszłości będziemy mogli zaoferować gościom niedrogi nocleg w jednym z najmodniejszych celów turystycznych Europy! A&O gwarantuje tanie noclegi, także w miastach, gdzie są wysokie ceny. Sprawiamy, że każdy może sobie pozwolić na pobyt w drogim mieście - cieszy się Oliver Winter, dyrektor generalny A&O.

A&O Copenhagen N rrebro został zbudowany w ciągu ośmiu miesięcy i wynajęty na 30 lat u AP Pension. Wysokość kosztów inwestycji budowlanej, łącznie z umeblowaniem i wyposażeniem, wynosi około 5,5 mln euro.

Hotel oferuje 684 miejsc noclegowych w 168 pokojach, głównie w pokojach rodzinnych cztero- i sześcioosobowych oraz dwuosobowych. W Kopenhadze często wyposażaliśmy pokoje rodzinne w łóżka dwuosobowe i w jedno lub dwa łóżka piętrowe, aby szczególnie dobrze dopasować się do naszych grup docelowych. W dni robocze zaspokajamy zapotrzebowanie grup na pokoje wieloosobowe, a w weekendy pokoje są wykorzystywane przez takie osoby podróżujące na własną rękę, jak pary i rodziny - tłumaczy Phillip Winter, dyrektor działu marketingu grupy hoteli A&O.

Sieć dzieli budynek z akademikiem. Dlatego hotel oferuje obszar tylko dla studentów, wyposażony w strefę wypoczynku i szybką sieć Wi-Fi.

A&O położone jest w północno-wschodniej części miasta, w studenckiej dzielnicy N rrebro, bezpośrednio przy stacji Bispebjerg i można do niego dotrzeć z kopenhaskiego dworca głównego szybką koleją miejską w 20 minut.

Po raz pierwszy pokoje zostały zaprojektowane w sposób modularny, co znaczy, że zamontowane w prosty sposób drewniane deski mieszczą w sobie elektronikę i kable. Urzeczywistniono nową koncepcję kolorystyczną mebli "Fineline Créme" (przedtem "Brzoza") oraz podłogi w stylu retro "Welsh Pale Oak" (zamiast wiśni), jak również wbudowano dźwiękoszczelne drzwi. Zamki drzwi otwieranie i zamykane są za pomocą kodu na karcie i zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały przyszłościowej wizji hotelarskiej "otwierania drzwi za pomocą smartfona".

Każdy z rodzinnych pokojów wieloosobowych został wyposażony w tzw. "privacy board", designerską osłonę łóżek piętrowych, zapewniającą gościom więcej przestrzeni prywatnej. Każda osłona ma standardowo lampkę LED do czytania, uchwyt do tabletu i dwa przyłącza USB. Wezgłowia łóżek podwójnych zostały zaprojektowane w takim samym miejskim stylu jak osłony typu privacy board i również mają zintegrowane lampki LED do czytania. Pufy w kolorze pomarańczowym i mandarynkowym zastępują w pokojach konwencjonalne krzesła.

Hotel został zaprojektowany według koncepcji "A&O: next generation" i odpowiada nowemu designerskiemu kierunkowi sieci. Podłoga o powłoce epoksydowej jest bardzo wytrzymała i została odlana według innowacyjnej technologii nanoszenia warstw na podłogę w 3D, zwanej "New York Floor".

Poczekalnia oferuje okrągłe ławki, wyglądające jak elementy kanapy, kącik czytelniczy pomarańczowe sofy, a hol z automatem do kawy dodatkowe, wygodne fotele. Meble i systemy oświetleniowe zostały po raz pierwszy zaprojektowane w kolorach pomarańczowym, malinowym, pistacjowym i karbonowym i ozdabiają zarówno lobby, jak i jasną salę śniadaniową. Do tego dochodzą designerskie osłony w paski z motywem miejskim, które można znaleźć w recepcji, barze i bufecie śniadaniowym. Sala śniadaniowa jest dla optycznego rozluźnienia wyposażona w zestawy z trzech stolików i wysokie stoły w stylu barowym oraz oświetlana przez ponadwymiarowe designerskie lampy wiszące w kształcie donutów w czterech odcieniach barwnych.

Starsze informacje 2017-04-12


Accor zbuduje niskoemisyjny hotel

W trakcie drugiej wystawy BBCA, w ramach prowadzonego przez spółkę programu na rzecz zrównoważonego rozwoju pod nazwą Planet 21 (kluczowym priorytetem programu jest budownictwo) AccorHotels ogłosił budowę pierwszego niskoemisyjnego budynku hotelowego - hotelu JO&JOE Paris.

HotelInvest - spółka zajmująca się nieruchomościami w AccorHotels wykorzysta to przedsięwzięcie do wdrożenia i dostosowania procesów inwestycyjnych. Przykładowo w budynku znajdą się elementy wykonane ze specjalnie klejonego i laminowanego drewna, a zastosowane rozwiązania w zakresie energooszczędności i architektury cyfrowej będą uwzględniać szereg innowacji. Nowy hotel zostanie otwarty w drugiej połowie 2018 r.

JO&JOE to koncepcja AccorHotels, łącząca w sobie elementy hotelu, apartamentu mieszkalnego i młodzieżowego hostelu. Będzie to pierwszy hotel open-house działający pod tą marką w Paryżu. Będzie położony przy rue Paul Vaillant Couturier w pobliżu szybko rozwijającej się dzielnicy studenckiej (Gentilly) na przedmieściach Paryża. Powierzchnia tego obiektu obejmuje niemal 6 000 m2. Hotel będzie oferować 569 miejsc noclegowych, restaurację barową mieszczącą do 150 osób, a także duży ogród zimowy i zielone tarasy. Odzwierciedlając DNA marki, w JO&JOE Paris zaplanowano otwarte przestrzenie i design harmonijnie łączący wnętrze i otoczenie budynku, sprzyjając w ten sposób kontaktom gości hotelowych z mieszkańcami miasta.

AccorHotels jest członkiem-założycielem BBCA (francuskiego stowarzyszenia budownictwa niskoemisyjnego). Przyczynił się do opracowania dokumentu z wytycznymi dla budynków niskoemisyjnych oraz poszerzenia jego zakresu o budowę nowych hoteli. W dniu wczorajszym na wystawie BBCA zespół pod kierownictwem firmy architektonicznej Jean Paul Viguier przy wsparciu Artelia otrzymał dla projektu JO & JOE Paris certyfikat CERTIVEA BBCA dla niskoemisyjnych budynków w fazie projektu. Projekt musi spełniać cztery kryteria objęte zakresem certyfikatu: zrównoważona budowa, kontrolowana eksploatacja, sekwestracja dwutlenku węgla i tzw. "gospodarka obiegowa".
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Sieć wchodzi do Danii [2017-05-12 10:33 80.52.226.*]
alw są kochani - jak dbaja o polskie pokojówki i kadre, tylko w Polsce narzekaja, że drogo odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij