Orbis rozwija sieć w Chorwacji

Dzięki podpisanej umowie, spółka rozpocznie rozwój w Chorwacji. Umowa dotyczy pierwszego hotelu marki Novotel.


Spółka Rox d. o. o. podpisała umowę o zarządzanie z Orbis S.A. - wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w Europie Wschodniej, dotyczącą pierwszego hotelu marki Novotel w Zagrzebiu.

Hotel przyjmie gości w 2020 roku i zaoferuje 170 pokoi, bar, restaurację, zaplecze konferencyjne i strefę wellness. Zlokalizowany zaledwie 20 minut samochodem od Starego Miasta i 15 minut od międzynarodowego lotniska, Novotel w Zagrzebiu będzie dogodnie położony zarówno dla gości biznesowych, jak i indywidualnych.

Starsze informacje 2018-10-02


Grupa Hotelowa Orbis otworzy w nadchodzącym roku swój pierwszy hotel w Timisoarze dzięki podpisaniu umowy franczyzy z lokalnym partnerem i inwestorem, S.C. PANERACONS I&I S.R.L.

Zgodnie z przyjętą strategią spółki kontynuujemy umacnianie naszej pozycji w Rumunii poprzez rozwój sieci hoteli działających pod markami AccorHotels nie tylko w stolicy, ale także w dużych regionalnych ośrodkach miejskich, takich jak Timisoara. Otwierając hotel Mercure Timisoara we współpracy z S.C. PANERACONS I&I S.R.L. powiększamy nasze portfolio hoteli na terenie całego kraju. Obecnie sieć obejmuje 11 hoteli w różnych segmentach, od hoteli o podwyższonym standardzie do hoteli kategorii ekonomicznej. Planujemy także otwarcie 6 nowych hoteli w nadchodzących latach - powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny grupy Orbis.

Nowo wybudowany, oferujący 60 komfortowych pokoi hotel położony jest w centrum Timisoary, trzeciego co do wielkości miasta w Rumunii, Europejskiej Stolicy Kultury 2021. Przyjazny dla środowiska budynek będzie podlegać zielonej certyfikacji BREEAM stwierdzającej zgodność z najwyższymi wymaganiami niskoemisyjności.


Starsze informacje 2018-08-28


Grupa rozwija się w Rumunii. Orbis podpisał w ostatnim czasie 3 nowe umowy, na łącznie 370 pokoi.

Chodzi o hotele:
  • ibis Timisoara, w zachodniej Rumunii (200 pokoi, planowane otwarcie - 4 kw. 2020 r.): umowa o zarządzanie hotelem w centrum miasta;

  • ibis Styles Bucharest Airport (85 pokoi, planowane otwarcie - 1kw. 2019r.): umowa o zarządzanie została zawarta z inwestorem - Liwa Properties S.R.L. i będzie to najbliższy hotel międzynarodowego lotniska Otopeni w Bukareszcie;

  • Mercure Sibiu Airport (85 pokoi, otwarcie hotelu zaplanowane na 1 kw. 2019 r.): umowa franczyzy zawarta z firmą Pritax Invest, właścicielem obecnego hotelu Ana Airport Hotel, który dołączy do sieci Mercure po kompleksowej modernizacji. Hotel zlokalizowany jest blisko centrum miasta i jednocześnie tylko 2 minuty drogi do międzynarodowego lotniska w Sibiu, największego miasta w Transylwanii.


Grupa Orbis operuje w Rumunii 11 hotelami, działającymi pod takimi markami jak Pullman, Novotel, Mercure, ibis i ibis Styles. Rumunia odgrywa istotną rolę w naszej strategii rozwoju. Jest atrakcyjnym rynkiem z dużym potencjałem dla takich marek hotelowych jak Pullman, Mercure, Novotel, ibis, ibis Styles i jeszcze jednej marki, której na tym rynku jeszcze nie ma. - komentuje Gilles Clavie, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Orbis SA.

W połowie br. Orbis zainwestował 11 mln euro w zakup hotel Mercure Bucharest Unirii. Spółka jest bardzo aktywna na rynkach Europy Wschodniej poszukując okazji do przeprowadzenia potencjalnych transakcji.

Starsze informacje 2018-08-23


W ostatnich dniach do rodziny hoteli ibis dołączył nowo otwarty obiekt - to 3-gwiazdkowy ibis Vilnius Centre.

Obiekt posiada 164 klimatyzowane pokoje, zaprojektowane w standardzie Sweet Room, zaplecze konferencyjne, parking podziemny, bar i restaurację. Ibis Vilnius Centre jest pierwszym na Litwie hotelem niskoemisyjnym, czyli zgodnym z aktualnymi trendami ekologicznego hotelarstwa i zielonych miast - w certyfikacji BREEAM.

Stylistyka powierzchni wspólnych nawiązuje do typowych cech Wilna. Wiszące balony odzwierciedlają charakterystyczne dla miasta widoki nad przepływającą nieopodal rzeką Wilią, a specjalnie zaprojektowane fototapety w salach konferencyjnych symbolizują prężnie rozwijającą się dzielnicę, w której zlokalizowany jest obiekt.

Śniadania w hotelu są serwowane przez 8 godzin, od 4 rano do południa. Za pokój jednoosobowy trzeba zapłacić ok. 55 euro, za dwuosobowy natomiast - około 62 euro. Dzieci do 12 roku życia, nocują bezpłatnie.

Hotel ibis Vilnius Centre powstał w rekordowo szybkim tempie. Za realizację budynku spełniającego najwyższe normy była odpowiedzialna firma UAB Merko statyba, należąca do Merko Ehitus Group. Tę część inwestycji udało się zrealizować w półtora roku. Po stronie właściciela hotelu, Grupy Orbis, pozostawały kwestie dotyczące aranżacji i wyposażenia wnętrz. ibis Vilnius Centre to pierwszy na Litwie hotel niskoemisyjny. Obecnie trwa certyfikacja obiektu w standardzie BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod). Jest to jedna z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności, która skupia się na jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego. Hotel ibis Vilnius Centre realizuje również program zrównoważonego rozwoju Grupy AccorHotels - Planet 21. Jego główne filary to promocja ekoturystyki, a także szacunek dla środowiska i lokalnych społeczności.

Starsze informacje 2018-07-17


Orbis wykupił nowo wybudowany hotel w Wilnie
Spółka kupiła hotel w centrum stolicy Litwy. Obiekt będzie pierwszym na Litwie hotelem nisko-emisyjnym, czyli zgodnym z aktualnymi trendami nowoczesnego hotelarstwa i zielonych miast.

UAB Hekon - spółka zależna Orbisu, zgodnie z wcześniejszą umową, wykupiła za kwotę 8,7 mln euro netto hotel ibis położony w samym centrum stolicy Litwy, przy ul. Rinktines 18 w Wilnie. Hotel ibis Vilnius Centre, który przyjmie pierwszych gości już w trzecim kwartale tego roku!

Hotel ibis Vilnius Centre mieści się w rewitalizowanej, centralnej części Wilna skupiającej nowoczesne apartamenty i biura. Położony w pobliżu malowniczej i zabytkowej starówki, zamku Giedymina i Placu Katedralnego. Hotel zaoferuje 164 klimatyzowane pokoje, parking podziemny, zaplecze konferencyjne, bar i restaurację.

Firma UAB Merko statyba, która należy do Merko Ehitus Group w półtora roku zrealizowała budynek hotelowy wraz z instalacjami technicznymi zgodnie z najwyższymi standardami, zaś Orbis był odpowiedzialny za aranżację i wyposażenie wnętrz. Jednocześnie trwa finalizacja zielonej certyfikacji BREEAM na poziomie "good".

Starsze informacje 2018-06-08


Przyszły Mercure Birstonas na Litwie przechodzi kompleksową modernizację. Hotel będzie prowadzony pod marką Mercure od 2019 roku na podstawie umowy franczyzowej z Grupą Hotelową Orbis.

Położony nad Niemnem na Litwie hotel Royal Spa Birstonas, który w 2019 roku dołączy do sieci Mercure, udostępnił ponownie 18 całkowicie odnowionych pokoi hotelowych, kończąc tym samym pierwszy etap przebudowy hotelu. Aktualnie remont trwa w kolejnych 18 pokojach. Plan modernizacji przyszłego hotelu Mercure Birstonas przewiduje także kompleksową odnowę powierzchni ogólnodostępnych, sal konferencyjnych i restauracji, gdzie w roku 2019 zostanie wdrożona stylowa i innowacyjna koncepcja Winestone.

Starsze informacje 2018-06-05


Vienna House zawarła z Argo Capital umowę dzierżawy nowego hotelu Vienna House Easy Airport Frankfurt w Raunheim.

Rozpoczęcie budowy hotelu jest planowane na połowę lub końcówkę roku 2019, a otwarcie przewiduje się na czwarty kwartał 2020 roku. Wraz z podpisaniem umowy dzierżawy nowego projektu w Raunheim, niedaleko lotniska we Frankfurcie, Vienna House wzmacnia swoją pozycję na niemieckim rynku. Hotel będzie miał w sumie 200 pokojów w trzech kategoriach, w tym 20 apartamentów.

Hotel w Raunheim będzie dziewiętnastym hotelem Vienna House Easy w Europie. Vienna House oferuje atrakcyjną koncepcję dla naszej inwestycji w regionie Frankfurt/Ren-Men- mówi Harald Müller, wspólnik w spółce Argo Capital Partners S.a.r.l. Umowa dzierżawy została zawarta przy udziale kancelarii prawniczych Bögner Hensel & Partner oraz Hermann & Kollegen.

Drzwi do pokoju także można otworzyć za pomocą smartfonu dzięki inteligentnym technologiom i usługom typowym dla Vienna House. Sklepik i bar są otwarte przez całą dobę. W restauracji Gasthouse na gości czeka połączenie tradycyjnych heskich potraw z domową kuchnią austriacką w nowoczesnym wydaniu.

Do dyspozycji jest dziesięć sal konferencyjnych, które można kreatywnie zaaranżować i wykorzystywać do różnych celów: typowych konferencji, prezentacji produktów, szkoleń lub niekonwencjonalnych imprez z motywem przewodnim. Nieograniczoną mobilność i możliwość odkrywania ciekawych miejsc zapewniają nie tylko samoloty, lecz także opcje wspólnego korzystania z samochodów, stacje do ładowania samochodów elektrycznych, przewozy na lotnisko oraz bezpłatne rowery.

Hotel Vienna House Easy Airport Frankfurt jest drugim projektem Vienna House w tym regionie. Już na rok 2019 planowane jest otwarcie hotelu Vienna House w malowniczej miejscowości Kronberg w Taunus. W Polsce funkcjonują dwa hotele linii Easy: Easy Katowice oraz Cracow.

Starsze informacje 2018-05-15


W obecności najwyższych przedstawicieli urzędów państwowych, parlamentu i ambasadorów, otwarto pierwszy w Macedonii hotel Mercure.

Pierwszy hotel Mercure w Macedonii został otwarty w Tetovo 10 maja br. Hotel położony jest w samym centrum miasta, z widokiem na pasmo górskie Sar. W nowoczesnym 13 piętrowym budynku znajduje się 101 komfortowych i przestronnych pokoi. Hotel oferuje znakomitą obsługę, bogatą ofertę gastronomiczną i wyjątkową.

Oprócz szerokiego wyboru pokoi typu standard, superior, apartamentów deluxe i rodzinnych, hotel oferuje również 6 sal konferencyjnych z najnowszym sprzętem audiowizualnym oraz bezpłatny dostęp do Internetu.

Jednym z atutów hotelu jest restauracja "Malabana", której kuchnia doskonale łączy międzynarodowe i rodzime potrawy, korzystając wyłącznie z lokalnych produktów ekologicznych. Biorąc pod uwagę ofertę i wspomniane usługi, Mercure Tetovo na rynku macedońskim prezentuje się jako miejsce na nocleg, wypoczynek i organizację spotkań biznesowych.

Starsze informacje 2018-03-30


Grupa Hotelowa Orbis rozwija sieć hoteli w regionie Bałkanów, podpisując kolejną umowę franczyzy z lokalnym partnerem i inwestorem Tareq Hospitality d.o.o. Sarajevo. Jest to pierwszy hotel ibis Styles w Bośni i Hercegowinie, który przyjmie gości już w drugiej połowie tego roku.

Podpisanie kolejnej umowy franczyzy na hotel ibis Styles - marki innowacyjnej, lubianej i rozpoznawalnej w Europie, potwierdza, że Orbis dynamicznie się rozwija i konsekwentnie realizuje swoje plany rozwojowe w południowej części Europy. - wyjaśnia Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbisu.

Po zakończonej modernizacji tego centralnie położonego hotelu, oferującego dzisiaj 69 pokoi, nieruchomość dołączy do sieci ibis Styles w drugiej połowie tego roku, a następnie rozbuduje hotel o 117 nowych pokoi. Reprezentujący jedną z najdynamiczniej rozwijających się i znanych na całym świecie marek AccorHotels, hotel ibis Styles Sarajevo wzbogaci standardy jakości lokalnej branży turystycznej i MICE oraz stanie się ważnym graczem dla lokalnej gospodarki generującym nowe stanowiska pracy - skomentował Enes Kazazic, przedstawiciel inwestora.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję