Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Yanair otworzy połączenie z Krakowa

Yanair otworzy nowe połączenie z portu lotniczego w Krakowie-Balicach.


22 maja br. ukraiński przewoźnik zainauguruje połączenie z Kraków Airport do Odessy.

Loty z Kraków Airport na lotnisko oddalone 7 km od centrum Odessy będą początkowo odbywały się dwa razy w tygodniu - we wtorki oraz piątki. W okresie od 15 lipca do 16 września dodatkowe loty będą odbywać się w niedziele.

Loty do Odessy są drugim połączeniem z Kraków Airport na Ukrainę. W grudniu 2017 r. loty do Kijowa uruchomiły linie Ukraine International Airlines.

»»»» Starsze informacje 2018-02-05 ««««


Krakowskie lotnisko zyskuje nowe połączenie
Irlandzkie linie lotnicze uruchamiają nową trasę z Kraków Airport.

Ryanair ogłosił uruchomienie połączenia z Krakowa do Ammanu w Jordanii. Samoloty będą latały dwa razy w tygodniu, od końca października 2018 r. Jordania jest 34. krajem w siatce połączeń Ryanaira.

Starsze informacje 2018-02-01


Polskie Linie Lotnicze LOT stawiają na Kraków. Rozpoczęła się sprzedaż biletów na nowe połączenie przewoźnika z Krakowa.

Od 28 kwietnia LOT będzie obsługiwał połączenie do Budapesztu. Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, do dyspozycji pasażerów będzie sześć rejsów: we wszystkie dni tygodnia oprócz czwartków. Połączenie będzie obsługiwane samolotem Bombardier Q400. Samolot będzie startował z Kraków Airport o godz. 7:55, a lądował w stolicy Węgier o 9:00. Z Budapesztu do Krakowa rejsy zaplanowane są na 9:35.

Jak przekonywał Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w PLL LOT, otwarcie tego połączenia to naturalny kierunek rozwoju przewoźnika. LOT oferuje loty transatlantyckie zarówno z Warszawy, jak i Budapesztu i to połączenie ma zapewnić możliwość przesiadek także w Budapeszcie. Pod względem liczby obsłużonych pasażerów, Kraków jest drugim w Polsce, a pierwszym w regionach portem lotniczym. Konsekwentnie wzmacniamy naszą obecność w tym miejscu - przekonywał Kubicki. Jak wspominał, każdego dnia LOT obsługuje blisko 300 operacji lotniczych, w 2017 roku przewiózł 6,8 mln pasażerów. Od początku 2016 roku siatka połączeń naszego narodowego przewoźnika wzrosła o 50 nowych połączeń. Adrian Kubicki zapowiedział, że LOT w tym roku zwiększy oferowanie o 40 proc. Przewoźnik czeka na nowe samoloty Boeing 787-9 Dreamliner. Odebrał także 2 z 6 zamówionych, Boeingów 737 Max 8.

To nie jedyna dobra wiadomość dla pasażerów korzystających w lotniska w Balicach. Od lipca LOT zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago: do dwóch w tygodniu. Dzisiaj przewoźnik lata na tej trasie bezpośrednio raz w tygodniu, w poniedziałki. Od 5 lipca dojdzie dodatkowa częstotliwość. Nowe połączenie będzie realizowane w piątki. Z Chicago samolot będzie startował w czwartki o 17:25, a lądował o 9:25 następnego dnia. Z Krakowa w piątki pasażerowie wystartują o 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to 9 godz.Połączenie to będzie obsługiwane samolotem Boeing 787-8 Dreamliner. Jak przekonywał Adrian Kubicki, load factor dla obecnego połączenia z Krakowa do Chicago przekracza 80 proc. i dobrze sprzedają się bilety we wszystkich klasach. Według danych LOT-u, pomiędzy Krakowem a Chicago podróżuje ponad 90 tys. osób rocznie. Dodatkowe połączenie ma uatrakcyjnić ofertę zwłaszcza z punktu widzenia pasażerów biznesowych.

Cieszymy się z dalszego rozwoju siatki połączeń LOT-u w Kraków Airport. Wspólne działania portu i przewoźnika przynoszą efekty. Zwiększenie częstotliwości lotów na trasie Kraków - Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów zainaugurowanym kilka miesięcy temu połączeniem i potwierdzenie bliskich związków między obydwoma miastami i regionami. Z kolei Budapeszt to kolejne połączenie z Krakowa do Europy Środkowej, adresowane zarówno do pasażerów podróżujących w celach turystycznych, jak i biznesowych. - komentował Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Starsze informacje 2018-01-29


Kraków Airport z nowym połączeniem
Za niecałe dwa miesiące wystartuje nowe połączenie z krakowskiego lotniska.

Już 26 marca br. odbędzie się pierwszy lot z Krakowa do Helsinek. Nowa trasa będzie obsługiwana przez taniego przewoźnika - Norwegian. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Wprowadzenie połączenia Norwegian, jest idealnym uzupełnieniem oferty połączeń do Helsinek obsługiwanego przez linię lotniczą Finnair.

Z podkrakowskich Balic, pasażerowie będą mieli okazje skorzystać z trzech nowych tras w 2018 roku. Są to loty flyDubai do Dubaju, Ryanair do Burgas oraz Norwegian do Helsinek.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij