Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. turystyki, Albatros Travel...
- Sprzedam agencję turystyczną w Kielcach
- KIEROWNIK DZIAŁU CALL CENTER
- ZAKOPANE Specjalista ds. Obsługi Klienta
- Specjalista ds. Turystyki
- Organizator imprez / Specjalista d.s. turystyki...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich
- Specjalista ds. turystyki
- SZUKAM PILOTA WŁOCHY
- Aparthotel, pensjonat w Korbielowie do wynajecia
Inauguracja nowego połączenia z Kraków Airport
Na lotnisku w Krakowie-Balicach zainaugurowano nowy kierunek.
W Kraków Airport po raz pierwszy wylądował samolot z Bukaresztu. Połączenie obsługuje Wizz Air. Do stolicy Rumunii można polecieć trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki.
Jestem przekonany, że nowe połączenie Wizz Air, bazowego przewoźnika Kraków Airport, do Bukaresztu cieszyć się będzie dużym powodzeniem. Miasto łączy w sobie urok historycznej architektury z nowoczesnymi elementami, które tworząc wyjątkowy charakter miejsca, przyciąga zwiedzających z całego świata. Liczę również na znaczne ożywienie kontaktów gospodarczych między Małopolską a Bukaresztem, wokół którego skupia się biznes tej części kraju. - Łukasz Strutyński, prezes zarządu Kraków Airport.
Inaugurację połączenia do Bukaresztu zaszczycił obecnością Ignat Timar, Konsul Honorowy Rumunii w Krakowie, który wraz z Łukaszem Strutyńskim, prezesem zarządu Kraków Airport, Łukaszem Krzysztofikiem, dyrektorem Biura Wojewody oraz załogą Wizz Air, uroczyście przecięli wstęgę.
Port lotniczy w Krakowie-Balicach zanotował udany wrzesień.
Z usług Kraków Airport skorzystało 1 040 849 pasażerów, czyli o 29% więcej niż we wrześniu 2019 r. oraz o 18% więcej, niż we wrześniu 2023 r.
Powoli dobiega końca sezon wakacyjny, a cała branża lotnicza przygotowuje się już do wdrożenia jesienno-zimowej siatki połączeń, co nastąpi pod koniec października. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wakacyjnego ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku i mamy nadzieję, że przed nami kolejne miesiące satysfakcjonujących wyników. Według prognoz, do końca roku możemy obsłużyć blisko 11 milionów pasażerów. - powiedział Łukasz Strutyński, prezes zarządu Kraków Airport.
Od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło 8 318 766 pasażerów.
Ryanair dziś ogłosił swoją największą w historii zimową siatkę połączeń z krakowskiego lotniska. W rekordowym rozkładzie znalazły się 62 trasy, w tym 2 nowości: Mediolan-Malpensa oraz Triest.
Do rozkładu lotów Ryanair powróci także jeden z ulubionych zimowych kierunków: Fuerteventura. Dodatkowo, Ryanair w sezonie zimowym zwiększy częstotliwość lotów do ponad 30 słonecznych miejsc i idealnych destynacji na city-break, jak: Alicante, Madryt, Malta czy Teneryfa. Nowy rozkład zapewni dostęp do bezkonkurencyjnej siatki połączeń w atrakcyjnych cenach.
Rozkład lotów Ryanair na sezon Zima 24 w Krakowie obejmuje:
11 samolotów zbazowanych (1,1 mld USD inwestycji w Krakowie) - w tym 5 samolotów nowej generacji
62 trasy, w tym dwie nowe: Mediolan - Malpensa oraz Triest
Zwiększona częstotliwość na ponad 30 trasach, w tym do Alicante, Madrytu, na Maltę i Teneryfę.
Powrót popularnego zimowego kierunku: Fuertaventury
Wzrost liczby pasażerów w Krakowie do 5,9 mln rocznie
Ponad 5 000 miejsc pracy, w tym 350 wysoko płatnych miejsc pracy dla pilotów i personelu pokładowego
Ryanair inwestuje w rozwój krakowskiego lotniska, czego dowodem jest 11 zbazowanych samolotów (o wartości 1,1 mld USD), w tym 5 samolotów nowej generacji "Gamechanger" - które emitują 20% mniej CO2 oraz generują 50% mniej hałasu. W tym roku Grupa Ryanair rozpoczęła również budowę największego centrum symulatorowo-treningowego dla załóg i mechaników lotniczych (o wartości 600 mln PLN), które przyczyni się do powstania ponad 150 kolejnych bezpośrednich miejsc pracy i zapewni możliwości szkoleniowe w Krakowie dla ok. 500 osób dziennie.
Ryanair przewiezie w tym roku ok. 18 mln pasażerów do/z Polski, korzystając z floty 42 samolotów bazujących w Polsce. Tym samym linia zapewnia całoroczną siatkę połączeń i rozwój turystyki, co przekłada się na ponad 14 600 miejsc pracy w Polsce.
Michał Kaczmarzyk, Prezes linii lotniczych Buzz (Grupa Ryanair), powiedział: Ryanair z przyjemnością ogłasza kolejny rekordowy rozkład lotów z lotniska Kraków-Balice na zimę 2024/2025. Nowy rozkład zagwarantuje naszym klientom jeszcze większy wybór kierunków w całej Europie w atrakcyjnych cenach. Oferujemy 62 trasy, w tym 2 nowe do Mediolanu-Malpensy i Triestu, a także zwiększoną częstotliwość lotów do ponad 30 popularnych zimowych destynacji, takich jak Alicante, Madryt, Malta czy Teneryfa. Z radością ogłaszamy również powrót jednego z najpopularniejszych zimowych kierunków - Fuerteventury. Kraków pozostaje największą bazą operacyjną Grupy Ryanair w Polsce, staje się również kluczowym miejscem w naszej strategii rozwoju. Nasze zaangażowanie w regionie potwierdza budowa pierwszego w Europie Środkowej Centrum Symulatorowo Treningowego Grupy Ryanair. Ta inwestycja o wartości 600 mln PLN, której budowa już trwa, rozpocznie działalność już w 2025 r., generując ponad 150 bezpośrednich miejsc pracy, transferując do regionu nowoczesne technologie, w tym najnowsze symulatory Boeing 737-8200 i MAX-10. Z okazji ogłoszenia naszej zimowej siatki połączeń, na naszej stronie Ryanair.com, bilety na loty z/do Krakowa będą dostępne w promocyjnych cenach już od 95 zł.
Łukasz Strutyński, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Kraków-Balice: W branży lotniczej letnia siatka połączeń obowiązuje jeszcze do końca października. Jednak, biorąc pod uwagę ambitne plany naszych przewoźników, już teraz możemy stwierdzić, że oferta krakowskiego lotniska Zima 2024/2025 będzie naprawdę imponująca. Mając na uwadze, że nasz bazowy przewoźnik oferuje pasażerom szeroką gamę połączeń do miast na całym świecie, wierzymy, że nasza współpraca z Ryanairem będzie się nadal rozwijać. Triest, Mediolan, Wyspy Kanaryjskie, a także marokański Agadir to miejsca, które zachwycają przez cały rok.
Po odejściu z Kraków Airport, były prezes lotniska, Radosław Włoszek zaliczył miękkie lądowanie.
Z dniem 25 lipca 2024 roku decyzją Rady Nadzorczej na stanowisko prezesa zarządu Spółki "Koleje Małopolskie" sp. z o.o - poinformował przewoźnik kolejowy.
Radosław Włoszek ukończył Uniwersytet Jagielloński oraz studia podyplomowe na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest także absolwentem studiów Executive Master of Business Administration w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego. W latach 2006 - 2008 był dyrektorem i prezesem PUHiT "Kraków" Sp. z o.o. W latach 2009 - 2016 kierował Działem Zarządzania Majątkiem i Administracji w Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. w Katowicach, odpowiadał m.in. za kwestie związane z Euroterminalem w Sławkowie. W latach 2016 - 2024 był prezesem zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o. Przez trzy kadencje, od marca 2017 roku do marca 2023 roku, był również wiceprezesem Związku Regionalnych Portów Lotniczych, a w latach 2023-2024 r. był prezesem tej organizacji.
We wtorek, 9 lipca Rada Nadzorcza Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o., ogłosiła wyniki postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu.
Na stanowisko prezesa zarządu został powołany Łukasz Strutyński, który pełnił obowiązki prezesa od czasu odwołania Radosława Włoszka. Łukasz Strutyński jest jest radcą prawnym, posiada także tytuł MBA. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pracę w organach zarządczych i kontrolnych spółek prawa handlowego, prowadzenie kancelarii radcy prawnego oraz doradzanie polskim samorządom w planowaniu i realizacji przedsięwzięć rozwojowych w ramach projektów z udziałem Związku Miast Polskich finansowanych ze środków Unii Europejskiej, krajowych, funduszy norweskich, szwajcarskich oraz EOG. Od 2018 roku pracuje w Radzie Nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o. W latach 2013-2016 był członkiem zarządu tej spółki odpowiedzialnym za obszar inwestycji.
Równocześnie Janusz Kardasiński został powołany na członka zarządu odpowiedzialnego za obszar inwestycji Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o.
Czerwiec był dla Balic udany, znów osiągnięto milion pasażerów. Zatem w pierwszej połowie roku z lotniska skorzystało już 5,1 mln podróżnych.
Ilość pasażerów w czerwcu tego roku była o 15 większa niż rok temu i 34 procent większa niż w 2019 roku. Czerwiec okazał się na krakowskim lotnisku kolejnym dobrym miesiącem, w którym - tak jak w maju - obsłużyliśmy ponad milion podróżnych. Nasi pasażerowie spośród ponad 150 połączeń wybierali głównie słoneczne kierunki powiedział p.o. prezesa zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach Łukasz Strutyński.
Jak podaje lotnisko (na razie za pierwszy kwartał 2024), że z Kraków Airport latają ludzie młodzi (51% < 34 lata, 37% 35-54 lata), w celach wypoczynkowych (50%, biznesowe 18%), a większość pasażerów dociera na lotnisko samochodem (35%), taksówką/transferem (30%) i pociągiem (21%). Ponad 80% podróżnych robi odprawę online.
Co ciekawe krakowskie Balice mogą mieć pod bokiem konkurencję - miejscy radni zaproponowali bowiem, aby rozwijać lotnisko w Pobiedniku Wielkim w celu dostosowania go do lotów biznesowych, towarowych, a także wojskowych. Łączyło by to się z rozbudową centrum przesiadkowego na północy Krakowa. Pomysł wzbudza kontrowersje, a realizacja tych zamierzeń wymaga sporych wydatków (m.in. rozbudowy dróg, utwardzenia pasa lotniska).
Radosław Włoszek został odwołany z funkcji prezesa Kraków Airport. Wraz z nim stanowisko stracił jeden z członków zarządu.
W dniu 21.06.2024 r. Rada Nadzorcza spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o., podjęła uchwały w sprawie odwołania Pana Radosława Włoszka z funkcji Prezesa Zarządu spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o. oraz Pana Mariusza Saługi z funkcji Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar inwestycji spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o. Od dnia 22.06.2024 r. Rada Nadzorcza delegowała do wykonywania czynności Prezesa Zarządu spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o., Pana Łukasza Strutyńskiego. - można przeczytać w komunikacie spółki.
Równocześnie rozpisany został konkurs na nowego prezesa, oraz członka zarządu. Co istotne, wymagania konkursowe zamykają drogę dla różnego rodzaju nominatów politycznych. Kandydatem w postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki nie może być osoba, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków:
- pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym
charakterze, - wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań,
- jest zatrudniona przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczy prac na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze,
- pełni funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej,
- jej aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności spółki
Kraków Airport wita nowych przewoźników.
We wtorek, 11 czerwca lotnisko przywitało salutem wodnym samolot linii lotniczych Jazeera Airways, który po raz pierwszy przyleciał z Kuwejtu. Loty do Kuwejtu są realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki.
W sobotę 15 czerwca w krakowskim porcie lotniczym zostanie zainaugurowane nowe połączenie Air Arabia do Szardży. W sezonie letnim Air Arabia zwiększy ilość zapowiadanych wcześniej lotów, do 12 tygodniowo.
Nowy rekord na krakowskim lotnisku.
W maju, port lotniczy w Krakowie - Balicach, po raz pierwszy w swojej historii obsłużył milion pasażerów w miesiącu.
Większość z nas pamięta pusty terminal podczas pandemii, a potem zmniejszony ruch pasażerski spowodowany obostrzeniami dla podróżujących na całym świecie. Działamy cały czas w wyjątkowo skomplikowanym czasie stosunków międzynarodowych. Tym bardziej jesteśmy dumni z dzisiejszego rekordu. To pasja do latania pasażerów odrodziła ruch lotniczy w Polsce i na całym świecie, dziękujemy za wybór oferty z siatki połączeń przewoźników na naszym lotnisku. Pełen szacunek i podziw za codzienny wysiłek dla całej drużyny Kraków Airport. Dzięki wspólnej pracy zespołu krakowskiego lotniska, jeszcze niedawno nierealne do osiągnięcia cele, stały się rzeczywistością. Dziękujemy całej branży turystycznej Krakowa i Małopolski, za współpracę na każdym szczeblu i w każdym segmencie. To sukces Nas wszystkich. Według prognoz jeszcze w tym roku obsłużymy 10 milionowego pasażera. Jest to kolejny argument na dalszą konsekwentną potrzebę realizacji niezbędnych inwestycji. Lotnisko w Krakowie-Balicach służy nie tylko cywilnej części wpływając na rozwój gospodarczy naszego regionu, ale także jako lotnisko wojskowe przyczynia się do obronności Rzeczpospolitej.- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport
Do Krakowa zawita nowy przewoźnik lotniczy.
Od 11 czerwca linie lotnicze Jazeera Airways uruchomią połączenie z Krakowa do Kuwejtu. Loty będą wykonywane dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki.
Kuwejt jest krajem, który oferuje ciekawe połączenie wieżowców, luksusowych hoteli, zadbanych ogrodów, restauracji i centrów handlowych. To miejsce powinien odwiedzić każdy, kto ceni wspaniałą lokalną i międzynarodową kuchnię i orientalną kulturę. Wraz z uruchomieniem bezpośrednich lotów z Kuwejtu do Krakowa z niecierpliwością czekamy na turystów z tego kraju, którzy mogą teraz odwiedzić nie tylko nasze zabytkowe miasto, ale także cały region Małopolski, która jest pięknym kierunkiem wakacyjnym, z bogatą ofertą urlopową. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport
Ryanair zainaugurował połączenie z Krakowa do Triestu.
W sezonie letnim irlandzki przewoźnik zaoferuje 83 trasy, w tym cztery nowe - do Triestu, Dubrownika, Olbii oraz do Faro.
Wakacyjna siatka połączeń jest naprawdę imponująca. Jesteśmy przekonani, że każdy pasażer wybierający letni odpoczynek będzie miał szansę znalezienia atrakcyjnego kierunku. Z nowości innych przewoźników powróciła linia lotnicza Brussels Airlines z połączeniem do Brukseli, pojawił się również Amsterdam obsługiwany przez easyJet. A już niebawem przywitamy nowych przewoźników: Air Baltic z połączeniem do Wilna i Air Arabia z lotami do Szardży. W sezonie 2024 oferowanych będzie w sumie 7,5 mln foteli, co potwierdza szansę na przekroczenie poziomu 10 mln obsłużonych pasażerów w tym roku. - skomentował Radosław Włoszek, prezes zarządu lotniska.
Latem wzrośnie również liczba połączeń do Turcji. Samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT polecą do Stambułu 5 razy w ciągu tygodnia, natomiast Turkish Airlines, na tym samym kierunku zaoferuje 7 połączeń tygodniowo.
W marcu z usług Kraków Airport skorzystało 790 427 pasażerów, czyli o 31% więcej w stosunku do marca 2019 r. i o 15% więcej w stosunku do marca 2023 r.
Łącznie od początku roku 2024 obsłużyliśmy już w Kraków Airport 2 167 330 pasażerów, co oznacza, że sezon Zima2023/2024 możemy zaliczyć do bardzo udanych. Przed nami wiosenno-letnia siatka połączeń zainaugurowana w Święta Wielkanocne. Kwiecień i maj w branży lotniczej nazywane są przedsionkiem wakacji, a pasażerowie wybierają się często na city-break do wyjątkowych miast na całym świecie. To znakomita forma odpoczynku dla tych osób, które nie przepadają za dużą ilością turystów w lipcu i sierpniu i cenią sobie odpoczynek bez upałów oraz wysokich cen. - powiedział Radosław Włoszek.
Kraków Airport opublikował swoje statystyki za luty. Krakowskie lotnisko znów notuje wzrosty.
W lutym z usług lotniska w Balicach skorzystało 685 139 pasażerów, czyli o 32% więcej w stosunku do lutego 2019 r. i o 16% więcej w porównaniu do lutego 2023 r.
Cieszymy się, że obchodzony rok jubileuszowy 60-lecia lotniska w Krakowie upływa przy ciągłym wzroście ruchu pasażerskiego. Łącznie od początku roku z usług Kraków Airport skorzystało już 1 376 903 pasażerów. Świętujemy jubileusz, ale nie ustajemy w myśleniu o przyszłości czyli rozwoju lotniska i konsekwentnie realizujemy Plan Generalny. Przed nami ostatnie tygodnie zimowej siatki połączeń. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, dzięki wspólnej pracy z naszymi przewoźnikami i całą branżą turystyczną zaprezentujemy Państwu atrakcyjną mapę połączeń na sezon Lato2024. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
Ryanair ogłosił swój największy w historii rozkład na sezon lato 2024 dla Krakowa z 4 nowymi trasami. Łącznie 83 trasy, nowe połączenia do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu.
W ramach rozkładu S24, który obsłuży ponad 3,8 mln pasażerów (wzrost o 24%) z/do Krakowa, Ryanair ma przyjemność ogłosić, że zbazuje na lato 2 nowe samoloty B737 w Krakowie (inwestycja 200 mln USD), tworząc 30 nowych miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów w regionie. Z 11 samolotami Ryanair w Krakowie tego lata, jest to największa baza Ryanair nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair, powiedziała: Jako linia lotnicza nr 1 w Krakowie, mamy przyjemność ogłosić nasz największy w historii rozkład lotów na S24 dla Krakowa z 4 nowymi trasami do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu. Ryanair stale zapewnia zwiększenie ruchu lotniczego, więcej miejsc pracy i więcej niskich cen niż jakakolwiek inna linia lotnicza. Ryanair ulokował 2 nowe samoloty B737 (dodatkowe 200 mln USD inwestycji) w Krakowie i oczekuje, że ruch w S24 w Krakowie wzrośnie o 20% do ponad 3,8 mln pasażerów, czyniąc Ryanair linią lotniczą nr 1 w Krakowie. Aby uczcić uruchomienie naszego rekordowego letniego rozkładu lotów do Krakowa, Ryanair rozpoczyna 3-dniową promocję z cenami już od 119 PLN, dostępną od dziś tylko na www.ryanair.com/pl. Z niecierpliwością czekamy na powitanie milionów Polaków na pokładzie naszych atrakcyjnych cenowo lotów z i do Krakowa w 2024 roku.
Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport, dodał: Już od końca marca na krakowskim lotnisku obowiązywać będzie wiosenno-letnia mapa połączeń, która pozwoli pasażerom na odkrycie niezapomnianych miejsc nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Cieszymy się, że nasz bazowy przewoźnik Ryanair otwiera nowe trasy takie jak włoskie Olbia i Triest, długo wyczekiwane przez pasażerów Faro w Portugalii czy perłę Adriatyku- Dubrownik.
Wakacje #PROSTOzKRAKOWA zapowiadają się bardzo atrakcyjnie ! Mam nadzieję, że do Krakowa i Małopolski przez bramę jaką jest krakowskie lotnisko przybędzie jeszcze więcej turystów niż w 2023!
Kraków Airport poprawia swoje statystyki.
W pierwszym miesiącu 2024 roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 691 881 pasażerów. To o 35 % więcej w stosunku do stycznia 2019 r. i o 13 % więcej w stosunku do stycznia 2023 r.
W zimowych miesiącach zapakowane do podróży narty i deski snowboardowe to częsty widok na naszym terminalu. Jednak bogata oferta krakowskiego lotniska to także połączenia ze słonecznymi miastami na całym świecie, gdzie można rozkoszować się ciepłym klimatem. Cała Drużyna Kraków Airport nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem pasażerów. Wspólnie z przewoźnikami i całą branżą turystyczną cały czas pracujemy nad poszerzeniem atrakcyjnej siatki połączeń do wielu miejsc na całym świecie w sezonie Lato 2024. Szacujemy, że w jubileuszowym dla lotniska roku 2024 przekroczymy barierę 10 milionów obsłużonych pasażerów. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport
Do siatki połączeń z Kraków Airport dołączy nowy kierunek.
Od 29 czerwca z krakowskiego portu lotniczego będzie można polecieć do Szardży. Połączenie będzie obsługiwane przez linie lotnicze Air Arabia i będzie wykonywane codziennie.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczynającej się współpracy z Air Arabia, przewoźnikiem, który posiada bardzo bogatą siatkę połączeń na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce i w Azji. To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska. Do bogatej już teraz oferty bezpośrednich połączeń do Dubaju i AbuZabi dołącza Szardża oferowana przez linie lotnicze Air Arabia. Cieszy nas wzmocnienie ruchu pomiędzy Małopolską, Krakowem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, tym bardziej, iż okres letni pokazał wysoki popyt na te trasy, co w konsekwencji przekłada się na wzmocnienie branży turystycznej naszego regionu. Szardża to jeden z 7 Emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie. Żaden turysta nie zapomni wrażeń z zachodu słońca na pustyni, kąpieli w ciepłym morzu o każdej porze roku czy kontaktu z arabską kulturą i kuchnią. To także wzmocnienie relacji gospodarczych pomiędzy regionami. Zapraszamy również kolejnych gości z Półwyspu Arabskiego do odwiedzenia i odkrywania uroków Krakowa i Małopolski. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Inauguracja nowego połączenia z Kraków
Ostatni lot czeskiego
Zapał Europejczyków do podróży nie
Dział transport:
Inauguracja nowego połączenia z Kraków
Ostatni lot czeskiego
Nowa siatka połączeń w Katowice
Starsze aktualności:
Ostatni lot czeskiego
Zapał Europejczyków do podróży nie
Ile Rainbow zarobił we
Nowa siatka połączeń w Katowice
Nowy przewoźnik na Lotnisku
Arłamów gościł działaczy
Niemiecka turystyka ma się
Niemiecki workshop
Zakopiańska restauracja z nowym szefem kuchni
Jest projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego
Kraków Airport podsumowuje miniony rok
Ryanair rozszerza ofertę lotów z Lublina
LOT rozszerza siatkę połączeń z Kraków Airport
Almatur: sprzedaż First Moment ma się ku końcowi
Ile LitrówAlkoholu możnaPrzetransp.zAnglii doPolski LiniamiLOTNICZYMI?
Pierwsze efekty remontu Courtyard by Marriott Warsaw Airport
Zakaz lotów do mniejszej liczby krajów
Więcej pasażerów na bydgoskim lotnisku
Nowe lotnicze połączenie z Szczecina
Zimowy rozkład lotów z Katowic
CEO Grupy TUI przedłuża kontrakt
HanseMerkur wzmacnia dział sprzedaży