TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Rusza budowa nowego hotelu nad morzem

Po zakończeniu prac przygotowawczych rozpoczęła się faza właściwych prac budowlanych przy Hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu. Zakończenie budowy hotelu, w którym apartamenty sprzedawane są w systemie condo planowane jest na koniec 2021 r.


Hotel Baltic Wave powstaje na działce o powierzchni 6 762 m2 zlokalizowanej w centrum dzielnicy uzdrowiskowej w Kołobrzegu, między ul. Kasprowicza, Kołłątaja i Kościuszki. Jednocześnie inwestycję dzieli zaledwie 200 m od plaży. Docelowo budynek będzie posiadał 14 kondygnacji, a jego wysokość osiągnie blisko 50 metrów. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 44 367 m2, a użytkowa 40 907 m2. W budynku powstanie 468 apartamentów o powierzchni od 29 m2 do 130 m2, a także m.in. panoramiczny basen typu infinity-edge, kryty kompleks basenowy, strefa spa&wellness, bar i kawiarnia widokowa, restauracje i centrum konferencyjne.

Zrealizowano już prace przygotowawcze inwestycji, tj. ogrodzenie terenu budowy, wstępną obsługę geodezyjną inwestycji - wytyczenie geodezyjne obiektu w terenie, wykonanie niwelacji terenu i przyłączy infrastruktury technicznej na potrzeby budowy, a także zorganizowano zaplecze budowy. Obecnie trwają prace ziemne związane z budową kondygnacji podziemnych, na których będzie znajdował się garaż, kryty kompleks basenowy, kręgielnia, zaplecze techniczne oraz część konferencyjna hotelu. Wybudowano w 70% obwodowe ściany kondygnacji podziemnych w systemie tzw. ścian szczelinowych. Ściany te wykonuje Soletanche Polska Sp. z o.o. natomiast prace ziemne w zakresie wykonywania wykopu pod garaże podziemne i płytę fundamentową posadowioną ponad 12 metrów pod poziomem terenu objęła w systemie generalnego wykonawstwa spółka Silvernix Sp. z o.o.. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna jest pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci - laureat nagrody Property Design Awards 2018 w kategorii bryła-hotel

Apartamenty hotelowe są dostępne w sprzedaży w systemie condo. Największym zainteresowaniem cieszą się lokale położone na najwyższych kondygnacjach, posiadające widok na morze. Apartamenty będą w przyszłości zarządzane przez profesjonalnego operatora, a ich właściciele będą mogli wybierać pomiędzy otrzymywaniem czynszu z wynajmu stałego bądź zmiennego, uzależnionego od obłożenia obiektu.

Starsze informacje 2019-11-28


W Katowicach powstanie nowy hotel
Po 3 latach jedna z największych polskich sieci hotelowych wraca do Katowic z nową inwestycją.

Nowa inwestycja będzie 12 obiektem Qubus Hotel. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi jeszcze w listopadzie tego roku, a ich koniec planowany jest na kwiecień 2021 roku. Katowice jako serce aglomeracji śląskiej są bardzo dobrym miejscem na inwestycję. Zdajemy sobie z tego sprawę, bowiem przez 13 lat efektywnie rozwijaliśmy na tym rynku nasz obiekt Qubus Hotel Prestige Katowice. Przyjazna polityka inwestycyjna włodarzy miasta oraz otwartość we współpracy sprawiają, że z radością wracamy do Katowic z nowym konceptem. Jesteśmy też wdzięczni władzom miasta za wsparcie, które tylko umocniło nasze odczucie, że miasto chce by Qubus Hotel wrócił - mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.

4* Qubus Hotel Katowice zlokalizowany będzie w centrum miasta przy ulicy Moniuszki. Inwestycję poprowadzi firma Hotel Inwest, projekt hotelu wykonała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora, natomiast designem zajmie się studio architektury wnętrz MIXD.

W nowym hotelu skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie, w taki sposób aby za niecałe 18 miesięcy zaproponować Gościom wyjątkowo przyjazny dla interakcji społecznych i odpoczynku obiekt biznesowy. Również lokalizacja została wybrana z myślą o wygodzie naszych przyszłych Gości. Zależało nam na tym, aby nowy hotel znajdował się w pobliżu najistotniejszych urzędów, centrów biznesowych i atrakcji turystycznych - mówi Artur Hajduk.

Planowana powierzchnia całkowita Qubus Hotel Katowice to 5500m2. W tej przestrzeni obiekt zaoferuje 97 pokojów. Inwestorzy pomyśleli także o lobby, restauracji z barem oraz o salach bankietowo - konferencyjnych i strefie fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras z widokiem na rzekę Rawę, a dla wygody zmotoryzowanych Gości powstanie garaż podziemny.

W tym momencie dopracowujemy szczegóły dotyczące materiałów wykończeniowych, testujemy trwałość zaproponowanych nam przez architektów rozwiązań. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw. Bardzo ważna jest dla nas atmosfera w nowym hotelu. Widzimy jak zmieniają się globalne trendy hotelowe i co za tym idzie rosną wymagania Gości, dlatego projektując Qubus Hotel Katowice zwracamy ogromną uwagę na to, by był on naprawdę przyjazny i w pewien sposób prospołeczny. Aranżując przestrzeń skorzystamy zatem z mebli i dodatków od polskich producentów, nawiążemy współpracę z miejscowymi artystami i w ten sposób zaproponujemy naprawdę przyjazny, kameralny hotel biznesowy - dodaje Maciej Pabisz, Dyrektor Operacyjny Qubus Hotel.

Starsze informacje 2019-11-26


Nowe marki wchodzą na polski rynek hotelowy
Polski Holding Hotelowy i Accor, wprowadzają nowe marki na polski rynek hotelarski.

Podczas "Hotel Trends Poland&CEE", w dniu 25 listopada Prezes spółki Polskiego Holdingu Hotelowego i AMW Hotele, Gheorghe Marian Cristescu oraz Janusz Mitulski, Starszy Dyrektor ds. rozwoju w regionie CEE i Ukrainy, Marriott International podpisali list intencyjny na wprowadzenie ekskluzywnej marki Le Méridien.

Pod szyldem tej marki będzie funkcjonował hotel Royal w Krakowie, należący do spółki AMW Hotele, wchodzącej w skład Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego. Docelowo obiekt będzie dysponować 120 pokojami.

 Jest to kolejny krok zgodny ze strategią i harmonogramem rozwoju spółki PHH. Dokonaliśmy wnikliwej analizy rynku i uznaliśmy, że marka Le Méridien idealnie pasuje do hotelu Royal, który zlokalizowany jest w centrum Krakowa oraz w pobliżu największych atrakcji turystycznych, licznie odwiedzanych przez gości zagranicznych. Będzie to jedyny hotel marki Le Méridien w Polsce, jednej z najbardziej zaufanych i klasycznych marek w światowej branży hotelarskiej - mówi Gheorghe Marian Cristescu.
***

Z kolei Accor wprowadza do Polski markę Tribe. Powstające obiekty to Tribe Warszawa Bracka i Tribe Kraków Stare Miasto. O powstaniu tej marki informowaliśmy w aktualności Accor wprowadza na rynek nową markę

Tribe Warszawa Bracka zaoferuje 113 pokoi, bar i restaurację, zaplecze konferencyjne i strefę fitness. Hotel będzie zlokalizowany w dawnej siedzibie Orbisu, przy ulicy Brackiej w Warszawie. Budynek znajduje się w pobliżu centrum handlowego Złote Tarasy. Otwarcie hotelu planowane jest na 2022 r.

Tribe Kraków Stare Miasto to nowy projekt oferujący 170 pokoi, restaurację, kącik kawowy i bar, centrum fitness i saunę. Hotel będzie zlokalizowany w centrum Krakowa, przy ulicy Worcella - tuż obok Galerii Krakowskiej i dworca kolejowego. Hotel ma zostać otwarty w 2022 r.

Inspiracją dla Tribe Warszawa Bracka są przede wszystkim neony, Art Deco, moda, noc i materiały takie jak kamień, marmur, ciemne drewno i aksamit. Tym, co wyróżni hotel Tribe Kraków Stare Miasto będzie sztuka, kino, seria TWIN PEAKS oraz wpływ artystyczny Williama Egglestona i Edwarda Hoppera. W projekcie wykorzystamy charakterystyczne, wykonane na zamówienie wzory i materiały. - wyjaśnia Isabel Galindo, Business Development Manager z Stone Desings.

Starsze informacje 2019-11-25


We Wrocławiu otwarto nowy hotel
We Wrocławiu przy ul. Świdnickiej 28 rozpoczął działalność drugi hotel marki Traffic (pierwszy działa w Poznaniu).

Obiekt oferuje 75 miejsc noclegowych w 36 pokojach. Hotel znajduje się w samym centrum miasta.

Budynek hotelu przeszedł gruntowy remont zarówno elewacji zewnętrznej jak i wnętrz. Zachowano zabytkowych detale takie jak historyczna klatka schodowa i wkomponowano je w nowoczesne wnętrza. Gości hotelowych wita również zgodnie z wrocławską tradycją Krasnal - Trafficzek.

Wszystkie pokoje posiadają prywatne łazienki z prysznicem. W każdym pokoju zamontowany jest telewizor LED SmartTV, a także dostępny jest internet Wi-Fi bez limitów. Pokoje w standardowym wyposażeniu posiadają wygodne łóżka kontynentalne z podwójnym materacem, a także szafę, szklanki i suszarkę do włosów. Na czas pracy warto skorzystać z dostępnych w pokojach stolików z oświetleniem, zaś na wygodny relaks pozwala kącik wypoczynkowy.

Pokoje deluxe posiadają one większy metraż niż pokoje standardowe. Oprócz opisanego wyżej wyposażenia można znaleźć w nich czajnik, kubki oraz kawę i herbatę, a także klimatyzację, minibar oraz sejf.

Sala konferencyjna w obiekcie przygotowana jest dla grup do 25 osób. Na miejscu oferuje stały dostęp do sieci Wi-Fi, a także możliwość skorzystania ze sprzętów takich jak rzutnik multimedialny, flipchart, tablica czy monitor LCD.

Starsze informacje 2019-11-22


Barcelo Hotel Group wchodzi do Polski
Nowy 4-gwiazdkowy hotel należący do sieci Barcelo powstanie w Polsce. Podpisano list intencyjny w sprawie jego pudowy przy ulicy Zielonej w Poznaniu.

Nowo powstający hotel Occidental w Poznaniu, ze względu na lokalizację, będzie dedykowany dla ruchu biznesowego oraz turystycznego. W kwietniu spółka Structure Capital będąca inwestorem zaprezentowała pierwszą wizualizację obiektu, jednak zrezygnowano z lustrzanej fasady. - Z uwagi na prestiżową lokalizację rozważana jest rytmiczna kamienna elewacja wraz z dużymi przeszkleniami pokoi hotelowych, które pozwolą gościom cieszyć się widokiem na obydwa parki oraz panoramę dawnego Kolegium Jezuickiego - powiedział Łukasz Sterzyński, architekt prowadzący z pracowni Easst Architects

Starsze informacje 2019-11-13


Polska sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej Immobile S.A., już niedługo zaprosi gości do pierwszego hotelu w Stargardzie.

Zlokalizowany przy ulicy Spichrzowej 2 obiekt, zostanie całkowicie odnowiony i przystosowany do standardu 3 gwiazdek. Hotel w swej ofercie będzie posiadał 60 pokoi oraz kameralne zaplecze konferencyjne. W hotelu znajdować się będzie restauracja, bar, sauna, siłownia, pokój gier oraz parking. Finalizację projektu zaplanowano na I połowę 2021 roku, a sam hotel będzie 12 już obiektem Sieci.

Focus Hotel Stargard to kolejny, obok 4-gwiazdkowego hotelu Focus Premium Szczecin obiekt sieci, który powstaje obecnie w Zachodniopomorskiem.

Starsze informacje 2019-11-12


Nowy hotel w Lublinie
W Lublinie powstał nowy hotel.

Hotel ibis Styles Lublin Stare Miasto oferuje 114 pokoi, w tym pokoje dla rodzin i osób niepełnosprawnych, 8 sal bankietowo-konferencyjnych i restaurację Legendy Miasta.

Motywem przewodnim nowego obiektu są miejskie legendy. W hotelowym lobby goście mogą dostrzec korony drzew, złowione w sieć rybacką oświetlenie czy wykładzinę inspirowaną planem miasta z 1875 roku. Wnętrze podzielone jest na strefy, z których każda nawiązuje do innej opowieści. Przechodząc przez lobby, goście mogą zapoznać się z legendą o proroczym śnie Leszka Czarnego. Dalej, przy ceglanym murze znaleźć można pudełka inspirowane kamienicą złotnika, a obok schodów - kącik dla dzieci, gdzie swoje miejsce ma legenda o herbie. W trakcie pobytu goście mogą poznać także opowieści o linie, tajemniczym skarbie i Czarciej Łapie.

Hotel ibis Styles Lublin Stare Miasto mieści się przy alei Solidarności 7.

Starsze informacje 2019-11-07


Grupa Arche zamieni cukrownię w hotel
Położona w województwie kujawsko - pomorskim Cukrownia Żnin dostanie niebawem nowe życie i nowe funkcje.

Cukrownia Żnin Park Industrialny będzie trzynastym obiektem hotelowym w portfolio Arche Sp. z o.o., a równocześnie piątym spośród obiektów zabytkowych. Wcześniejsze to Pałac i Folwark Łochów, Hotel Tobaco w Łodzi (w budynku po Fabryce Papierosów), Zamek Janów Podlaski oraz Koszary Góra Kalwaria.

Do przetargu ogłoszonego przez Spółkę Cukrową nikt się nie zgłosił. Teren był przygotowany do podziału, a budynki do wyburzenia. Podczas obchodu z dyrektorem znalazłem małą, żółtą książeczkę z obchodów 100-lecia Cukrowni. Już na pierwszych stronach rzuciła mi się w oczy informacja, że spółka, którą zawiązali Polacy i Niemcy, już w niespełna rok uruchomiła pierwszą kampanię cukrowniczą przerabiając w ciągu 94 dób 480 500 q buraków. I w tym momencie zapadła decyzja o zakupie. W umowie przedwstępnej zastrzegliśmy sobie, że zakupimy obiekt, jeżeli otrzymamy dotację unijną w wysokości 35 mln zł tj. 35% kosztów inwestycji I etapu. Okazało się, że jesteśmy dużą firmą i dotacji nie będzie. Mimo to, kupiliśmy - mówi prezes Grupy Arche Władysław Grochowski.

Prace remontowe w Cukrowni Żnin obecnie trwają w kilku częściach hotelu. W budynku głównym A1 oraz konferencyjnym A2 trwają prace budowlane związane z restauracją, salami konferencyjnymi oraz lobby barem. Pokoje hotelowe zyskują ostatnie szlify przed oddaniem w I etapie inwestycji. W nowopowstałym browarze rozpoczęto procedurę uzyskania pozwolenia na produkcję piwa. W budynku A3 została wylana już niecka basenowa, natomiast w obszarze klubokawiarni oraz kręgielni zostały również rozpoczęte prace budowlane.

Można było tu wypruć wszystko, zostawić mury i w środku zrobić wnętrza takie same, jak w hotelach na całym świecie, ale architekci zaproponowali coś zupełnie innego. Tutaj przemysłowa historia miejsca ma cały czas o sobie przypominać. Chcemy stworzyć coś nowego, coś czego nie ma ani w kraju, ani w Europie czy nawet na świecie. Każdy pokój jest inny, wnętrze jest pełne niespodzianek. Niepowtarzalność tego miejsca będzie jego atutem. - zachwala dyrektor cukrowni Damian Czajkowski

Cukrownia Żnin oficjalnie zostanie otwarta w kwietniu 2020 roku. Pierwsze konferencje odbyły się wczesną jesienią 2019 roku, ale były to imprezy zamknięte. Ze względu na komfort gości, inwestorzy zdecydowali zaczekać do zakończenia pierwszych etapów robót z otwarciem dla gości indywidualnych. W swoich doświadczeniach z zabytkami nie lubimy odtwarzania, kopiowania, staramy się zachować zastaną substancję, upływ czasu, ale zderzamy historię z wysokiej klasy elementami współczesnymi. Równocześnie mocno wchodzimy w okoliczną społeczność, tradycję, kulturę, rękodzieło, kuchnię regionalną. Wracamy do źródeł, lokalności. Czujemy, że ma to sens i jesteśmy potrzebni. - dopowiada Władysław Grochowski.

Na obszarze ok. 35 hektarów, w istniejącą substancję budynkową o powierzchni około 40 000 m2, zostanie włożona nowa infrastruktura. Na pierwszy etap inwestycji składają się, między innymi, 2 budynki hotelowe z 186 i 134 pokojami, kilkanaście sal konferencyjnych o łącznej powierzchni ok 4 000 m2 (największa sala ma powierzchnię ok. 1 400 m2), kilka restauracji i klubów, mały browar, kręgielnia, aquapark wraz z wydzieloną częścią SPA & Wellness, sala zabaw dla dzieci, manufaktura cukierków oraz przystań nad jeziorem.

Drugi etap to planowana budowa centrum rehabilitacji, kliniki medycznej, muzeum Cukrownictwa, muzeum Optymizmu, parku handlowy oraz osiedla mieszkaniowego w zabudowie jedno-i wielorodzinnej. Dodatkowo na terenie Cukrowni projektowane są domy wakacyjne, biura, kino, audytorium, boiska. Planowane zakończenie tego etapu to II kwartał 2023 roku.

Cała inwestycja kosztować będzie ok. 300 mln złotych. Głównym architektem Cukrowni Żnin jest Marek Bulak z Bulak Projekt, a za całość projektu odpowiada Piotr Grochowski, architekt Grupy Arche.

Starsze informacje 2019-11-05


Best Western otwiera nowy hotel we Wrocławiu
Wrocławskie portfolio sieci Best Western poszerzyło się o czterogwiazdkowy Best Western Premier Hotel City Center.

Nowy hotel Best Western Premier City Center zlokalizowany u zbiegu ulic Piłsudskiego i Gwarnej, tuż przy dworcu Wrocław Główny i nieopodal wrocławskiego Rynku. Obiekt oferuje 64 jedno- i dwupoziomowe, nowocześnie urządzone pokoje, salę fitness, sauny suchą i parową oraz dwie sale konferencyjne, które pomieszczą ponad 100 osób.

Starsze informacje 2019-11-04


Dwa nowe hotele przyjęły pierwszych gości
Dwa nowe hotele niedawno rozpoczęły działalność.

Platinum Mountain Hotel & SPA należący do grupy Górskie Resorty, przyjął pierwszych gości. Stanowisko dyrektora obiektu objęła Anna Brzózko-Jaworska. Nowy hotel oferuje strefę SPA & Wellness, salon dr Irena Eris Beauty Partner, designerską Restaurację Silver i Nice Bar oraz pokoje w regionalnym stylu, z których każdy posiada drewniany taras. Wyróżnikiem obiektu jest także jeden z większych w kurorcie, kryty basen, a także basen zewnętrzny w kształcie naturalnego stawu. Ważną część hotelu stanowi 430 m2 przestrzeni konferencyjnej. Obiekt mieści się przy ul. Kilińskiego w Szklarskiej Porębie - 10 minut spacerem od kompleksu SkiArena Szrenica.

Chcieliśmy, aby obiekt wpisywał się w okoliczną zabudowę, a jednocześnie przykuwał oko. Platinum Mountain Hotel & SPA należy do marek premium w grupie, zaraz obok Green Mountain Hotel czy przygotowywanego do otwarcia, butikowego Five Seasons. Liczymy na to, że szeroka oferta atrakcji dla gości indywidualnych oraz nowocześnie wyposażone, przestronne sale konferencyjne sprawią, że będzie to nowy punkt na mapie turystycznej i biznesowej, zarówno Szklarskiej Poręby, jak i całych Karkonoszy - mówi Jakub Bączykowski, dyrektor generalny Górskich Resortów,

Platinum Mountain Hotel & SPA to drugi obiekt Górskich Resortów w Szklarskiej Porębie - grupa posiada w kurorcie kompleks Blue Mountain Resort. W kolejnych tygodniach dołączą do nich kolejne - aparthotel Five Seasons oraz Platinum Apartments, będący uzupełnieniem oferty Platinum Mountain Hotel & SPA. Inwestycja obejmuje 7 apartamentowców w 4-gwiazdkowym standardzie, przeznaczonych na typowo rodzinny wypoczynek. Dyrektorem całego kompleksu przy ul. Kilińskiego będzie Anna Brzózko-Jaworska, wcześniej związana z Blue Mountain Resort oraz z Osadą Śnieżka.
***

Polski Holding Hotelowy otworzył pierwszy położony w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań-Ławica - hotel Moxy Poznań Airport. Obiekt oferuje 120 pokoi, dysponuje zapleczem gastronomicznym, 2 salami spotkań, siłownią oraz parkingiem. Jest to drugi, po hotelu Moxy Katowice Airport, hotel tej marki należący do Polskiego Holdingu Hotelowego. Marka należy do sieci Marriott International.

Jako pierwsza polska firma zdecydowaliśmy się podpisać umowę na markę Moxy i wprowadzić ją do Polski. Pierwszy hotel Moxy uruchomiliśmy w ubiegłym roku przy lotnisku w Katowicach Pyrzowicach. Teraz postawiliśmy na Poznań, gdyż koncepcja tej marki pasuje idealnie do miasta, które jest postrzegane jako innowacyjne i otwarte na młodych ludzi. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji - przy lotnisku, a jednocześnie w pobliżu zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego. Moxy Poznań Airport to 27. obiekt PHH, posiadamy już 2 774 pokoi - mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

 Inspiracją dla powstania hotelu był fakt, że w ramach naszej działalności należy rozwijać jednocześnie usługi pozalotnicze. Cieszymy się, że na naszym terenie powstał hotel Moxy z grupy międzynarodowej sieci Marriott, zarządzany przez Polski Holding Hotelowy. Jest to nie tylko pierwsza tego typu inwestycja przy lotnisku ale przede wszystkim widoczny znak rozwoju miasta Poznania, którego oknem na świat jest Port Lotniczy - powiedział Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Starsze informacje 2019-10-22


B&B Hotels wchodzi na Podhale
Sieć B&B Hotels zawitała właśnie na Podhalu.

1 października br. sieć wzbogaciła się o hotel w Nowym Targu. Spółka B&B Hotels Polska wynajęła przestrzeń zajmowaną dotąd przez trzygwiazdkowy hotel Casa, wzbogacając tym samym swoją ofertę o kolejnych 76 pokoi.

W kontekście dalszego rozwoju, nie ograniczamy się jedynie do budowania nieruchomości od podstaw, jesteśmy również otwarci na inne możliwości. I choć w skali Grupy wielokrotnie korzystaliśmy z takiej formy ekspansji jak najem, dzierżawa czy kupno istniejącego obiektu, w Polsce nie nadarzyły się do tej pory ciekawe okazje. Nawet jeśli pojawiają się pozornie interesujące oferty handlowe, to bardzo często dotyczą obiektów o położeniu, standardzie czy wielkości niezgodnej z naszymi oczekiwaniami. Dlatego, gdy pojawiła się szansa na najem hotelu w Nowym Targu, atrakcyjnie usytuowanego, o profilu zbliżonym do sieci B&B Hotels, postanowiliśmy z niej skorzystać, finalizując tym samym pierwszą taką transakcję w historii polskiego oddziału - mówi Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska.

Nowy hotel sieci B&B Hotels położony jest w biznesowym i jednocześnie historycznym centrum Nowego Targu, przy Galerii Nowotarskiej (ul. Królowej Jadwigi) i oferuje 76 klimatyzowanych pokoi. Uzupełnieniem jego oferty jest sala śniadaniowa usytuowana na ósmym piętrze. Dodatkowo, zmotoryzowani goście mają do dyspozycji naziemne i podziemne miejsca parkingowe.

Oprócz hotelu B&B Nowy Targ Centrum, na miejscu dostępne centrum konferencyjne, umożliwiające realizację spotkań dla 300 osób. Ponadto, na terenie obiektu funkcjonuje bar oraz panoramiczna restauracja "Casa ino Nostra", mogąca pomieścić do 300 osób.

Hotel w Nowym Targu to już siódmy obiekt w Polsce zarządzany przez Grupę B&B Hotels.

Starsze informacje 2019-10-21


Zakończono drugi etap budowy hotelu w Gdańsku
W dniu 20 września, po zakończeniu drugiego etapu budowy, odbyło się oficjalne otwarcie nowego hotelu w stolicy Pomorza.

Położony w historycznej części miasta, Radisson Hotel & Suites, Gdańsk, oferuje 340 pokoi i apartamentów oraz ogromną przestrzenią konferencyjną, jest obecnie największym hotelem w Trójmieście. Od momentu otwarcia w marcu tego roku, obiekt odwiedziło prawie 33 tysiące gości.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk ma w ofercie 341 pokoi, w tym 37 suite, 8 junior suite, 3 apartamenty, włączając prezydencki. Dodatkowo, dysponuje on sporą przestrzenią restauracyjną. Bar i Lounge są w stanie pomieścić 70 osób, natomiast dwupoziomowa restauracja Deo została zaprojektowana tak, aby przyjąć nawet 300 gości.

Nowy, gdański Radisson oferuje dziewięć sal konferencyjnych o ruchomych ścianach, oraz duże foyer można dowolnie zestawiać, uzyskując łącznie powierzchnię wielkości 1000 m.kw.

Budynek stanowi część kompleksu Deo Plaza.

Starsze informacje 2019-10-04


Nowa marka wejdzie na polski rynek hotelowy
Nowa marka hotelowa zagości na polskim rynku. W czwartek, 3 października podpisano w tej sprawie umowę licencyjną.

Polski Holding Hotelowy otworzy pierwszy w Polsce i w Europie hotel pod marką V b, należącą do sieci Best Western Hotels & Resorts. Umowę licencyjną podpisali 3 października br. w Waszyngtonie prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu i David Kong, prezes i dyrektor generalny Best Western Hotels & Resorts. Pod szyldem marki V b będą funkcjonowały Apartamenty Zgoda w Warszawie. PHH będzie operatorem obiektu. Właścicielem nieruchomości jest Grupa Kapitałowa PHN.

V b to marka hoteli butikowych z segmentu upper-midscale i upscale. Sama nazwa oznacza "tętniący życiem" dlatego hotele zlokalizowane są w sercach miast na całym świecie. Marka koncentruje się na wygodzie, technologii i interakcjach społecznych. Położenie hotelu ma bardzo duże znaczenie dla gości, którym zależy na tym, aby być w samym centrum miasta, w pobliżu najistotniejszych centrów biznesowych i atrakcji turystycznych stolicy. Docelowo obiekt będzie dysponować 100 pokojami.

Dokonaliśmy wnikliwej analizy rynku i uznaliśmy, że marka V b idealnie pasuje do Apartamentów Zgoda, zlokalizowanych w samym centrum Warszawy, kilka kroków od Pałacu Kultury i Nauki. Mamy duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek na rynek, jako pionierzy otwieraliśmy hotele pod markami: Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Renaissance, a także ostatnio - Moxy - mówi Gheorghe Marian Cristescu.

Bardzo cieszymy się z pierwszego hotelu pod marką V b w Polsce. PHH jest cennym i godnym zaufania partnerem, który z sukcesem wprowadzi nową butikową markę zaprojektowaną z myślą o rynkach upper-midscale i upscale. Nowy obiekt będzie pierwszym pod marką Vib, który zostanie otwarty w Europie, powiększając tym samym rosnące portfolio Best Western. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Best Western wprowadził również dwie eleganckie i niepowtarzalne marki butikowe Aiden Hotel i Sadie Hotel. Wraz z przejęciem WorldHotels, które poszerzyło naszą ofertę o hotele luksusowe i upscale, możemy teraz obsługiwać wszystkie segmenty rynku od ekonomicznego po luksusowy - powiedziała Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca Best Western Hotels & Resorts na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję.

Właścicielem Apartamentów Zgoda jest Polski Holding Nieruchomości. Na podstawie porozumienia podpisanego 30 września br. PHN, powierza dzierżawę tego obiektu Spółce PHH.

Starsze informacje 2019-10-02


Nowy hotel dołączył do sieci ibis Styles
W Krakowie został otwarty hotel ibis Styles Kraków Santorini.

Nowo otwarty hotel zlokalizowany jest w pobliżu nowohuckiej Alei Róż. Posłużyła ona za inspirację do wyboru motywu przewodniego dla obiektu, którym są róże i nawiązania do powieści "Tajemniczy Ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett. Goście w hotelowych wnętrzach znajdą motywy stworzone z połączenia elementów o charakterze roślinnym i nowoczesnych geometrycznych kształtów. Tajemniczości dodają turkusowe odcienie wnętrz i motywy nawiązujące bezpośrednio do wspomnianej powieści, takie jak klucze, klatki z ptakami czy drzwi zamknięte na ozdobne kłódki. Dzięki nim każdy pobyt w hotelu, pełen magicznej i zarazem romantycznej atmosfery zapadnie gościom w pamięci. Sąsiedztwo parku i Zalewu Nowohuckiego sprzyja pieszym wycieczkom i relaksującym spacerom.

Hotel ibis Styles Kraków Santorini oferuje gościom 63 pokoje z możliwością dostawki, w których znajdą 43-calowe telewizory i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Do ich dyspozycji są także łóżka Sweet Bed by ibis Styles. W pokojach znajdują się elementy zaczerpnięte z wnętrza Tajemniczego Ogrodu. W ofercie hotelu jest także menu restauracji Winestone inspirowane daniami kuchni regionalnej i międzynarodowej. Dodatkowe wrażenia zapewnią potrawy serwowane na les planches - kamiennych deskach z kieliszkiem wina.

Hotel położony przy ul. Bulwarowej 35a.

Starsze informacje 2019-10-01


Otwarto nowy hotel przy lotnisku w Rzeszowie
Polski Holding Hotelowy otworzył właśnie pierwszy hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów Jasionka: Holiday Inn Express Rzeszów Airport.

Hotel oferuje 120 pokoi w standardzie trzech gwiazdek. W hotelu znajduje się także restauracja i 2 sale konferencyjne. Marka Holiday Inn Express należy do portfolio IHG i jest skierowana przede wszystkim do gościa biznesowego. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 1 października br. w obecności przedstawicieli władz lokalnych podkreślano, że budowa została zrealizowana w terminie, a sam hotel przyczyni się do dalszego rozwoju regionu.

To otwarcie jest kolejnym osiągnięciem Polskiego Holdingu Hotelowego: wszystkie nasze działania przebiegały zgodnie z harmonogramem realizacji projektu. Holiday Inn Express Rzeszów Airport to hotel najnowszej, czwartej generacji i jednocześnie pierwszy tego typu obiekt w naszym kraju. Działamy jako lider wprowadzając innowacje na polski rynek. Dzięki naszym konsekwentnym działaniom pokazujemy, że realizujemy plany i osiągamy wysokie wyniki - mówił Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH.

Strefy wspólne w hotelu, zaprojektowano w całości zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi ostatniej generacji sieci hotelowej Holiday Inn Express. Architekci zestawili materiałowo i kolorystycznie całość stref odpoczynku, konsumpcji i pracy konferencyjnej. Na piętrach, w hallach windowych i korytarzach konsekwentnie użyto tej samej kolorystyki, stosując również na ścianach miękkie mozaiki tłumiące dźwięki. Wnętrza pokoi są stonowane, spokojne, dominuje beż, jasne drewno i biel z delikatnymi dodatkami ciemnego błękitu i akcentami głębokiego pomarańczu. Elewacja budynku w 30% została wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze tworzy efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji są glify okienne w kolorach marki - niebieskim oraz zielonym. W strefie zewnętrznej powstała przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo-drewnianymi ławkami.

Starsze informacje 2019-09-27


InterContinental otworzy kolejny hotel w Polsce
InterContinental Hotels Group (IHG) podpisał umowę franczyzową z partnerem IMS Budownictwo oraz firmą zarządzającą - Hotel Professionals Management Group na budowę nowego hotelu.

Hotel Holiday Inn Express Wrocław zostanie wybudowany przy jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Wrocławia. Nowy 142-pokojowy obiekt, który ma być otwarty pod koniec 2021 roku, będzie już siódmym hotelem marki Holiday Inn Express w Polsce.

Niezwykle cieszy nas dynamiczny rozwój w Polsce. To dla nas ważny rynek z ogromnym potencjałem wzrostu dla całej sieci IHG. Holiday Inn Express Wrocław stworzy nowe miejsca pracy we Wrocławiu. To istotna inwestycja i wkład w rozwój polskiej gospodarki - mówił Mario Maxeiner, dyrektor na Europę Północną w IGH.

Obecnie IHG posiada w Polsce 11 hoteli otwartych pod markami InterContinental, Holiday Inn, Holiday Inn Express i Hotel Indigo. W przygotowaniu jest kolejnych 19 hoteli, z których większość ma zostać otwarta do 2022 r.

Starsze informacje 2019-09-26


Radisson Hotel Group zapowiada nowy hotel w Polsce

Radisson Hotel Group ogłosił zawarcie umowy z polskim inwestorem hotelowym Europlan na budowę nowego obiektu Radisson Blu Resort w Polsce.

Położony na Mazurach Radisson Blu Resort, Ostróda będzie dysponował własną przystanią i parkiem wodnym, zapewniając gościom możliwość wspaniałego wypoczynku. Wraz z tą inwestycją, liczba hoteli Radisson Hotel Group wzrośnie w Polsce do 19 obiektów reprezentujących 5 marek hotelowych - Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson RED, Radisson i Park Inn by Radisson, wzmacniając tym samym pozycję grupy jako największego zagranicznego operatora w miejscowościach turystycznych w Polsce.

Radisson Blu to obecnie największa marka hotelowa z kategorii upper upscale w Europie. Dzięki zaufaniu i zaangażowaniu naszych partnerów, jesteśmy na drodze szybkiego rozwoju w Polsce, tworząc nowe szanse i możliwości dla gości, inwestorów i pracowników - mówi Elie Younes, Wiceprezes i Dyrektor ds. Rozwoju, Radisson Hotel Group.

Otwarcie Radisson Blu Resort w Ostródzie planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku. Jako dziewiąty obiekt Radisson Blu w Polsce uzupełni on ofertę hotelową tej marki w polskich kurortach górskich i morskich. W nowo wybudowanym hotelu znajdzie się 240 pokoi i apartamentów, a także bar oraz restauracja. Goście będą mieli do dyspozycji park wodny z krytym oraz odkrytym basenem, sauną i siłownią.

Z myślą o sektorze MICE, w Radisson Blu Resort, Ostróda na Mazurach powstanie przestrzeń eventowa o powierzchni 2600 m2, obejmująca salę balową, cztery sale wielofunkcyjne, siedem sal konferencyjnych i obszar foyer, który, w razie potrzeby, może być także zaaranżowany na potrzeby wydarzeń.

Starsze informacje 2019-09-20


W Szklarskiej Porębie powstanie nowy hotel

W 2021 roku zadebiutuje w Polsce pierwszy hotel sieci należącej do Louvre Hotels Group.

Nowy hotel marki Hôtels & Préférence zostanie zbudowany w technologii modułowej dostarczonej przez polską firmę DMD Modular. Obiekt, który powstanie w Szklarskiej Porebie będzie posiadał standard czterogwiazdkowy i zaoferuje 270 pokoi.

Planowana budowa hotelu w Szklarskiej Porębie powstawać będzie w technologii mieszanej. Całkowita powierzchnia części pokojowej, wykonanej w całości w technologii modułowej, to ok. 10 400 m2. Moduły wykonane w standardzie "pod klucz" będą zaprojektowane wg wytycznych marki Hotels&Preference LUXURY. Będzie to największa realizacja hotelowa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej oparta na technologii modułowej.

Inwestorem jest spółka Polish Mountain Resorts, która powstała na bazie wieloletnich doświadczeń Grupy EVIP, specjalizującej się w doradztwie z zakresu zarządzania oraz pozyskiwania finansowania. Autorem projektu jest pracownia AGK Architekci specjalizująca się w realizacji obiektów hotelowych.

Starsze informacje 2019-09-09


W Wiśle powstaje nowy hotel

W grudniu 2019 roku zostanie w Wiśle otwarty nowy 4-gwiazdkowy hotel.

Platan Hotels & Resorts zarządzający hotelem marki Aries w Zakopanem oraz żeglarskimi ośrodkami wypoczynkowymi Klub Mila, otworzy w Wiśle nowy obiekt. 4-gwiazdkowy Aries Hotel & Spa Wisła powstaje w dawnym Domu Turysty - schronisku PTTK Nad Zaporą i pierwszych gości przyjmie w grudniu b.r.

Hotel w Wiśle będzie posiadał 89 pokoi, w tym 14 apartamentów. Wnętrza zdominuje naturalne drewno a całość utrzymana jest w stonowanych kolorach tworząc ciepłe, przyjazne wnętrze. Z dorobku kulturowego regionu zostały zaczerpnięte ozdobne detale, widoczne w projekcie wykładzin i mebli.

Do dyspozycji gości będzie nowoczesna przestrzeń konferencyjna umożliwiająca organizację imprez i spotkań biznesowych dla 200 osób, a także restauracja "Polka" z przeszkloną oranżerią oferująca różnorodność polskiej tradycji kulinarnej. Ponadto w hotelu znajduje się basen solankowy, strefa saun, zewnętrze jacuzzi a dla najmłodszych kids klub oraz plac zabaw.

Aries Hotel & Spa Wisła będzie drugim hotelem marki Aries.

Starsze informacje 2019-08-20


W Lublinie zostanie otwarty nowy hotel

W październiku zostanie otwarty nowy hotel w Lublinie.

Hotel ibis Styles Lublin Stare Miasto będzie miał 114 pokoi i będzie zlokalizowany przy al. Solidarności 7. Przewodnim motywem wystroju obiektu są lubelskie legendy.Hotel zaoferuje 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 760 m2, wyposażonych w nowoczesny sprzęt audiowizualny, mobilne ściany umożliwiające dowolną aranżację powierzchni oraz dwupoziomową restaurację Legendy Miasta (120 miejsc), w której będzie serwowana kuchnia europejska, w tym lokalne dania z regionalnych produktów.

Hotel będzie przede wszystkim atrakcyjnym miejscem dla organizatorów konferencji, spotkań czy wyjazdów typu "incentives". Poprzez dbałość o detale, jakość wykończenia wnętrz, design i storytelling całego obiektu, który zainspirowany jest legendami tego miasta, ibis Styles Lublin Stare Miasto będzie atrakcyjnym hotelem dla podróżujących w celach wypoczynkowych oraz dla gości biznesowych. wyjaśnia Jarosław Dziak, dyrektor hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto.

Właściciel hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto korzysta z umowy doradztwa hotelowego oferowanej przez Grupę Orbis i Accor. Inwestorem i właścicielem obiektu jest firma TBV Hotele Sp. z o.o.

Starsze informacje 2019-08-13


Hilton zapowiada nowy hotel w Polsce
Hilton podpisał umowę franczyzową z firmą PPI Polskie Projekty Inwestycyjne Sp. z o.o. S.K.A. - spółką zależną Grupy Satoria, która da początek inwestycji Hilton Garden Inn Torun Old Town liczącej 132 pokoje gościnne.

Nowy obiekt będzie zarządzany przez VHM Hotel Management.

Hilton Garden Inn Torun Old Town powstanie dzięki zaadaptowaniu niegdyś funkcjonującego browaru oraz miejskiej kamienicy. Będzie to hotel z wyższej półki, lecz w przystępnej cenie, który pomieści 132 pokoje gościnne, centrum biznesowe, pomieszczenia fitness, restaurację oraz bar.

Nowy hotel będzie mieścił się przy ulicy Piernikarskiej 10 w Toruniu. Zostanie otwarty w 2022 roku

Starsze informacje 2019-08-01


W Katowicach jest budowany nowy hotel
W Katowicach powstaje nowy hotel. Prace budowlane już ruszyły.

Nowo budowany hotel Mercure Katowice City Center zaoferuje 268 pokoi, restaurację Winestone, zaplecze konferencyjne, centrum fitness oraz parking podziemny i będzie budowany w zielonej certyfikacji LEED NC. Hotel położony jest przy ulicy Młyńskiej obok Galerii Katowickiej.

Hotel, którego otwarcie planowane jest do końca 2020 roku, dołączy do sieci hoteli Mercure. Inwestorem obiektu, którego zarządzanie powierzono Grupie Orbis/Accor, jest UBM Development.

Mercure Katowice City Center będzie trzecim obiektem Accor w Katowicach, zaraz po hotelach funkcjonujących pod marką Novotel i ibis Budget.

Starsze informacje 2019-07-30


W Krakowie powstaje nowy hotel
Baza noclegowa Krakowa wzbogaci się o kolejny obiekt.

200-pokojowy hotel Mercure powstanie w ramach realizowanej w mieście inwestycji Fabryczna City. Długoletnia umowa franczyzy została zawarta pomiędzy grupą Orbis a renomowanym krakowskim deweloperem - firmą Inter-Bud. Otwarcie hotelu planowane jest na pierwszy kwartał 2021.

Mercure Kraków Fabryczna City powstaje na terenie dawnej destylarni Polmos S.A. z 1931 roku we wschodniej części Krakowa (20 minut pieszo od Rynku i stacji kolejowej Kraków Główny). Hotel stanowi część inwestycji Kraków Fabryczna City, która składa się z nowoczesnych biurowców klasy A wchodzących w skład Fabryczna Office Park, części mieszkalnej oraz dwóch zrewitalizowanych zabytkowych budynków, w których znajdzie się hotel Mercure. Fabryczna Office Park realizowania jest w zielonej certyfikacji BREEAM (poziom "excellent"), co oznacza zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, jeszcze większą efektywność energetyczną inwestycji, staranny dobór materiałów oraz najwyższą jakość materiałów zastosowaną wewnątrz budynków.

Mercure w Krakowie to nasza pierwsza inwestycja hotelowa w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest zabudowa przemysłowa z przełomu lat 20 i 30 XIX wieku. Dla tego hotelu potrzebowaliśmy silnej i rozpoznawalnej na całym świecie marki, która będzie jednak na tyle elastyczna, aby móc zachować zabytkową tkankę budynku i jednocześnie pozostawić miejsce na współczesną architekturę, nowoczesne wnętrza i najnowsze rozwiązania technologiczne. Chcemy, aby Mercure Kraków Fabryczna City oferował podróżującym unikalne doświadczenia, bez względu na to czy goście przyjeżdżają w celach służbowych czy turystycznych.- wyjaśnia Stanisław Łukasik, właściciel grupy Inter-Bud.

Hotel zaoferuje 3500 m2 nowoczesnej i komfortowej powierzchni konferencyjnej, 2000 m2 powierzchni fitness & spa z basenem, parking podziemny, bar i restaurację, Ponadto w budynkach zabytkowych znajdować się będzie sześć kolejnych restauracji, z których jedna będzie dysponowała własnym browarem z piwem warzonym na miejscu.

Ten hotel będzie posiadał atrakcyjną i konkurencyjną ofertę dla segmentu MICE. Historyczny charakter inwestycji zdecydowanie podkreśli jej wyjątkowość. Czujemy się wyróżnieni i cieszymy się, że grupa Inter-Bud wybrała markę Mercure dla tego projektu. Kraków jest dzisiaj nie tylko ogromnie popularną destynacją turystyczną i biznesową, ale również miastem, który ma swoją markę na poziomie europejskim i światowym. Jesteśmy pewni, że ta inwestycja to tylko początek współpracy obu firm. Na rynku krakowskim jest jeszcze miejsce na nowe, lifestyle owe marki hotelowe. - dodaje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Grupie Orbis i Accor na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Wielofunkcyjne obiekty (z ang. mixed-use) łączące przestrzeń biurową, usługową i mieszkalną z historią w tle cieszą się rosnącą popularnością wśród deweloperów i inwestorów w Polsce. Za projekt architektoniczny obydwu zabytkowych budynków odpowiada biuro IMB Asymetria.

Nowoczesność hotelu Mercure Kraków Fabryczna City będzie przejawiać się przede wszystkim w nowo projektowanych elementach, dodanych częściach, nadbudowanych fragmentach oraz w nowoczesnej technologii zastosowanej we wnętrzach budynków czy w pasażach. Ich charakter będzie różnić się od fragmentów historycznych poprzez podkreślenie różnicy między zachowanymi historycznymi budynkami a nową architekturą, przy zachowaniu subtelnej harmonii nowoczesności z estetyką architektury minionej epoki. Ten hotel będzie wyjątkowy, ponieważ będzie tworzył nowa wartość architektoniczną, nie rywalizując a współistniejąc z obecnymi budynkami historycznymi. - tłumaczy Krystyna Pawlik z biura IMB Asymetria.

Właściciel hotelu Mercure Kraków Fabryczna City korzysta z umowy doradztwa hotelowego oferowanej przez Grupę Orbis i Accor.

W Polsce działa 21 hoteli Mercure, a kolejne 6 otworzy się do końca 2022 roku. Mercure Kraków Fabryczna City będzie drugim adresem sieci Mercure w Krakowie i dziewiątym hotelem działającym pod jedną z marek grupy Accor w tym mieście.

Starsze informacje 2019-07-26


Nowy kompleks apartamentowców w Szczyrku
Jeszcze tego lata w Szczyrku oddany zostanie do użytku kompleks nowych budynków apartamentowych - Złoty Widok Ski & SPA.

Inwestycję tworzą 3 budynki o nowoczesnej bryle, nawiązującej do górskich szczytów. W sumie powstało tu 28 apartamentów, które wynajmowane będą pod marką Złoty Widok Ski & SPA, przez spółkę Top Apart należącą do dewelopera.

Inwestycja powstała przy ul. Olimpijskiej, w odległości ok. 400 metrów od najpopularniejszej atrakcji w kurorcie, czyli całorocznego ośrodka Szczyrk Mountain Resort. To kolejna już realizacja dewelopera spółki Apartamenty Złoty Widok. Firma oddała do tej pory w Szczyrku 2 budynki apartamentowe, którymi jednocześnie zarządza, zajmując się kompleksowo wynajmem apartamentów jako spółka Top Apart.

Budowa nowego kompleksu zakończy się latem 2019 r. Bryły trzech budynków nawiązują do górskich szczytów. Dzięki takiej formie, oraz dużym fragmentom elewacji wykończonej drewnem, nowoczesna architektura budynków Złoty Widok Ski & SPA wpisuje się naturalnie w otoczenie i górską stylistykę. W sumie do użytkowania oddanych zostanie 28 apartamentów. Są to zarówno jednopokojowe studia z aneksami kuchennymi, jak i dwupokojowe apartamenty. Część lokali wyposażono także w kominki i klimatyzację. Deweloper zaplanował też infrastrukturę rekreacyjną. Będzie strefa relaksu i SPA z jacuzzi, sauną suchą i parową. Przewidzieliśmy także miejsce zabaw dla dzieci, wspólną salę jadalna oraz narciarnię - wyjaśnia Marcin Grzybowski, prezes spółek Apartamenty Złoty Widok.

Deweloper planuje już kolejny projekt w Szczyrku - Apartamenty XYZ. Powstaną w najbardziej topowej lokalizacji - tuż przy dolnej stacji całorocznej kolei gondolowej Szczyrk Moutain Resort na Halę Skrzyczeńską, a jednocześnie przy głównej ulicy kurortu (Salmopolskiej). Całość tworzyć ma 30 lokali z pełnym, hotelowym zapleczem usługowym w tym restauracją i basenem. Za projekt architektoniczny odpowiada renomowana pracownia WXCA. Sprzedaż apartamentów ruszy w najbliższych tygodniach.

Starsze informacje 2019-07-25


W centrum Bydgoszczy powstanie nowy hotel
Ruszyły prace budowlane związane z przebudową dawnego biurowca Projprzem Makrum, zlokalizowanego w ścisłym centrum Bydgoszczy. Budynek przejdzie całkowitą metamorfozę, przekształcając się w kolejny obiekt Focus Hotels. Będzie to już 12 hotel Sieci należącej do polskiej Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.

Hotel w standardzie trzech gwiazdek mieścił się będzie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego (10-kondygnacyjnego) biurowca. Ze względu na lokalizację i widok na rzekę Brdę hotel będzie idealną bazą noclegową zarówno dla Gości indywidualnych, jak i biznesowych. Oprócz 84 przestronnych i dobrze wyposażonych pokoi, w nowym hotelu Focus goście będą mieli do dyspozycji restaurację, bar, salę fitness oraz saunę. W obiekcie przewidziano także nowoczesną powierzchnię konferencyjną (w jej skład wejdą 4 sale) oraz podziemny parking.

Nowy hotel w Bydgoszczy dołączy do dwucyfrowej rodziny hoteli Focus. Ostatnim obiektem, zrealizowanym przez Sieć Focus Hotels, był hotel w Lublinie. Poprzednio otwarto zaś obiekty w Poznaniu i Sopocie. Pozostałe hotele sieci zlokalizowane są w Gdańsku, Szczecinie, Chorzowie, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Łodzi. W fazie budowy znajdują sie także kolejne - obiekty w Warszawie i Szczecinie, które zaczną przyjmować gości już w 2020 roku. Ponadto spółka aktywnie negocjuje umowy związane z nowymi otwarciami.

Podobnie jak inne hotele sieci Focus, nowy obiekt będzie oferował szybki bezpłatny Internet Wi-Fi w całym budynku oraz darmowy dostęp do sauny i siłowni. Każdy pokój zostanie wyposażony w duże i wygodne łóżko, przestronną łazienkę, telewizor, biurko do pracy oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ponadto goście otrzymywać będą kawę i kanapkę na wynos gratis, tak jak ma to miejsce we wszystkich obiektach sieci. Natomiast dzieci i młodzież do lat 18-stu, zakwaterowane w pokoju z rodzicami lub opiekunami, zgodnie ze standardem marki, będą nocować bezpłatnie.

Starsze informacje 2019-07-23


Radisson i Zdrojowa wspólnie zbudują dwa hotele

Radisson Hotel Group podpisała umowę z grupą Zdrojowa Invest & Hotels na dwa nowe hotele Radisson, które zostaną wybudowane w polskich kurortach.

Hotele znajdą się na dwóch krańcach Polski - u podnóży Karkonoszy, w Szklarskiej Porębie oraz na wybrzeżu Bałtyku, w Kołobrzegu. Oba obiekty marki Radisson należące do kategorii upscale wzbogacą portfolio grupy w Polsce, które dzięki nowym inwestycjom wzrośnie do 18 hoteli obejmujących pięć marek - w tym Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson RED, Radisson i Park Inn by Radisson.

Zdrojowa Invest & Hotels oraz Radisson Hotel Group są partnerami w Polsce od mającego miejsce w 2017 roku otwarcia Radisson Blu Resort, Świnoujście. Zachęcone udaną współpracą, firmy będą kontynuować wspólne działania na rzecz rowoju i budowy nowych obiektów w Polsce.

Jesteśmy podekscytowani podpisaniem tej umowy na rozwój w Polsce z grupą Zdrojowa Invest & Hotels i dziękujemy za zaufanie naszym markom i ludziom, którzy je tworzą. Cieszymy się z umocnienia naszej pozycji największego międzynarodowego operatora w ośrodkach wypoczynkowych w Polsce oraz z możliwości współpracy z naszym partnerem nad przyszłymi projektami - powiedział Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju w Radisson Hotel Group.

Kolejna umowa i to w takim zakresie z jedną z wiodących globalnych sieci hotelarskich pozwoli nam uzyskać korzyści skali, a nie zawsze i nie każda marka międzynarodowa jest gwarancją sukcesu. Z nowymi hotelami pod międzynarodową marką Radisson po raz kolejny jesteśmy pionierem rynku, a to kontynuacja naszej strategii wzmacniania pozycji lidera w kurortach. Natomiast strategiczne partnerstwo z Radissonem nie oznacza, że Zdrojowa rezygnuje z hoteli własnej marki. Portfolio grupy, w zależności od lokalnych rynków, będzie dalej rozwijane w kierunku hoteli zarówno marki Zdrojowa Hotels, jak i tych pod szyldem sieci międzynarodowych - podkreśla Jan Wróblewski, współzałożyciel grupy Zdrojowa Invest & Hotels.

Radisson Resort Szklarska Poręba to drugi obiekt marki Radisson, który pojawił się w Polsce oraz pierwszy hotel międzynarodowej marki w tym mieście. Obiekt będzie usytuowany w górskim kurorcie Szklarska Poręba. Hotel będzie oferował 104 pokoje i zostanie otwarty już w najbliższym sezonie zimowym. Planowany jest także kolejny etap inwestcji, w trakcie którego zostaną udostępnione kolejne pokoje i apartamenty. Odwiedzający będą mogli korzystać z kameralnego aquaparku, całorocznego zewnętrznego jacuzzi, sauny oraz strefy kąpielowej. Centrum SPA & Wellness oraz udogodnienia, takie jak wewnętrzny basen, zapewnią możliwość relaksu przez cały rok.

Otwarcie Radisson Resort Kołobrzeg, trzeciego hotelu Radisson w Polsce, jest planowane na lato 2020 roku. Warto podkreślić, że będzie to pierwszy hotel tej międzynarodowej marki hotelowej w jednym z największych polskich kurortów nadmorskich. Obiekt dysponujący 209 pokojami oraz strefą SPA & Wellness i aquaparkiem zapewni gościom zarówno możliwość relaksu, jak i rozrywki.

Radisson Resort Szklarska Poręba i Radisson Resort Kołobrzeg będą prowadzone przez Radisson Hospitality AB na podstawie międzynarodowej umowy franczyzowej ze Zdrojową Invest & Hotels.

Starsze informacje 2019-07-12


Motel One otworzył pierwszy hotel w Polsce
Motel One - marka designerskich hoteli z Monachium, powiększa swój zasięg i wchodzi na polski rynek hotelowy.

Pierwszy hotel Motel One Warszawa-Chopin, to nowy punkt na mapie Warszawy. Hotel położony jest na ul. Tamka, na południe od Wisły i naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina.

Obiekt będzie miał do zaoferownaia 333 pokoje, strefę One Lounge z muzyką Chopina i barem, przestrzeń konferencyjną, parking w garażu podziemnym, bezpłatne i szybkie Wi-Fi w całym hotelu, przechowalnię bagażu oraz całodobową recepcję.

"Ulica Tamka w Warszawie to jedno z najbardziej tętniących życiem miejsc w mieście, jest blisko Instytutu Fryderyka Chopina, Traktu Królewskiego, Wisły i Starego Miasta, które codziennie odwiedzają tysiące turystów i mieszkańców - mówi Dieter Müller, Prezes Zarządu i założyciel Grupy Motel One. Widząc ten ogromny potencjał zauważyliśmy, że możemy zaproponować na polskim rynku produkt, który się wyróżnia. Doskonała lokalizacja w centrum, wysokiej jakości design oraz stałe ceny to nasze główne atuty, które wzmocnią naszą obecność w stolicy i pozwolą nam zbudować silną pozycję."

Ceny za nocleg w nowym hotelu rozpoczynają się od 259 zł za pokój jednoosobowy i pozostają niezmienne przez cały rok.

Starsze informacje 2019-07-02


Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane przyjął pierwszych gości

Firma Eiffage Polska Budownictwo (EPB) zakończyła budowę czterogwiazdkowego hotelu Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane.

Nowy hotel znajduje się 2,6 km od wyciągu narciarskiego na Kasprowy Wierch. Kompleks składa się z części hotelowej o powierzchni 14 072 m2 oraz apartamentowej, która liczy 7 350 m2 powierzchni całkowitej.

Do dyspozycji gości oddano już część hotelową: 158 pokoi, siedem sal konferencyjnych oraz trzy bary i dwie restauracje. Hotelowe centrum Wellness & Spa wyposażone zostało w siłownię, 20-metrowy basen, jacuzzi, saunę i orientalną łaźnię błotną typu rasul. Dodatkowo do dyspozycji gości jest zewnętrzne jacuzzi, które stanowi przedłużenie basenu. W hotelu, na poziomie -1, przygotowano 49 miejsc parkingowych, a kolejne 61 miejsc zlokalizowano na parkingu zewnętrznym.

Ostatnie prace wykończeniowe trwają w części apartamentowej, w której zaprojektowano 68 lokali mieszkalnych o powierzchni od 28 do 175 m2 oraz 59 miejsc parkingowych, rozmieszczonych na 2 poziomach podziemnych garaży. W celu wybudowania kondygnacji podziemnych, przed rozpoczęciem prac konstrukcyjnych wykonano około 60 000 m3 wykopów, które z uwagi na usytuowanie kompleksu na zboczu góry wymagały specjalistycznych i bardzo głębokich zabezpieczeń. Prace związane z budową podziemnych części kompleksu były bardzo utrudnione, ze względu na specyfikę podłoża: zwartą i trudną do odspojenia skałę łupkową (tzw. flisz podhalański).

Bryła obiektu wraz z detalami została wpisana w dominujący na tym obszarze tradycyjny styl zakopiański. Obiekt otrzymał drewnianą elewację, która została wykonana z belek z drewna modrzewiowego o wysokości 40 cm każda. Pozyskanie w naturze takiego budulca było niemożliwe, stąd belki to wysokiej jakości imitacja, składająca się ze sklejanych ze sobą pod prasą mniejszych elementów drewnianych, które po spojeniu zostały obrobione dla uzyskania właściwych wymiarów. Zarówno sam obiekt, jak i mury oporowe zostały też obłożone okładzinami z kamienia łupanego, którego obróbka była bardzo pracochłonna z uwagi na konieczność zachowania wspólnych płaszczyzn na elewacjach. Ponadto, wszystkie urządzenia techniczne na dachu zostały zakryte żaluzjami, tak aby ich widok nie zaburzał wizualnie tradycyjnej bryły dachu.
Obok tradycyjnych materiałów i rozwiązań nawiązujących do budownictwa zakopiańskiego obiekt został wyposażony również w nowoczesne elementy, jak fasady aluminiowe oraz drewniane i stalowe zadaszenia z pokryciem szklanym, a także szklane balustrady i przegrody.

Projekt w liczbach:
Adres inwestycji: Bulwary Słowackiego 1, Zakopane
Ilość kondygnacji nadziemnych: 5 - 7
Ilość kondygnacji podziemnych: 1 (część hotelowa); 2 (część apartamentowa)
Pokoje hotelowe: 158
Lokale mieszkalne (apartamenty o powierzchni od 28 do 175 m2): 68
Całkowita powierzchnia: 14 072 m2 (część hotelowa) + 7350 m2 (część apartamentowa
Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
Inwestor: Polonia Tatry Sp. z o.o.

Starsze informacje 2019-06-28


InterContinental otworzy kolejny hotel w Polsce
InterContinental Hotels Group we współpracy z wieloletnim partnerem rozwojowym - firmą UBM Development AG otworzy na początku lipca swój pierwszy hotel w północnej części Polski. Będzie to już piąte otwarcie obiektu hotelowego w ciągu trzech lat.

Holiday Inn Gdańsk - City Center będzie się mieścił na Wyspie Spichrzów, unikalnej koncepcji urbanistycznej zmontowanej przy ujściu Motławy na słynnej Wyspie Spichrzów. Nowoczesny budynek zaoferuje swoim gościom 240 przestronnych pokoi na siedmiu piętrach, 5 sal konferencyjnych, całodobową siłownię, koncepcję IHG's Open Lobby oraz Sky Bar.

Nowy obiekt jest już 53. hotelem zrealizowanym przez UBM Development AG. Nieruchomość będzie zarządzana przez IHG i zaoferuje około 60 stałych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin oraz dodatkowe możliwości zatrudnienia sezonowego.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani otwarciem hotelu Holiday Inn Gdańsk - City Centre, pierwszego hotelu IHG nie tylko w Gdańsku, ale w całej północnej części kraju. Dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji w obrębie miasta, przestrzeni konferencyjnej i opcji gastronomicznych, hotel ten będzie miał duży wpływ na wzrost gospodarczy Gdańska, zapewniając prawdziwą gościnność zarówno osobom podróżującym w celach biznesowych, jak i rekreacyjnych. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem w Europie i rynkiem o wielkim sukcesie. Polska ma osiem największych gospodarek w Unii Europejskiej z szybko rozwijającą się branżą hotelarską. W UBM mamy wspaniałego partnera rozwojowego, który widzi na rynku tyle samo potencjału, co my"- powiedział Karin Sheppard, Dyrektor Zarządzający w Europie.

InterContinental Hotels Group posiada obecnie 11 hoteli otwartych w Polsce pod markami InterContinental, Holiday Inn, Holiday Inn Express i Hotel Indigo. Do 2021 r. swoje drzwi otworzy kolejnych 17 hoteli, dzięki czemu do Polski trafią dwie nowe marki: Crowne Plaza i Staybridge Suites.

Starsze informacje 2019-06-19


Orbis zapowiada nowy hotel

Orbis zawarł umowę franczyzy z lokalnym partnerem i inwestorem City Interhotels Sp. z o. o. sp. k. na hotel Mercure w Białymstoku (92 pokoje), który otworzy się w pierwszej połowie 2020 roku.

Hotel Mercure Białystok, który jest w budowie, znajduje się w zielonej części miasta, przy ulicy Hetmańskiej 50, 600 m od centrum handlowego oraz w pobliżu dworca kolejowego.

"Mercure Białystok - po hotelu Royal - będzie naszym drugim adresem w mieście. Jesteśmy hotelarzami, mamy doświadczenie w branży, ambicje i wiemy do czego dążymy. Ne ukrywam, że w aktualnej sytuacji rynkowej dobra lokalizacja, przemyślany projekt wnętrz czy wysoka jakość materiałów wykończeniowych nie są wystarczające, aby odnieść sukces w hotelarstwie. Mercure jest silną i rozpoznawalną marką, i właśnie takiej marki hotelowej potrzebował ten projekt. Mercure Białystok będzie idealnym miejscem dla osób podróżujących przede wszystkim służbowo. Wierzymy, że goście docenią standard hotelu, jakość oferowanych usług oraz świetną lokalizację"- wyjaśnia Marek Piotrowski, współinwestor i prezes MEP-POL Sp. z o.o.

Mercure Białystok zapewni gościom komfort oraz oryginalny wystrój wnętrz, charakterystyczny dla tej marki. Do dyspozycji gości będzie również nowoczesna powierzchnia konferencyjna, strefa fitness oraz restauracja Winestone.

"Białystok, który niebawem będzie mógł korzystać z potencjału projektu infrastrukturalnego Rail Baltica, jest jednym z najbardziej przyjaznych miast dla biznesu w Polsce - otwartym na ludzi i innowacje oraz oferującym atrakcje dla turystów. Wybór dobrze znanej i lubianej marki Mercure z pewnością pomoże inwestorowi w osiągnięciu wysokiej pozycji rynkowej i przyciągnięciu klientów korporacyjnych, których będzie coraz więcej w tym mieście" - dodaje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Grupie Orbis i Accor na Polskę i Kraje Bałtyckie.

W Polsce działa łącznie 21 hoteli Mercure, a kolejne 5 otworzy się do końca 2022 roku. Mercure Białystok będzie drugim hotelem marek grupy Accor w tym mieście, po hotelu marki ibis Styles.

Starsze informacje 2019-06-10


W Warszawie powstanie nowy hotel
Nowy obiekt hotelowy, który powita pierwszych gości jesienią tego roku, będzie funkcjonował pod marką Mercure. Zarządzanie hotelem powierzono Grupie Orbis i Accor.

Hotel Mercure Warszawa Ursus Station będzie się mieścił przy ulicy Cykady 2 - w dogodnej odległości od międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolei podmiejskiej Ursus Północ oraz głównych arterii komunikacyjnych.

Obiekt będzie miał do zaoferowania 214 pokoi o zróżnicowanej strukturze, w tym 80 pokoi z aneksem kuchennym, przeznaczonych na dłuższe pobyty i 15 komfortowych apartamentów. Do dyspozycji gości będzie również strefa fitness, kompleks saun (w tym sauna bio, sucha i mokra) oraz garaż podziemny. Ponadto w hotelu znajdują się 4 sale konferencyjne o łącznej powierzchni ponad 300 m2, a także restauracja Winestone.

"Pierwotnie, gdy podpisywana była umowa zarządzania w 2016 roku, hotel miał dołączyć do sieci ibis Styles. Sytuacja rynkowa, profil okolicy i rozwój tej części Warszawy od tego czasu uległy zmianie, dlatego wspólnie z grupą Orbis i Accor podjęliśmy decyzję o zmianie marki hotelu. Mercure jest znaną i rozpoznawalną na całym świecie marką hotelową, cenioną nie tylko przez gości z segmentu wypoczynkowego, ale przede wszystkim, przez osoby podróżujące służbowo i to było dla nas kluczowe" - wyjaśnia Wojciech Żukiewicz, prezes zarządu Hotel Style sp. z o.o. (inwestor i właściciel hotelu).

Hotel, który przyjmie pierwszych gości przed końcem bieżącego roku, rozpoczął już rekrutację pracowników. Zgodnie ze standardami marki Mercure, hotel będzie
wyposażony w najnowsze usługi informatyczne i cyfrowe, które zapewnią wydajną i spersonalizowaną obsługę gości.

Inwestorem hotelu jest spółka Hotel Style sp. z o.o. z Krakowa należąca do grupy kapitałowej WB FINANCE.

Starsze informacje 2019-06-04


Radisson Blu otwiera swój pierwszy hotel w znanej miejscowości turystycznej
Radisson Blu ogłasza otwarcie nowego hotelu w Polsce.

Radisson Blu Hotel & Residences znajduje się w Zakopanem. Pojawienie się pierwszego hotelu tej marki w popularnym polskim kurorcie stanowi część strategicznych planów rozwoju Radisson Hotel Group w Europie Środkowej i Południowej.

Cieszymy się, że możemy otworzyć w tak uroczym miejscu ten charakterystyczny obiekt. Zakopane to według nas obiecujący i istotny czynnik napędzający turystykę w regionie oraz przyciągający sektor MICE o każdej porze roku. Hotel stanowi doskonałe uzupełnienie naszego szybko rozwijającego się polskiego portfolio hotelowego, które obejmuje 17 obiektów i prawie 3800 pokoi w użytku bądź w przygotowaniu - mówi Yilmaz Yildirimlar, starszy wiceprezes na Europę Środkową i Południową w Radisson Hotel Group.

Obiekt posiada 158 pokoi i apartamentów, które zostały zaprojektowane w duchu stylu skandynawskiego z zachowaniem elementów kultury góralskiej. Hotel oferuje pokoje typu standard, premium, a także pokoje dla rodzin typu family i apartamenty. Do dyspozycji jest także apartament prezydencki o powierzchni 155 m2, w którym znajdują się trzy sypialnie, każda z prywatną łazienką, w pełni wyposażony aneks kuchenny, sala kinowa, loggia i przytulny salon. Drugą część budynku stanowi segment rezydencji z 68 apartamentami, który zostanie otwarty w ciągu kilku miesięcy.

W Roots Brasserie specjalizuje się w nowej, polskiej kuchni, gdzie lokalne produkty są sercem każdego dania. Filozofia restauracji opiera się na ochronie naturalnych smaków i koncentruje na świeżości produktów. W hotelu znajduje się także szkocki baru Down Under, centrum wellness & spa wyposażone w siłownię, 20-metrowy basen, jacuzzi, saunę i łaźnię typu rasul.

Radisson Blu Hotel & Residences, Zakopane posiada także siedem w pełni wyposażonych i łatwych do przearanżowania sal konferencyjnych, w których można stworzyć przestrzeń na profesjonalną konferencję, uroczystą kolację lub nawet wesele.

Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić światowej klasy markę do jednej z najważniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Cieszymy się także, że wreszcie możemy powitać pierwszych gości w nowym Radisson Blu Hotel & Residences, Zakopane. Zarówno osoby podróżujące w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych mogą liczyć na niezapomniany pobyt i korzystać z wielu możliwości spędzania wolnego czasu, jakie oferuje Zakopane - podkreśla Nino Rosenlund, dyrektor generalny hotelu.

Starsze informacje 2019-05-23


Focus Hotels zapowiada nowy hotel
Sieć Focus Hotels otworzy nowy hotel w Szczecinie.

Obiekt będzie się znajdował w dwóch całkowicie zmodernizowanych i rozbudowanych kamienicach zlokalizowanych na rogu placu Zawiszy Czarnego i ulicy 3-go maja. 4-gwiazdkowy hotel w swej ofercie będzie posiadał 90 pokoi oraz zaplecze konferencyjne, w którego skład wejdą cztery sale o łącznej powierzchni 250 mkw.

Focus Hotel Premium Szczecin to drugi obiekt sieci, który powstaje w Szczecinie. Położony w centralnej części miasta, w pobliżu rzeki Odry, zagwarantuje wypoczynek zarówno klientom indywidualnym jak i biznesowym. Hotel będzie znajdował się w najbliższym sąsiedztwie głównego dworca PKP.

Obiekt dołączy do grona hoteli 4-gwiazdkowych, do którego należą hotele w Gdańsku, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Lublinie. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 90 pokoi oraz cztery sale konferencyjne. W hotelu znajdować się będą restauracja, bar, sauna oraz siłownia. Finalizację projektu zaplanowano na koniec 2020 roku, a sam hotel będzie 12 już obiektem sieci.

Zawarcie umowy z kolejnym inwestorem niezmiernie nas cieszy. Jest dla nas potwierdzeniem, że wypracowany przez sieć model współpracy budzi zaufanie na rynku. Jak zawsze dołożymy wszelkich starań by nowy hotel w Szczecinie spełnił oczekiwania wszystkich odwiedzających nas gości - mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels.

Starsze informacje 2019-05-20


Royal Tulip wchodzi do Polski
W ramach zawartej umowy franczyzy do Polski wejdzie marka Royal Tulip należąca do Louvre Hotels Group.

Royal Tulip Warsaw Apartments będzie funkcjonować w ramach kompleksu Unique Tower powstającego na warszawskiej Woli, przy ulicy Grzybowskiej 51. Inwestycja realizowana jest przez dewelopera Marvipol Development.

Umowa franczyzy została podpisana z właścicielem marki Royal Tulip - Louvre Hotels Group, którego portfolio obejmuje obecnie ponad 2600 hoteli w 54 krajach - poinformowała firma Marvipol w komunikacie.

"Dzięki zawartej umowie franczyzy, w Warszawie zostanie uruchomiony pierwszy w Europie obiekt pod luksusową marką Royal Tulip w standardzie 5-gwiazdkowym. Jesteśmy przekonani, że uznana i rozpoznawalna marka przyciągnie turystów i biznesmenów szukających komfortowych lokali przeznaczonych na pobyty krótko oraz długoterminowe. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na obiekty o najwyższym standardzie" - komentuje Mariusz Poławski, Wiceprezes Marvipol Development S.A.

Royal Tulip Warsaw Apartments zaoferuje 448 jednostek apartamentowych o powierzchni od 28 do 67 m2. Wszystkie z nich będą posiadały aneks kuchenny, natomiast niektóre dodatkowo loggię, balkon lub ogród zimowy.

W ramach kompleksu goście będą mogli korzystać z pełnej infrastruktury obiektu: recepcji, najwyższej klasy restauracji, strefy SPA i fitness oraz centrum biznesowego. Za projekt architektoniczny odpowiada studio SUD Polska, a projekt wnętrz opracowuje równie nagradzana pracownia Tremend.

Oprócz apartamentów na wynajem, powstanie również wyodrębniona część mieszkalna Unique Tower. Lokale o standardzie premium dla stałych mieszkańców znajdować się będą od 17 piętra w górę. Tym samym będzie to jeden z najwyższych w stolicy budynków mieszkalnych.

Starsze informacje 2019-05-16


A&o otworzy hostel w Warszawie
Berlińska sieć niskobudżetowych hoteli i hosteli a&o otworzy w Polsce swój pierwszy obiekt.

Do otwarcia hostelu w Warszawie pozostało dokładnie 100 dni - poinformowano w komunikacie prasowym. Razem z obiektem w stolicy Polski Berlin Budget Group a&o rozszerzy swoje portfolio do 36 obiektów, zlokalizowanych w 22 miastach w 7 krajach.

Hostel zostanie otwarty na poczatku października bieżącego roku i będzie się mieścił w w ośmiokondygnacyjnym dawnym biurowcu w dzielnicy Wola, przy ulicy Kasprzaka 18.

Do dyspozycji gości będzie 200 pokoi i 600 łóżek.

Starsze informacje 2019-05-07


W warszawskim Wawrze, przy ulicy Kosmatki 8/10 trwa budowa nowego hotelu Best Western Plus Hotel Warsaw, którego otwarcie planowane jest na koniec 2020 roku. Właścicielem obiektu jest spółka V Invest.

Do dyspozycji gości nowego Best Western Plus Hotel Warsaw zostanie oddanych 100 pokoi, których aranżacją zajmie się biuro projektowe Tremend. Ponadto hotel zostanie wyposażony w zaplecze konferencyjne, restaurację, bar oraz strefę przeznaczoną do pracy co-workingowej. W siedmiokondygnacyjnym budynku znajdzie się również salon odnowy biologicznej i fitness. W skład nowo powstającego kompleksu hotelowo-biurowego wchodzi również budynek przeznaczony na powierzchnie biurowe typu open-space o powierzchni ok. 4000 m2.

Za bryłę budynku i elewację, wykonaną w przeważającym stopniu z płyt granitowych, odpowiedzialni są projektanci z Pracowni Projektowej ARCHMO. Generalnym wykonawcą jest firma Construction Management FineTech Construction. Dogodna, świetnie skomunikowana lokalizacja oraz wysoki standard wykończenia sprawią, że nowy obiekt doskonale wpisze się zarówno w gusta osób podróżujących rekreacyjnie, jak i gości biznesowych.

Best Western Plus Hotel Warsaw powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie trasy Siekierkowskiej i Wału Miedzeszyńskiego, zapewniając tym samym szybki dojazd do zagłębia biurowego na Służewcu czy też trasy wylotowej z Warszawy. Nowy hotel będzie dogodnym przystankiem w podróży dla gości biznesowych. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy nowoczesny projekt uwzględniający m.in. wygodny parking i bogate zaplecze konferencyjne - zapewnia Mateusz Izdebski, wiceprezes zarządu V Invest.

Bardzo cieszy nas rozwój sieci w Polsce. Nowy planowany obiekt w Warszawie pokazuje zainteresowanie inwestorów hotelami, które gwarantują wyjątkową jakość w stosunku do ceny. Dzięki wysokiemu standardowi wystroju wnętrz i obsługi, podróżni mogą być pewni pozytywnych wrażeń z pobytu - powiedziała Saija Kekkonen, Dyrektor Zarządzająca Best Western Hotels & Resorts na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję.

Starsze informacje 2019-05-02


Otwarto nowy hotel w Lublinie
Polska sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. otworzyła swój pierwszy hotel w Lublinie.

Czterogwiazdkowy obiekt Premium znajduje się przy ulicy Podzamcze 1. Hotel posiada w swojej ofercie 77 pokoi oraz przestronne centrum konferencyjne.

Focus Hotel Premium w Lublinie to pierwszy obiekt sieci w województwie lubelskim. Jest położony, tuż przy Zamku Lubelskim i Starym Mieście. Hotel został wyposażony w nowoczesne zaplecze konferencyjne o powierzchni 400 mkw., które świetnie się sprawdzi zarówno jako miejsce organizacji spotkań biznesowych jak i imprez okolicznościowych.

Obiekt dołączył do grona hoteli 4-gwiazdkowych, do którego należą hotele w Gdańsku, Bydgoszczy i Inowrocławiu i jest 11-stym obiektem sieci Focus Hotels. Do dyspozycji gości zostało oddanych 77 pokoi, w tym 64 pokoje dwuosobowe, 12 pokoi premium i 1 apartament. W hotelu znajduje się także restauracja, bar, sauna, siłownia oraz garaż podziemny.

Otwarcie pierwszego hotelu na Lubelszczyźnie niezmiernie nas cieszy. Jest to dla nas potwierdzenie, że wypracowany przez Sieć model współpracy budzi zaufanie na rynku. Jak zawsze dołożymy wszelkich starań by nowy hotel w Lublinie spełnił oczekiwania wszystkich odwiedzających nas Gości -mówi Łukasz Płoszyński, Wiceprezes Zarządu sieci Focus Hotels.

Nowy hotel, tak jak pozostałe hotele sieci Focus oferuje szybki bezpłatny Internet Wi-Fi w całym budynku oraz darmowy dostęp kącika biznesowego z drukarką. Hotelowi goście mogą bezpłatnie skorzystać z sauny i siłowni. Każdy pokój został wyposażony w duże i wygodne łóżko, przestronną łazienkę, telewizor, biurko do pracy oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ponadto goście otrzymują kawę i kanapkę na wynos gratis, tak jak ma to miejsce we wszystkich obiektach sieci. Natomiast dzieci i młodzież do lat 18-stu, zakwaterowane w pokoju z rodzicami lub opiekunami, zgodnie ze standardem marki, będą nocować bezpłatnie.

Starsze informacje 2019-04-30


W centrum Wrocławia powstanie nowy hotel
W pierwszym kwartale 2022 roku austriacka grupa hotelowa Vienna House otworzy swój siódmy hotel w Polsce, a zarazem pierwszy we Wrocławiu.

Nowy hotel będzie się mieścił przy ul. Sienkiewicza w okolicy wrocławskiego Ogrodu Botanicznego. Obiekt w stylu smart casual będzie pozycjonowany jako Vienna House Easy i zaoferuje zaoferuje 236 pokoi dwuosobowych w dwóch kategoriach oraz 4 apartamenty.

W ramach jego infrastruktury planowana jest modna restauracja, lifestylowe lobby z barem, nowoczesna siłownia oraz przestrzeń konferencyjna o powierzchni 360 mkw.

Hotel będzie częścią przeprojektowanego kompleksu budynków, wokół objętej ochroną zabytków Starej Piekarni. Do kompleksu będą przynależeć także mieszkania studenckie marki Basecamp.

Wrocław to ekscytujący, rozwijający się rynek, a lokalizacja hotelu w centrum miasta, przy Ogrodzie Botanicznym jest idealna. Odbiegający od sztywnych standardów, skupiający się na bezpretensjonalnej obsłudze gości hotel Vienna House Easy i pełna energii koncepcja dla studenckich mieszkań stworzą świetne połączenie, stając się nowym, atrakcyjnym miejscem spotkań - mówi o planowanym projekcie Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House.

Starsze informacje 2019-04-26


Latem tego roku Uzdrowisko Szczawnica wzbogaci się o Pieniny Grand - nowy obiekt Grupy Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica.

Lustrzana bryła pomieści 119 pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, luksusową strefę SPA wraz ze strefą medyczną, 2 restauracje oraz sale konferencyjne. Nowoczesna i ekologiczna wieża wyrasta ze zbocza Parku Górnego będącego centrum miasta.

Pieniny Grand to kolejny element szeroko zakrojonej rewitalizacji, którą od 14 lat realizuje rodzina Mańkowskich, potomkowie hr Adama Stadnickiego - modernizatora i popularyztora Uzdrowiska Szczawnica. W ramach działalności rodziny Mańkowskich sukcesywnie przywracana jest  unikatowa, zabytkowa architektura kurortu. Do tej pory odbudowie, bądź renowacji zostały poddane: Plac Dietla, Pijalnia Wód Mineralnych, Cafe Helenka, willa pod Modrzewiami, willa Marta, Muzeum Uzdrowiska oraz słynny Dworek Gościnny. We współpracy z miastem zrealizowano również projekt rewitalizacji Parku Dolnego i Górnego. Rewitalizacja szczawnickiego kurortu trwa w dalszym ciągu, na najbliższe lata planowane jest sukcesywne przywracanie kolejnych obiektów. Kolejnym obiektem poddanym gruntownemu remontowi jest Hotel Hutnik, który po skończeniu prac zyska nowe życie jako Pieniny Grand.

Pieniny Grand powstaje w miejscu dawnego hotelu Hutnik, jako ekologiczny budynek, który wyróżnia się nie tylko na tle szczawnickich obiektów, ale również na hotelowej mapie Polski. Wysoki na 12 pięter ma łączyć nowoczesny design z subtelnymi detalami opartymi o tradycję i lokalny folklor. Na samym szczycie budynku umiejscowiono Sky Bar, pozwalający cieszyć się panoramą Pienin. Kompleks będzie łączyć kilka funkcji - centrum biznesowego, nowatorskiego SPA nastawionego na holistyczne podejście do potrzeb gościa oraz wyjątkowego obiektu wypoczynkowego dostosowanego dla wszystkich, również osób z niepełnosprawnościami. Dla potrzeb tej grupy przygotowano specjalnie zaprojektowane pokoje.

Strefa SPA będzie zajmować 2000 m2 i obejmować gabinety lekarskie oraz zabiegowe, zaplecze fitness, a także sferę basenową, która będzie wyróżniać się wysokim sklepieniem bardziej przywodzącym na myśl katedrę niż obiekt rekreacyjny. Wystrój i infrastruktura ma za zadanie wprowadzić wypoczywającego w stan głębokiego relaksu. SPA będzie oferować zabiegi zarówno z zakresu medycyny konwencjonalnej, jak i niekonwencjonalnej indywidualnie dobrane przez lekarzy i specjalistów dla każdego gościa. W portfolio SPA znajdą się również kompleksowe programy regeneracyjne przeznaczone dla sportowców.

Obiekt wraz z pozostałą infrastrukturą Uzdrowiska Szczawnica zapewni również bazę konferencyjno-noclegową, która pozwala zorganizować pełen przekrój wydarzeń - od prezentacji nowych produktów, przez wyjazdy integracyjne, aż do kongresów.

Koniec prac budowlanych planowany jest na III kwartał 2019 roku. 

Starsze informacje 2019-04-10


Grupa Orbis rozwija sieć hoteli w Bułgarii
Grupa Orbis, strategiczny partner Accor, będzie zarządzać pierwszym hotelem ibis Styles w Bułgarii.

Hotel ibis Styles Sofia City zaoferuje 116 pokoi i powita pierwszych gości w 2021 roku. Nowy obiekt będzie mieścił się w wielofunkcyjnym kompleksie łączącym skrzydło hotelu, część biurową i zaplecze konferencyjne z salą dla ponad 300 osób.

"Ibis Styles Sofia City zlokalizowano w nowej, dynamicznej części Sofii - w bulwarze Tsarigradsko shose w pobliżu Sofia Tech Park, centrum handlowego i portu lotniczego Sofia oraz kilka minut od centrum miasta. To właśnie zegarki i zegary będą głównym motywem aranżacji wnętrz tego nowego hotelu" - powiedziała Radina Stoyanova, kierownik projektu hotelowego.

Pojawienie się w Sofii marki ibis Styles, to kolejny krok strategii rozwoju Grupy Orbis w Europie Południowo-Wschodniej.

Starsze informacje 2019-04-04


Hotelowy gigant otworzy obiekt w Polsce
27 marca 2019 roku sieć Hyatt Hotels Corporation poinformowała o zawarciu umowy franczyzowej z 3M Hotels Group w sprawie otwarcia nowego hotelu w Polsce. Obiektem będzie zarządzał Hotel Professionals Management Group.

Nowy hotel Hyatt Place Kraków zaoferuje 216 pokoi. Do dyspozycji gości będzie około 300 metrów powierzchni do spotkań oraz 180-metrowa strefa treningowa połączoną ze strefą relaksacyjną z saunami suchymi i parowymi. W obiekcie znajdą się również dwa punkty gastronomiczne: restauracja Zoom i Lobby Bar.

"Cieszymy się, że możemy ogłosić pierwszy w historii hotel Hyatt Place w Polsce" - powiedział Takuya Aoyama, wiceprezes ds. Rozwoju firmy Hyatt. "Kraków, ze swoją królewską historią i dziedzictwem kulturowym, stanowi doskonałe miejsce do zaprezentowania marki Hyatt Place, którą mamy nadzieję zobaczyć na wszystkich rynkach Europy Środkowej i Wschodniej".

Otwarcie obiektu zaplanowano na 2021 rok.

Starsze informacje 2019-03-29


Grupa Niro Investment rozpoczęła budowę najwyższego hotelu w stolicy Rumunii. Wartość inwestycji sięgnie blisko 60 mln euro.

Accor podpisał umowę o zarządzanie nieruchomością z lokalnym partnerem i inwestorem - Business Hotels Investment, który jest częścią Niro Investment Group.

Nowy obiekt będzie działał pod marką Swissôtel i zaoferuje 225 pokoi rozmieszczonych na 18 piętrach, restauracje, basen, centrum spa i sportu oraz powierzchnię konferencyjną.

Swissôtel Bucharest przyjmie pierwszych gości w 2021 roku.

Starsze informacje 2019-03-28


Orbis rozpoczął budowę hotelu na Pomorzu Zachodnim

27 marca bieżącego roku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego hotelu Grupy Orbis.

Pierwszy w Szczecinie, a zarazem na Pomorzu Zachodnim, hotel marki ibis Style zaproponuje gościom design oparty na motywach cyrkowych. Po hotelach Novotel, ibis i ibis budget będzie on czwartym adresem Grupy w mieście.

W hotelu znajdzie się 161 pokoi, restauracja Winestone oraz WineBar. Do dyspozycji gości będą także sale konferencyjne, strefa fitness i parking podziemny. Prace budowlane przy ul. Panieńskiej 10 ruszyły z końcem stycznia 2019 roku, a mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2020 roku. Obiekt będzie zlokalizowany w sercu Starego Miasta w Szczecinie, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich, między ulicami Panieńska a Targ Rybny.

Nowa inwestycja Grupy Orbis w Szczecinie jest realizowana zgodnie z zieloną certyfikacją BREEAM - wielokryterialnym systemem oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko.

Starsze informacje 2019-03-14


Polski Holding Nieruchomości, Polski Holding Hotelowy i Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście nawiązują współpracę przy realizacji budowy nowego obiektu hotelowego na wyspie Wolin. Przedstawiciele trzech spółek podpisali dzisiaj list intencyjny w tej sprawie.

Nowy hotel ma powstać na terenach Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście i będzie zlokalizowany w Międzywodziu, w miejscu istniejącego ośrodka wypoczynkowego Portus przy ul. Plażowej 4. Planowany hotel będzie pełnił funkcję obiektu wypoczynkowego z rozbudowaną strefą SPA & Wellness i atrakcjami wodnymi. W ramach współpracy strony będą dążyć do wypracowania modelu i harmonogramu działania, w tym business planu oraz jego szczegółowych zasad.

Intensyfikujemy program inwestycyjny w różnych segmentach rynku nieruchomości. To kolejny realizowany przez nas projekt polegający na wykorzystaniu naszych kompetencji do świadczenia usług z zakresu zarządzania inwestycjami. Projekt w Międzywodziu to element realizacji działań zwiększających wartość Grupy Kapitałowej PHN - powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Polski Holding Hotelowy będzie operatorem powstającego hotelu działającego najprawdopodobniej pod międzynarodowym brandem. Cieszymy się, że wybór tej lokalizacji padł na region zachodniopomorski, w którym dostrzegamy duży potencjał turystyczny i infrastrukturalny. Mając na uwadze dynamiczny rozwój sektora hotelarskiego i dojrzałego rynku wiemy, że obiekt ten będzie doskonałym uzupełnieniem istniejącej bazy hotelarskiej w regionie. Ten nowy projekt jest realizacją naszej wieloletniej strategii obejmującej segment hoteli miejskich i obiektów w miejscowościach turystycznych - podkreślił Ghoerghe Marian Cristecu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

W związku z prowadzoną przez Spółkę polityką optymalizacji zarządzania nieruchomościami, Zarząd ZMPSiŚ SA podjął decyzję o nawiązaniu współpracy ze Spółkami Skarbu Państwa: Polskim Holdingiem Nieruchomości oraz Polskim Holdingiem Hotelowym. Efektem projektu inwestycyjnego będzie budowa obiektu hotelowo-rekreacyjnego zlokalizowanego na terenie, którego właścicielem jest ZMPSiŚ SA. - powiedział Dariusz Śpiewak, dyrektor ds. nieruchomości i Marketingu w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Starsze informacje 2019-03-11


Nowy hotel na Podhalu
W połowie bieżącego roku zostanie otwarty kolejny obiekt hotelowy marki ibis Styles.

Nowy Hotel ibis Styles Nowy Targ będzie posiadał do dyspozycji gości 106 pokoi hotelowych, restaurację, bar, strefę wellness z basenem i jacuzzi oraz ponad 400 m2 powierzchni konferencyjno-bankietowej.

Aktualnie inwestycja jest na etapie wykańczania wnętrz, prowadzone są również prace instalacyjne i wykończeniowe pokoi oraz łazienek, których tematem przewodnim będzie... górski szlak, gdyż to właśnie na Podhalu istnieje najstarszy znakowany szlak turystyczny.

"Nie wszyscy wiedzą, że polską metodykę znakowania szlaków górskich uznano za modelową i zaakceptowano w innych krajach europejskich. To dzięki współpracy z Europejskim Związkiem Wędrownictwa, obecny system międzynarodowych szlaków pieszych w górach wykorzystał przede wszystkim nasze PTTK-owskie doświadczenia i bazę merytoryczną oraz techniczną. Historia i kultura Podhala są niezwykle ciekawe i inspirujące. Stąd też powstała koncepcja, aby górskie szlaki były tematem przewodnim wnętrz hotelu" wyjaśnia Michał Rubiś - Dyrektor hotelu ibis Styles Nowy Targ.

W ślad za głównym motywem przewodnim wnętrz hotelu, w przestrzeni wspólnej oraz w pokojach znajdą się nie tylko kolory czy elementy folklorystyczne charakterystyczne dla Podhala, ale i inspirujące hasła oraz maksymy związane z tematyką górską. Ponadto, wnętrza zostaną wykończone materiałami charakterystycznymi dla regionu jak np. drewno.

Ibis Styles Nowy Targ ma być miejscem docelowym nie tylko dla podróżujących turystycznie, ale i klientów biznesowych oraz grup sportowych. Hotel położony w centrum regionu Podhala może stanowić bazę wypadową na wyprawy w Tatry, Pieniny czy wędrówki piesze w Gorce. Zaletą obiektu jest lokalizacja - hotel znajduje się 2 minuty spaceru do stacji PKP, gdzie co godzinę odjeżdża pociąg do Zakopanego, którego przejazd trwa do 20 minut.

Starsze informacje 2019-03-07


Spółka Radisson Hospitality AB ogłosiła otwarcie nowego hotelu w Gdańsku. Dzięki jego powstaniu, portfolio Radisson Hotel Group w Polsce wzrośnie do 17 hoteli oferujących prawie 3800 pokoi - aktualnie dostępnych lub będących w przygotowaniu.

4 marca 2019 roku został otwarty nowo wybudowany Radisson Hotel & Suites, Gdańsk. Inspirowany stylem skandynawskim obiekt z segmentu upscale dysponuje 350 pokojami, w tym ponad 20 apartamentami. Do dyspozycji hotelowych gości jest bar, czynna przez cały dzień restauracja, siłownia, centrum spa oraz basen.

Przestrzenie bankietowo-konferencyjne zajmują obszar 1000 m2 i obejmują salę balową, 13 pomieszczeń i sal konferencyjnych oraz foyer, które również może być zaaranżowane na potrzeby różnych wydarzeń.

Radisson Hotel & Suites w Gdańsku stanowi część kompleksu Deo Plaza. Został usytuowany na zabytkowej Wyspie Spichrzów - ze Starówką i historycznym centrum miasta łączy go most nad Starą Motławą.

Radisson Hotel & Suites Gdańsk jest zarządzany przez spółkę Radisson Hospitality AB.

Starsze informacje 2019-03-04


Grupa Orbis poinformowała o zawartej umowie franczyzowej na kolejny hotel marki ibis.

Ibis Słupsk zostanie otwarty przy ulicy Kołobrzeskiej w 2021 roku i będzie miał do zaoferowania 60 pokoi z możliwością rozbudowy obiektu w przyszłości. Do dyspozycji gości hotelu będzie m.in. restauracja Winestone oraz powierzchnia konferencyjno-bankietowa.

"Razem z Grupą Orbis i Accor stworzymy nowoczesny hotel pod znaną i lubianą marką ibis. Słupsk jest dynamicznie rozwijającym się pięknym miastem położonym na obszarze słupskiej specjalnej strefy ekonomicznej, która potrzebuje takiego markowego hotelu dla osób podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i wypoczynkowych" tłumaczył Adam Melewski, prokurent C2M3K Sp. z o.o. w Warszawie - spółki, która jest franczyzobiorcą projektu.

Atutem hotelu ma być jego lokalizacja budynek znajdzie się w dogodnej odległości od krajowej arterii komunikacyjnej Gdańsk-Szczecin (droga ekspresowa S6), blisko centrum handlowego oraz 5 minut samochodem od starówki miasta.

Starsze informacje 2019-03-01


28 lutego 2018 roku spółka Radisson Hospitality AB, stanowiąca część Radisson Hotel Group, poinformowała o planach otworzenia kolejnego hotelu swojej marki w Warszawie.

Hotel Radisson Red Warsaw będzie miał do zaoferowania 267 pokoi gościnnych, restaurację, bar, siłownię oraz przestrzeń kreatywnych spotkań i wydarzeń o powierzchni 820 m2. Zaprojektowany przez znane biuro architektoniczne Arquitectonica, stanie się częścią 140-metrowego wieżowca Liberty Tower, który zostanie wybudowany na warszawskiej woli.

"Jesteśmy dumni i zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z jedną z największych grup hotelowych na świecie. Radisson Red jest znany z umieszczania hoteli w budynkach o wyróżniającej się architekturze. Jestem przekonany, że przestrzenie Radisson Red na Liberty Tower będą jednymi z najnowocześniejszych i najwygodniejszych na świecie, a osoby przebywające tutaj będą cieszyć się wyjątkową atmosferą Warszawy" - powiedział Cezary Jarząbek - dyrektor generalny Golub GetHouse, inwestora Liberty Tower.

Hotel Radisson Red Warsaw zostanie otwarty w 2023 roku i będzie obsługiwany przez Radisson Hospitality AB na podstawie międzynarodowej umowy najmu.

Starsze informacje 2019-02-27


Firma Budnex, deweloper realizujący inwestycje mieszkaniowe i apartamentowce wybudowała pierwszy hotel.

Obiekt powstał w ścisłym centrum Gorzowa nieopodal katedry. Hotel Bulvar już w marcu zacznie przyjmować pierwszych gości.

Hotel Bulvar to trzygwiazdkowy hotel butikowy zlokalizowany naprzeciw gorzowskiej katedry i nieopodal słynnych nadwarciańskich bulwarów. Budynek stanowi dopełnienie ciągu dziewiętnastowiecznych kamienic, które znajdują się przy ul. Łużyckiej. Hotel Bulvar liczy pięć kondygnacji i 644 mkw. powierzchni użytkowej. Znalazły się w nim 23 klimatyzowane pokoje jedno i dwuosobowe, restauracja, dwie sale szkoleniowo-bankietowe, a przy obiekcie jest monitorowany parking.

W Gorzowie istnieje już kilka obiektów hotelowych trzy- i czterogwiazdkowych. Choć to trudny rynek to w naszej opinii nadal istnieje pole do ekspansji - mówi Małgorzata Wrońska z Hotelu Bulvar. Nowy obiekt hotelowy ma świetną lokalizację w historycznym centrum miasta i przyciąga nowoczesną architekturą. Liczymy, że te atuty zachęcą osoby przyjezdne, a sam Hotel Bulvar wraz ze swoją restauracją stanie się również miejscem spotkań dla wielu Gorzowian - dodaje.

Warto zaznaczyć, że bryła budynku wpłynęła na oryginalny charakter wnętrz i rodzaj materiałów wykończeniowych. Charakterystyczne przeszklenie pozwala elewacji wniknąć do wnętrz. Dlatego pojawiają się w nich elementy industrialne i loftowe. Klimatu dopełniają odkryte betonowe powierzchnie, kontrastujące z drewnem, tkaninami i akcentami kolorystycznymi. - mówi Bożena Jakubowska, architekt wnętrz.-STUDIO 43.

Za projekt architektoniczny Hotelu Bulvar odpowiada Biuro Projektów - Pracownia Autorska " DOM" Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą i zarazem inwestorem jest firma Budnex. Hotel Bulvar to pierwszy budynek o stricte hotelowym przeznaczeniu zrealizowany przez naszą firmę. Mamy już w swoim dorobku obiekty z apartamentami na wynajem, jednakże liczymy, że i ta inwestycja zostanie dobrze przyjęta przez klientów i wyznaczy nowe kierunki działań naszej firmy - mówi Monika Golec z firmy Budnex.

Budnex w sierpniu tego roku planuje przekazanie pierwszego etapu Porta Mare Wellness & SPA nad Bałtykiem, w Dziwnówku. Cały kompleks ma blisko 40 tys. mkw., z czego same apartamenty zajmują ok. 15 tys. mkw. Obiekt będzie funkcjonował na zasadach aparthotelu, a cała inwestycja została zaprojektowana tak, by na pierwszych trzech kondygnacjach znalazły się liczne usługi i udogodnienia. Będzie więc SPA i centrum rehabilitacji, baseny, sauny, siłownia, sala do squasha, sala bankietowa i konferencyjna oraz restauracja, kawiarnia i bar. Łącznie w całym obiekcie znajdzie się ok 380 apartamentów, ale to od przyszłych właścicieli lokali zależeć będzie czy przeznaczą je na wynajem czy na własne potrzeby.

Starsze informacje 2019-02-26


RHG wprowadza do Polski markę premium
Radisson Hotel Group (RHG) modernizuje jeden ze swoich warszawskich hoteli. Po zakończeniu prac zostanie w tym samym miejscu otwarty hotel marki premium, który pierwszych gości przyjmie już w maju bieżącego roku.

Wkrótce zadebiutuje najnowsza marka RHG - do grupy obiektów "premium lifestyle" dołączy warszawski Radisson Collection. Nowy hotel zaoferuje 311 apartamentów oraz sale konferencyjne na ponad 400 osób. Przestrzenie wspólne, lobby i restauracja przejdą metamorfozę, dzięki czemu hotel nabierze nowego klimatu.

"Położony w samym centrum miasta obiekt staje się częścią wyselekcjonowanej grupy 25 hoteli, które dołączyły do sieci Radisson Collection od zeszłego roku. Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność partnerom z firmy Europa Capital, za okazanie zaufania naszej firmie i markom" - mówi Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju w Radisson Hotel Group.

Radisson Collection Hotel Warsaw będzie obsługiwany przez Radisson Hospitality AB w ramach umowy międzynarodowej.

Starsze informacje 2019-01-16


W Giżycku powstanie 7-piętrowy hotel, zajmujący powierzchnię 42 tys. m kw. Znajdą się w nim m.in. kompleks spa, taras widokowy czy wystawna restauracja. Sporą część przestrzeni zajmą sale konferencyjne oraz basen, który zostanie ulokowany na najwyższej kondygnacji.

Obiekt hotelowy z 401 pokojami na około 1000 miejsc noclegowych zostanie wybudowany w bardzo atrakcyjnej części miasta - nad kanałem Łuczańskim (dawniej Giżyckim). Zostanie on częściowo wybudowany w granicach zabytkowego układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków, na terenie domu zdrojowego Kurhaus, który był wizytówką przedwojennego Giżycka. W sąsiedztwie terenu inwestycji jest zabytkowy most obrotowy i skrzydło zamku krzyżackiego, stanowiące dziś część hotelu St. Bruno. Dzięki dobrej lokalizacji goście otrzymają bliski dostęp do atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych - plaży miejskiej i kąpieliska nad jeziorem Niegocin oraz portów.

W wyniku rozstrzygnięcia wielomiesięcznego postępowania wyłoniono inwestora, który zaoferował najwyższą uzyskaną przez miasto do tej pory kwotę za nieruchomość - niemal 8 000 000 zł. Pierwsza opłata (ponad 2 000 000 zł brutto) wpłynęła już do budżetu miasta, pozostała część będzie opłacana w ratach po blisko 200 000 zł brutto rocznie. Akt notarialny podpisany został 5 stycznia 2019 r. W ciągu 3 lat inwestor - firma Doryb Piotr Basiewicz z Ełku ma rozpocząć budowę obiektu i wybudować fundamenty, a w ciągu kolejnych 3, budynek ma być wykonany w stanie surowym wraz z zagospodarowaniem terenu.

Starsze informacje 2019-01-15


Cztery zabytkowe i trzy nowe budynki (ale nawiązujące detalem do zabytkowych) wejdą w skład nowego kompleksu hotelowego.

Inwestorem jest grupa Arche, która zakupiła nieruchomość końcem stycznia 2018 roku. Budowa ma się rozpocząć w drugim kwartale bieżącego roku roku i potrwać do trzeciego kwartału 2020 roku.

Nowy kompleks się przy ulicy Depowej w Białymstoku, w obszarze historycznych XIX-wiecznych koszar z przeznaczeniem na siedzibę carskiego Mariampolskiego Pułku Huzarów. Planowana jest rewitalizacja czterech budynków koszarowych na funkcje gastronomiczno-konferencyjną, dodatkowo w budynku dawnego aresztu zlokalizowane będzie 6 pokoi hotelowych. W ramach koncepcji zrealizowany zostanie nowy obiekt hotelowy 3 kondygnacyjny z 211 pokojami oraz salą konferencyjną o pow. 570 mkw.

"W dawnej stajni powstanie restauracja, w budynku wartowni i budynku biurowym - sale konferencyjne, a w budynku koszarowego aresztu - hotel" - mówi architekt w Grupie Arche, Piotr Grochowski.

Grupa Arche znana jest już z kilku hoteli budowanych na bazie zabytków - m.in. w dawnej fabryce wełny w Łodzi, zamku w Janowie Podlaskim czy koszarach w Górze Kalwarii - jak mówi prezes Grupy Arche Władysław Grochowski "Dla nas historia jest wartością dodaną. Lubimy inwestować w zabytkowe obiekty".

Nowy hotel będzie już kolejnym w Białymstoku, wykorzystujący carskie zabudowania pokoszarowe. Przy ul. Traugutta działa już obiekt, w skład którego wszedł budynek sztabu koszar 61. Kazańskiego Pułku Piechoty.




Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
51 Giżycko hotel turystyka kanał Łuczański Doryb


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję