TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Wybrano nowego prezesa PZOT

Polski Związek Organizatorów Turystyki ma nowego prezesa. Krzysztofa Piątka zastąpi na stanowisku Sławomir Szulc - dyrektor generalny biura podróży Exim Tours.


Podczas Walnego Zgromadzenia Polskiego Związku Organizatorów, które odbyło się 18 września 2019 roku w hotelu Radisson BLU Sobieski, wybrano również skład Zarządu Związku oraz członków Komisji Rewizyjnej Związku na okres czteroletniej kadencji.

Do nowego zarządu PZOT, na lata 2019-2023, zostali wybrani: prezes Rainbow Grzegorz Baszczyński, prezes Grecosa Wojciech Skoczyński, wiceprezes Itaki Piotr Henicz oraz prezes Neckermanna Maciej Nykiel. Z kolei do składu Komisji Rewizyjnej Związku wybrano: Artura Matiaszczyka, Piotra Chojnowskiego i Dariusza Maciejewskiego.

Członkowie podziękowali dotychczasowemu prezesowi Krzysztofowi Piątkowi za zaangażowanie w prace związku oraz udział w wielu inicjatywach wspierających działalność podmiotów turystycznych. Dzięki doświadczeniu prezesa i wiedzy zdobytej przez lata kierowania między innymi Neckermann Polska, związek brał czynny współudział w tworzeniu polskiej turystyki.

Krzysztof Piątek był prezesem PZOT przez dwie kadencje, od początku istnienia związku.

»»»» Starsze informacje 2019-09-03 ««««


Wakacje.pl: zmiany personalne w obszarze Produktu i Sieci Stacjonarnej

Od 1 września wchodzą w życie zmiany personalne w obszarze produktu i sieci stacjonarnej Wakacje.pl S.A.

Stanowisko Dyrektora Produktu obejmuje Jolanta Kołodziejczyk. Zarządzanie sprzedażą i rozwojem kanału stacjonarnego, obejmującego sieci franczyzowe Wakacje.pl, MyTravel i Wakacyjny Świat, obejmuje Wioletta Zarzycka.

Departamentem Produktu i Sieci Stacjonarnej niezmiennie pokieruje Damian Ozga, członek Zespołu Zarządzającego Wakacje.pl S.A. Obydwie zmiany są wynikiem nowych wyzwań stojących przed Grupą oraz reorganizacji struktury departamentu.

Dyrektor Sieci Sprzedaży, Wioleta Zarzycka, obejmie zarządzanie sprzedażą i rozwojem sieci trzech marek należących do multiagenta - Wakacje.pl, MyTravel i Wakacyjny Świat. Będzie odpowiadać za realizację wyników w kanale tradycyjnym Grupy, który dzisiaj liczy 370 salonów funkcjonujących pod trzema brandami i nadal rośnie. Do jej obowiązków będzie należała realizacja planów sprzedażowych, podtrzymywanie dobrych relacji z franczyzobiorcami oraz tworzenie synergii pomiędzy trzema markami. Będzie odpowiadała również za ekspansję sieci na nowych rynkach lokalnych. Na stanowisku zastąpi Rafała Buczaka. Z branżą turystyczną związana jest od 25 lat, obejmowała stanowiska managerskie zarządzając sprzedażą we wszystkich kanałach, przez większość lat jako Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Triada S.A., a od 2011 roku przejęła odpowiedzialność za ekspansję marki Wakacje.pl w kanale stacjonarnym jako Dyrektor Sieci Sprzedaży.

Nowa Dyrektor Produktu, Jolanta Kołodziejczyk, w Wakacje.pl S.A. będzie odpowiadała za realizację celów sprzedażowych wynikających z umów z partnerami biznesowymi, podtrzymywanie relacji z dostawcami usług touroperatorskich oraz komplementarnych (ubezpieczenia, parkingi), a także rozwój produktu w kanale online i offline. Do tej pory obszarem produktowym zarządzał bezpośrednio Damian Ozga.

Jolanta Kołodziejczyk od 20 lat obejmowała kierownicze stanowiska w branży turystycznej na rynku polskim i czeskim. Rozpoczęła karierę jako Zastępca Dyrektora Generalnego w Polskim Biurze Podróży S.A., przez wiele lat związana była z biurem podróży Orbis Travel, gdzie zajmowała kierownicze stanowiska w obszarze handlowym oraz strategii i marketingu. Rozwijała karierę również na rynku czeskim jako Contracting Director w CK Fischer, będąc również Dyrektorem Zarządzającym i Członkiem Zarządu w Fischer Polska. Od 2012 roku współtworzyła Wakacyjny Świat, sieć należącą od lutego 2019 roku do Wakacje.pl S.A.

Obecnie pod marką Wakacje.pl działa 215 salonów, w MyTravel funkcjonuje 50 biur, w sieci Wakacyjny Świat 105 biur.

Starsze informacje 2019-08-26


Nowy manager dołączy do Neckermanna
Neckermann Polska poinformował o wzmocnieniu pionu sprzedażowego. Do zespołu touroperatora dołączył nowy kierownik sprzedaży.

Neckermann Polska od wielu miesięcy konsekwentnie kontynuuje politykę wzrostu sprzedaży w oparciu o biura agencyjne. Sukcesywnie rozszerza sieć agencyjną o nowych partnerów. Obok biur franczyzowych i agencyjnych otworzył już prawie 70 biur Omnichannel. To nowa forma ściślejszej współpracy agent-touroperator, gdzie oprócz wielu dodatkowych benefitów nasi partnerzy korzystają z siły marki - powiedział Maciej Nykiel, prezes zarządu Neckermann.

Neckermann pozyskał w ostatnich miesiącach kilku znanych managerów, którzy mają za zadanie jeszcze bardziej zacieśnić współpracę z siecią agencyjną. Do zespołu dołączyli m.in. Anna Bliskowska, czy kierujący sprzedażą na południu Polski Artur Godlewski. Kolejnym krokiem jest rozwój Neckermanna na północy Polski -  w nowym sezonie Lato 2020 firma planuje znaczne zwiększenie ilości wylotów z Gdańska i Bydgoszczy. Od 1 października do zespołu sprzedażowego dołącza Tomasz Przygocki.

Tomasz ma bardzo duże doświadczenie w pracy w turystyce, pracował m.in. jako sales manager, rezydent czy kierownik biura podróży. Zna doskonale specyfikę pracy z Agentami, będzie zatem dużym wzmocnieniem naszego zespołu w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim - podkreśla Artur Rezner, Commercial Dyrektor w Neckermann.

Obecnie zespół Regionalnych Kierowników Sprzedaży liczyć będzie 5 osób. Dobra współpraca z siecią agencyjną jest dla mnie priorytetem, dlatego stale rozwijamy zespół sprzedażowy, żeby zapewnić jak najwyższą jakość współpracy, częstotliwość wizyt etc. Chciałbym, żeby nasi partnerzy mieli poczucie, że zawsze i o każdej porze mogą na nas liczyć - konkluduje Rezner.

Starsze informacje 2019-07-10


Nowy prezes Ecco Holiday
W Ecco Holiday nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa zarządu.

Funkcję prezesa zarządu w Ecco Holiday Sp. z o.o. przejęła Karolina Warzybok. Pełniący ją dotąd nieprzerwanie od 2011 r. Grzegorz Płókarz pozostaje w zarządzie.

Wiele jest powodów, dla których ta zamiana miejsc jest równie zasłużona, jak i przyszłościowa dla firmy - mówi Grzegorz Płókarz. Moja następczyni od lat trzymając stery zarządzania biurem, de facto kierowała poznańskim zespołem, więc przekazanie władzy było jedynie naturalnym i formalnym usankcjonowaniem istniejącego stanu rzeczy. Ale to także efekt wytężonej pracy oraz konsekwencji w działaniu, które nie raz uchroniły spółkę od problemów, tak często dotykających branżę w ostatnich latach. Odnosząc się do mojego ulubionego sportu - piłki nożnej, Ecco Holiday wdarło się przebojem do Ligi Mistrzów, a to najwyższy czas na przekazanie opaski kapitana w dobre, lepsze ręce, bo młodsze, silniejsze i należące do odważnej kobiety, która nie boi się wyzwań, a przede wszystkim wie i umie sobie z nimi radzić. Ja pozostaję w sztabie w roli grającego trenera i bardzo Karolinie kibicując deklaruję ciągłą gotowość do wspierania moim doświadczeniem.

Karolina Warzybok związana jest z firmą od 2007 roku, kiedy jako Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży odpowiadała za współpracę z biurami franchisingowymi, partnerskimi i agencyjnymi. Pracę w zarządzie zaczęła w 2011 roku wraz z Grzegorzem Płókarzem.

Starsze informacje 2019-07-02


Nowa dyrektor Biura Wykonawczego PIT

Polska Izba Turystyki poinformowała, że z dniem 15 sierpnia br. stanowisko dyrektora Biura Wykonawczego Polskiej Izby Turystyki obejmie Wiesława Przybylska, wcześniej dyrektor ds. marketingu w biurze Sun&Fun Holidays.

Po trzech latach pracy z Izbą żegna się Iwona Nasiłowska. Z wykształcenia ekonomistka, w PIT zarządzała pracą Biura Wykonawczego. Od sierpnia rozpocznie pracę w firmie nie związanej bezpośrednio z turystyką, obejmie stanowisko w dziale finansów i controllingu.

Niezależnie, Prezydium PIT rozważa korektę struktury organizacyjnej Biura Wykonawczego oraz powiększenie jego zespołu ze względu na coraz większy zakres zadań, obowiązków i problemów podejmowanych przez Polską Izbę Turystyki.

Starsze informacje 2019-05-24


Wybrano nowego przewodniczącego rady nadzorczej TUI
23 maja 2019 roku rada nadzorcza TUI AG wybrała jednogłośnie nowego przewodniczącego.

Dr Dieter Zetsche zastąpi na stanowisku profesora Klausa Mangolda, który zgodnie z zapowiedzią, po ośmiu latach ustąpił ze stanowiska.

"Przekazuję funkcję przewodniczącego rady nadzorczej po nieco ponad ośmiu latach, który to okres charakteryzuje się dużymi zmianami zarówno w sektorze, jak i w TUI. Dziś Grupa TUI jest w dobrej kondycji i pozostaje rozwijającą się firmą. Nowy przewodniczący wniesie swoje doskonałe doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowym z korzyścią dla TUI. Przekazuję mu pałeczkę, wiedząc, że Dieter Zetsche zapewni najlepsze możliwe doradztwo i wsparcie dla TUI AG w miarę rozwoju grupy" - powiedział ustępujący ze stanowiska Klaus Mangold.

W imieniu całej rady nadzorczej nowy przewodniczący dr Dieter Zetsche podziękował profesorowi Mangoldowi i wyraził uznanie dla jego udanej pracy: "Zarząd i rada nadzorcza dziękują Klausowi Mangoldowi za jego wybitne zaangażowanie i usługi świadczone na rzecz TUI w ciągu ostatnich kilku lat. Podczas pełnienia przez Klausa Mangolda funkcji kierownika, grupa odnotowała znakomity rozwój. W tym okresie z powodzeniem zrealizowano przekształcenie grupy w zintegrowaną grupę turystyczną, a TUI znalazło się w światowej czołówce. Z niecierpliwością czekam na moją nową rolę i będę współpracował z Zarządem i naszymi 70.000 pracownikami, aby zapewnić, że TUI będzie kontynuował swoją udaną drogę".

Dr Dieter Zetsche studiował elektrotechnikę, kończąc studia inżynierskie na Uniwersytecie w Karlsruhe. Następnie uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie w Paderborn. W 1976 r. dołączył do działu badań Daimler-Benz AG. Dr Zetsche został powołany na członka zarządu grupy w grudniu 1998 r., a 1 stycznia 2006 r. został prezesem zarządu Daimler AG. Był również szefem dywizji Mercedes-Benz Cars.

Jako kandydata do obsadzenia wolnego stanowiska w radzie nadzorczej TUI, po awansie dr Zetsche, zaproponowano Vladimira Lukina, który był jej członkiem w 2014 roku.

Starsze informacje 2019-05-13


Maciej Gruczyński ponownie w Weco Travel

Z początkiem maja bieżącego roku stery działu Incentive Weco Travel objął Maciej Gruczyński, który będzie pracował na stanowisku Head of Incentive Department.

Maciej Gruczyński z branżą turystyczną jest związany od 12 lat w czasie których poznał przeszło 50 krajów z ulubionymi Stanami Zjednoczonymi na czele. Do Weco Travel wrócił po równo 50 miesięcznej przerwie.

Decyzja o ponowieniu współpracy z Weco Travel spowodowana była dynamicznym rozwojem firmy i świetnymi wynikami w sektorze wyjazdów incentive oraz chęcią powrotu do niezwykle przyjaznego i profesjonalnego środowiska pracy - powiedział Maciej Gruczyński.

Nowy kierownik działu Incentives jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, na którym pracował również jako nauczyciel akademicki. Ukończył także podyplomowe studia Menedżerów Turystyki w stołecznej Szkole Głównej Handlowej. Swoje doświadczenie w branży MICE zdobywa już od 12 lat, rozpoczynając od pracy w Lufthansa City Center w Poznaniu, następnie przez 6 lat w Weco Travel. Od 2015 roku realizował projekty dla klientów Haxel Events & Incentive, a od roku pełnił funkcję dyrektora działu incentive w ICP Group S.A.

Starsze informacje 2019-03-14


Neckermann stawia na ściślejszą współpracę z biurami agencyjnymi. Nowe kadry mają zasilić szeregi touroperatora już w kwietniu bieżącego roku.

Do zespołu handlowego Neckermanna dołączy manager Artur Godlewski oraz Anna Bliskowska. Godlewski przez ostatnie lata pracował jako Kierownik Sieci Sprzedaży w Mouzenidis Travel, wcześniej współpracował z agentami z ramienia Net Holiday. Z kolei Anna Bliskowska w ostatnich kilku sezonach pracowała jako Regionalny Kierownik Sprzedaży w Net Holiday, zna doskonale produkt Neckermanna, ponieważ przez wiele lat prowadziła biuro franczyzowe tego touroperatora.

Nasi współpracownicy - biura agencyjne są dla nas bardzo ważne. Zależy mi, aby doskonale znali produkt i zalety Neckermanna, stąd te wzmocnienia sprzedażowe - mówi Artur Rezner Commercial Director w Neckermann. Zarówno Ania, jak i Artur to doświadczeni managerowie, znają świetnie rynek agencyjny i potrzeby naszych partnerów handlowych. Jestem przekonany, że ściślejsza współpraca w biurami agencyjnymi przyniesie obopólne korzyści biznesowe - dodaje.

Artur Godlewski będzie kierował sprzedażą Neckermann w Polsce Południowej, przy wsparciu doświadczonej kierowniczki regionalnej - Izabeli Szerer, Anna Bliskowska obejmuje z kolei region Zachodni. Team kierowników regionalnych uzupełnia Piotr Kołodziej, który z sukcesem kieruje sprzedażą w Polsce Centralnej.

Wzmocnienia w terenie to nie jedyne zmiany w Neckermannie. W celu lepszej obsługi agentów touroperator zwiększa liczbę pracowników w dziale helpdesk

Chcemy, aby nasz serwis agencyjny był najlepszy na polskim rynku - mówi Artur Rezner. Od kilku tygodni mamy w sprzedaży nowe produkty oparte o dynamiczne pakietowanie i przeloty liniowe oraz low cost. Więcej osób w dziale wsparcia sprzedaży - helpdesk to również sprawniejsza obsługa zapytań naszych partnerów, dotycząca właśnie tych nowych produktów - konkluduje.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
7 Neckermann biuro podróży touroperator kadry sprzedaż
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję