Subskrypcja

Szukaj

Aktualności: wszystkie » transport


:: WTOREK, 2017-05-23 ::
Wizz Air wprowadza nową trasę z Lublina
Wizz Air w niedzielę rozpoczął loty na nowej trasie z Lublina. Najnowsze połączenie WizzAir między Lublinem, a Liverpoolem odbywa się dwa razy w tygodniu, w środy i w niedziele. Bilety są dostępne w sprzedaży.... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-05-22 ::
Nowe połączenie z lotniska w Olsztynie
Wizz Air rozpoczął loty na nowej trasie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Najnowsze połączenie węgierskiego przewoźnika między Mazurami a Oslo Torp w Norwegii odbywa się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w... więcej »

Niższe ceny wody na Lotnisku Chopina?
Nie ma wątpliwości, że ceny na lotniskach nie zaliczają się do najniższych, jednak koszt jednej butelki wody dochodzący nawet 9 zł to już lekka przesada. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów interweniuje.... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-05-19 ::
Lufthansa Group wprowadza nowe narzędzie dla biur podróży
Linie Lufthansa Group - Austrian, Lufthansa i SWISS - startują ze zintegrowanym narzędziem do rezerwacji grupowych. Jest ono dostępne jedynie dla touroperatorów, konsolidatorów oraz agentów turystycznych.... więcej »

Powołano wiceprezesa ULC
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, z dniem 18 maja 2017 r., powołał Michała Witkowskiego na stanowisko wiceprezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Powołanie nastąpiło na podstawie art. 20 ust.... więcej »

Przewoźnik wprowadza nowe trasy
Od piątku, 19 maja na platformie PolskiBus.com do dyspozycji Pasażerów zostały oddane wprowadzone 2 nowe linie: z Wrocławia do Mrzeżyna oraz z Wrocławia do Jarosławca realizowane wspólnie z Darłowskim... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-05-18 ::
Szansa dla mniejszych portów lotniczych i morskich?
Zatwierdzone przez Komisję Europejską nowe przepisy w sprawie pomocy publicznej dla małych portów morskich i lotniczych, które mają ułatwić inwestycje publiczne oraz pobudzić koniunkturę krajów członkowskich.... więcej »

Nowi przewoźnicy z zakazem korzystania z unijnej przestrzeni powietrznej
Które linie lotnicze dostały zakaz operowania na terytorium Unii Europejskiej? Komisja Europejska zaktualizowała listę bezpieczeństwa lotniczego Unii Europejskiej. Umieszczenie na liście konkretnego... więcej »

Kraków Airport z nowym logotypem
Port Lotniczy Kraków-Balice zaprezentował swój nowy logotyp. Jak przekonują władze lotniska w komunikacie prasowym, ma być ono kwintesencją zmian, które zaszły na lotnisku w ostatniej dekadzie, symbolem... więcej »

Więcej połączeń do Frankfurtu z Bydgoszczy
Lufthansa w sezonie zimowym zwiększy oferowanie na loty do Frankfurtu do 6 rotacji tygodniowo. Nowe połączenia będą realizowane na trasie Bydgoszcz - Frankfurt. Dodatkowo, pasażerowie będą mieli szanse na... więcej »

:: ŚRODA, 2017-05-17 ::
W Grecji znów strajkują
U progu sezonu turystycznego niepokojące wiadomości dochodzą z Grecji. Druga połowa tygodnia upłynie pod znakiem strajków. W środę, 17 maja odbywa się w Grecji strajk generalny, przestanie działać komunikacja... więcej »

Termin wyłonienia nowego operatora viaTOLL może stanąć pod znakiem zapytania?
Kapsch Telematic Services, dotychczasowy operator elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL, oraz konsorcjum Skyways odwołały się od decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zaprosiła... więcej »

Ilu pasażerów obsłużyła poznańska Ławica?
W kwietniu z portu lotniczego w Poznaniu skorzystało nieco mniej pasażerów niż przed rokiem. Port Lotniczy Poznań-Ławica obsłużył 112 392 pasażerów, co oznacza spadek -3,91% r.d.r. Lotnisko obsłużyło 1 760... więcej »

:: WTOREK, 2017-05-16 ::
Plany powstania nowego przewoźnika kolejowego
Coraz bliżej powstania nowego przewoźnika kolejowego. W Szaflarach marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa oraz samorządowcy z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego podpisali porozumienie w sprawie... więcej »

Nowe połączenie z poznańskiej Ławicy
Nowe połączenie z poznańskiego lotniska. 16 maja 2017 roku TUI poinformował o uruchomieniu połączenia czarterowego na Dominikanę. Bezpośrednie połączenie czarterowe z Poznania będzie realizowane liniami... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-05-15 ::
Rada Wykonawcza UNWTO zarekomendowała kandydata na nowego prezesa
W trakcie 105 sesji Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki został zarekomendowany kandydat do objęcia fotela prezesa tej organizacji. Obecnie prezesem UNWTO jest Taleb Rifai, lecz jego kadencja... więcej »

ITD rozpoczyna akcję protestacyjną
Pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego począwszy od poniedziałku, 15 maja rozpoczynają tygodniowy protest. Inspektorzy postawili na tzw. strajk włoski. Będzie on polegał on na wzmożonym i bardzo... więcej »

Przewoźnik wprowadza zmiany w systemie sprzedaży biletów
Linie lotnicze Ukraine International Airlines wprowadziły zmiany w sprzedaży biletów na loty regularne. Zmiany nie dotyczą połączeń dalekodystansowych. Oferta dotyczy biletów w jedną stronę na połączenia... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-05-12 ::
Przewoźnik zapłaci, jeśli nie poinformuje o odwołaniu lotu z wymaganym wyprzedzeniem
Przewoźnik lotniczy, który nie jest w stanie udowodnić, że pasażer został poinformowany o odwołaniu jego lotu ponad dwa tygodnie przed planowanym czasem odlotu - jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania na... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-05-11 ::
Ile zarobiła grupa Emirates?
Grupa Emirates podsumowała swój rok obrachunkowy. Ile zarobił bliskowschodni przewoźnik? W opublikowanym raporcie rocznym, Grupa Emirates ogłosiła zysk w wysokości 2,5 mld AED (670 milionów USD) za rok... więcej »

Kwiecień na Lotnisku Chopina
Czy kwiecień był udany dla Lotniska Chopina? Władze portu poinformowały o swoich statystykach. W kwietniu warszawski port obsłużył ponad 1,1 mln pasażerów - o 24,3 proc. więcej niż rok temu. Ruch lotniczy na... więcej »

:: ŚRODA, 2017-05-10 ::
UIA wznawia połączenie z Lotniska Chopina
Samolotami typu Boeing 737 lub Embraer 195 w barwach Ukraine International Airlines będzie można się wybrać się z Warszawy na centralną Ukrainę w każdy czwartek i niedzielę. Samoloty wystartują z Lotniska... więcej »

:: WTOREK, 2017-05-09 ::
Nowe połączenie lotnicze z Katowic
Pasażerowie latający z portu lotniczego w Pyrzowicach dostali do dyspozycji nowe połączenie lotnicze. Transavia rozpoczęła bezpośrednie rejsy pomiędzy Katowicami a Amsterdamem. Połączenie obsługiwane będzie... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-05-08 ::
Premier powołała pełnomocnika ds budowy CPL
Premier Beata Szydło powołała pełnomocnika rządu ds. budowy Centralnego Portu Lotniczego. Został nim Mikołaj Wild. Jest on absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa... więcej »

Ilu pasażerów obsłużył Kraków Airport?
Ilu pasażerów obsłużyło lotnisko w Balicach w kwietniu? Czy seria comiesięcznych wzrostów liczby odprawionych pasażerów została przerwana? W kwietniu 2017 roku krakowskie lotnisko obsłużyło 486 288 pasażerów -... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij