Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Katowice Airport pobił styczniowy rekord

Port Lotniczy w Pyrzowicach pobił styczniowy rekord. Po raz pierwszy w styczniu, ilość obsłużonych pasażerów przekroczyła 200 tysięcy.


W styczniu 2018 roku w Katowice Airport w ruchu ogółem zostało obsłużonych rekordowe 233 523 pasażerów, to o 48 829 więcej (+26,4%) w porównaniu z pierwszym  miesiącem ubiegłego roku. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii, w pierwszym miesiącu roku, na trasach regularnych i czarterowych podróżowało z i do Pyrzowic ponad 200 tys. osób.

W minionym miesiącu wzrost odnotowano zarówno w ruchu regularnym jak i czarterowym. Z siatki połączeń w ruchu rozkładowym skorzystało 191 586 podróżnych, to o 34 309 więcej (+21,8%) niż w styczniu 2017 roku. Pięć najpopularniejszych tras regularnych, z czterdziestu jeden dostępnych z Pyrzowic w styczniu 2018 roku to: Londyn-Luton, Dortmund, Londyn-Stansted, Warszawa i Frankfurt.

Z zimowej siatki połączeń wakacyjnych dostępnej z Pyrzowic w styczniu skorzystało  39 523 osób, o 13 628 więcej (+52,6%) w porównaniu z tym samym miesiące roku ubiegłego. W gronie pięciu najpopularniejszych kierunków czarterowych w styczniu 2018 roku, z jedenastu dostępnych, znalazły się: Hurghada, Marsa Alam, Fuerteventura,
Ras al-Chajma i Teneryfa.

Styczeń 2018 roku był dwunastym miesiącem z rzędu z dwucyfrowym wzrostem ruchu pasażerskiego ogółem. Prognozujemy, że ten trend utrzyma się w dłuższej perspektywie. W minionym miesiącu, w porównaniu ze styczniem 2017 roku, największy wpływ na wzrost ruchu miały linie regularne. Liderem wzrostu procentowego był PLL LOT, który przewiózł o ponad 100% pasażerów więcej, następnie Ryanair z ok. 45% wzrostem oraz Wizz Air, który miesiąc zamknął w Pyrzowicach z 16% wzrostem liczby podróżnych.  Jesteśmy także zadowoleniu z wyników w ruchu czarterowy. Pomimo niskiego sezonu, biura podróży dysponują z Pyrzowic solidną ofertą, a ta przekłada się na wzrost ruchu w tym segmencie - powiedział Artur Tomasik prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij