Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajNowe połączenie z wrocławskiego lotniska

Nowe połączenie lotnicze będzie dostępne z Portu Lotniczego Wrocław.


Z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć do Bari. Nowe połączenie ruszy 31 marca 2018 r. Rejsy będą realizowane przez linie Wizz Air dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę. Bilety są już w sprzedaży.

Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska do Bari we Włoszech będą latały od 31 marca we wtorki i soboty.

Połączenie do Bari jest piątym kierunkiem Wizz Air, które latem tego roku wejdzie do rozkładu wrocławskiego lotniska. Węgierski przewoźnik zapowiedział również uruchomienie lotów do Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Göteborga. To efekt rozbudowy bazy operacyjnej przewoźnika o drugi samolot - we Wrocławiu na stałe stacjonować będzie kolejny Airbus A320. W nowym sezonie linie zwiększają też częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach, między innymi do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa i Reykjaviku. Wizz Air planuje wzrost we Wrocławiu o około 50%.

»»»» Starsze informacje 2018-01-10 ««««


Znany przewoźnik poleci z Wrocławia
Port lotniczy we Wrocławiu wzbogaci się o nowe połączenie.

Linie lotnicze Air France właśnie ogłosiły, że uruchamiają nowe połączenie z Polską. W rozkładzie letnim - od 26 maja 2018 samoloty francuskiego przewoźnika będą latały bezpośrednio na trasie Paryż-Wrocław 7 razy w tygodniu. Po inauguracji nowego lotu Air France na trasie Wrocław-Paryż, 26 maja 2018 oferta Grupy Air France KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 82 loty tygodniowo. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z/do Polski w ciągu ostatnich 3 lat.

Samolot będzie startował z lotniska w Paryżu o godzinie 9:45, aby wylądować na lotnisku Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika o godzinie 11:40. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Wrocławia o godzinie 12:15 i przylot do Paryża o 14:10. Przewoźnik zastrzega, że godziny lotów mogą ulec zmianie.

Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę Air France HOP! należącą do grupy Air France KLM, samolotem Embraer E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes.

Starsze informacje 2018-01-08


Nowe loty z Wrocławia
W niedzielę ze stolicy Dolnego Śląska odleciał pierwszy samolot na Zanzibar. Jednak nowości na ten rok będzie więcej.

Zanzibar to zimowa propozycja od biura podróży Itaka, a zarazem najbardziej egzotyczny i najdalej położony kierunek lotniczy z wylotem z Wrocławia. Połączenie już na samym starcie cieszy się sporą popularnością. Pierwszy samolot wyleciał z Wrocławia pełny. Co więcej, wśród pasażerów było nie tylko wielu mieszkańców Dolnego Śląska, ale i innych województw, w tym: mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Kolejna nowość - Turyn - rusza już w najbliższą sobotę, 13 stycznia. Loty do stolicy Piemontu planowane są także na 20 i 27 stycznia. Ta sezonowa propozycja od biura podróży Itaka jest pomysłem na spędzenie ferii zimowych. Kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych.

Kolejne nowości, tym razem niskokosztowe, czekają na pasażerów, korzystających z wrocławskiego lotniska, w marcu, kiedy zacznie obowiązywać wiosenno-letni rozkład lotów. Właśnie wtedy cztery nowe kierunki uruchomi Wizz Air. Od 30 marca będzie można polecieć do Porto. Wyloty dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Tego samego dnia w rozkładzie zadebiutuje Göteborg, który jest ciekawym kierunkiem także o charakterze biznesowym.

Dzień po Porto i Göteborgu do rozkładu wejdą pozostałe dwie nowości od linii Wizz Air. Po udanym debiucie Zurychu od linii SWISS w październiku 2017 roku, podróżni będą mieli okazję zwiedzić inne szwajcarskie miasto. Bazylea, to kolejna z nowości, jaką oferuje węgierski przewoźnik. Loty będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty. Ostatnią propozycją Wizz Air jest gruzińskie Kutaisi. Wyloty we wtorki i soboty. W nowym sezonie linie Wizz Air zwiększą też częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach - m.in. do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa i Rejkiawiku.

Nowa propozycja czeka na nas również w maju. 11 maja linie Ryanair uruchamiają loty z Wrocławia do Ate. Latem ofertę uzupełnią nowe propozycje od biur podróży. Wśród nich m.in. Ateny, Tivat, Wyspa Djerba.

Nowości 2018 z wylotem z Wrocławia:

  • Zanzibar (od 7 stycznia z biurem podróży Itaka)
  • Turyn (sezonowa nowość od 13 stycznia od Itaki)
  • Porto (od 30 marca,Wizz Air)
  • Göteborg (od 30 marca, Wizz Air)
  • Bazylea (od 31 marca, Wizz Air)
  • Kutaisi (od 31 marca, Wizz Air)
  • Ateny (od 11 maja, Ryanair)
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij