Subskrypcja

SzukajAktualności: wszystkie » hotele, pensjonaty


:: PIĄTEK, 2017-06-23 ::
Czego oczekują absolwenci turystyki od pracodawców?
Czego oczekują od pracodawców absolwenci turystyki i rekreacji? Jakie maja doświadczenie i jak kształtuje się ich sytuacja na rynku pracy? Zadaliśmy kilka pytań studentom kończącym ten kierunek. W studenckim... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-06-22 ::
Europejskie Centrum Konsumenckie o cenach wakacji w serwisach internetowych
Wariantów zakupu usług wakacyjnych jest wiele. Poza wybraniem się do biura podróży lub lokalu przedsiębiorcy możemy skorzystać z serwisu internetowego. Rezerwacji można dokonać nawet za jednym kliknięciem.... więcej »

Zmiany w hotelu Q Plus Wrocław
Roszady w Zarządzie hotelu Spa Dr Ireny Eris w Polanicy Zdroju oraz wrocławskim, czterogwiazdkowym hotelu Q Plus Wrocław. Przemysław Winiarski został nowym dyrektorem generalnym hotelu Q Plus Wrocław.... więcej »

:: ŚRODA, 2017-06-21 ::
TopHotel - kto został nagrodzony?
Wybór najlepiej ocenianych hoteli w serwisach rezerwacyjnych eTravel podsumowany został podczas uroczystej gali, która odbyła się 8 czerwca w Warszawie. Tytuły w plebiscycie przyznane zostały w 17 kategoriach,... więcej »

Best Western przejmuje sieć hoteli w Szwecji
Best Western Hotels & Resorts przejmuje jedną ze szwedzkich grup hotelowych. Sieć przejęła Sweden Hotels, tym samym powiększając swoje portfolio o 59 obiektów. Założona w 1977 roku Sweden Hotels funkcjonowała... więcej »

Turystyka w Strefie Wykluczenia?
Niektórzy turyści lubią niekonwencjonalne, czasami nawet wywołujące ciarki na plecach, wyjazdy. To dla nich otwarto nowy obiekt noclegowy. W Czarnobylu otwarto hostel "Polesie". Informację podała... więcej »

:: WTOREK, 2017-06-20 ::
Nowy hotel w Katowicach
Dawniej mieścił się tam hotel Śląski, w 2004 roku został zamknięty, w 2011 roku jego ówczesny właściciel - Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych, sprzedało budynek. Teraz przy ulicy Mariackiej w... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-06-19 ::
Tour Salon: przygotowania do kolejnej edycji już z nowym dyrektorem
Robi się gorąco i branża turystyczna ma dużo pracy. W zespole Tour Salonu lato jest także intensywnym czasem. Trwają przygotowania do kolejnej, 29. edycji targów, która odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2018... więcej »

Orbis wchodzi na nowy rynek
Grupa Hotelowa Orbis wchodzi na nowy rynek. W jakim kraju hotelarska spółka rozpocznie działalność? Grupa wchodzi na rynek serbski otwierając hotel Mercure Belgrade Excelsior. Jest to pierwszy hotel marki... więcej »

Gdzie apartamenty wakacyjne są najtańsze?
Wakacyjne podróże zagraniczne zwykle kojarzą się z wysokimi wydatkami. Są jednak miejsca, w których nasz portfel nie ucierpi bardziej niż poza sezonem. W jakich krajach koszty pozostają bez zmian w lecie, a... więcej »

Atak terrorystyczny na ośrodek turystyczny w Mali
W niedzielę, 18 czerwca doszło do zamachu terrorystycznego w popularnym ośrodku turystycznym w stolicy Mali-Bamako. Do zamachu doszło w popularnym hotelu Le Campement w Dougourakoro, miejscowości leżącej na... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-06-16 ::
Somalijski hotel ostrzelany
Wcześniej mówiono tylko o 10 zabitych w wyniku ataku na hotel w Somalii. Jednak ofiar jest więcej. Wiadomo już, kto dopuścił się Zamachu terrorystycznego. Liczba ofiar wzrosła, z 10 do 19 zabitych. Napastnik... więcej »

Parlament Europejski chce jasnych reguł dla ekonomii współdzielenia
Unia powinna wykorzystać korzyści płynące z gospodarki współdzielenia, ale z poszanowaniem zasad uczciwej konkurencji, praw pracowniczych i przepisów podatkowych - głosi rezolucja przyjęta przez Parlament... więcej »

:: ŚRODA, 2017-06-14 ::
Rząd wejdzie w hotelarstwo?
Kolejny pomysł rządowy bezpośrednio związany z branżą turystyczną. Ciekawe czy okaże się strzałem w dziesiątkę, czy też kulą w płot. Rząd planuje stworzenie Polskiego Holdingu Hotelowego - dowiedział się Puls... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-06-12 ::
Krakowski hotel po remoncie
Właśnie zakończył się ostatni etap remontu jednego z pięciogwiazdkowych hoteli centrum Krakowa. Zakończył się ostatni etap remontu Holiday Inn Kraków City Center. Od stycznia 2016 roku do maja 2017 roku... więcej »

Holandia: nowa funkcja byłego pałacu królewskiego Soestdijk
Jeden z czterech oficjalnych pałaców holenderskiej rodziny królewskiej, pałac Soestdijk, od 1971 roku był własnością państwa. Teraz pałac został sprzedany. Dlaczego tak się stało? Pałac był siedzibą... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-06-09 ::
Turystyka z dużym wpływem na zatrudnienie w Grecji
Rośnie wpływ turystyki na grecką gospodarkę. W maju większość nowych miejsc pracy w Grecji to prace w turystyce. Z danych greckiego ministerstwa pracy, cytowanych przez serwis Greek Travel Pages wynika, że 7... więcej »

Żegnamy Kamilę Barszczewską
Bardzo smutna wiadomość dla branży hotelarskiej. Zmarła Kamila Barszczewska, dyrektor Hotelu Senator i wiceprezes Fundacji Polish Prestige Hotels - poinformowała Fundacja. Z głębokim żalem żegnamy naszą... więcej »

Hiszpania: hotelarze zaczynają się bać
Ostatnio na językach są Włochy, a co się dzieje z bazą noclegową w Hiszpanii? UrbanTUR 2016 opublikował raport, z którego jasno wynika, że w Hiszpanii po raz pierwszy w historii, tradycyjne hotele mogą być... więcej »

Ile Polacy zamierzają wydać na wakacyjny wypoczynek?
Czy Polacy zamierzają wydać na wakacje więcej niż w zeszłym roku? Jakie kwoty chcą przeznaczyć na organizację swojego wypoczynku? 2869 zł - tyle średnio Polacy planują wydać na wakacyjny wypoczynek w tym roku... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-06-08 ::
Malezja wprowadzi podatek turystyczny
Od pierwszego sierpnia, malezyjski rząd planuje wprowadzić podatek od pobytu w tym kraju. O jakich kwotach mowa? Wysokość podatku będzie zależna od klasy wynajmowanego lokum. Ustawa ma dotyczyć nie tylko... więcej »

:: WTOREK, 2017-06-06 ::
Ciekawostki o hotelach z całego świata
Czy z hotelowego łóżka można zmienić świat? O jakim hotelu mówi się, że jest galerią sztuki? Czy rzeczywiście ściany hoteli skrywają tyle tajemnic? O hotelowych historiach można rozmawiać godzinami -... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-06-05 ::
Kolejne inwestycje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Czym jeszcze może zadziwić Dubaj? Co nowego wymyśliły władze Emiratu? Nowy projekt jest wart przeszło miliard dolarów. Jak informuje emiracki dziennik The National, projekt o nazwie Marsa al-Arab, którego... więcej »

:: SOBOTA, 2017-06-03 ::
Zakopane straci miliony, turyści zyskają
Wybieg władz Zakopanego się nie powiódł i na wokandę wraca sprawa opłat klimatycznych. Miasto zarabia na opłacie miejscowej miliony - w budżecie na 2016 rok zapisano aż 3 miliony zaplanowanych przychodów z... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-06-02 ::
Rosną ceny w hotelach jednogwiazdkowych
Jak przedstawiały się ceny w hotelach w kwietniu? W jakich typach obiektów ceny rosły, a w jakich spadały? Odpowiedzi na te pytania stara się udzielić raport przygotowany przez serwis Hotele.pl. W kwietniu... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij