Aktualności: wszystkie » transport


:: CZWARTEK, 2018-04-26 ::
 Emirates usprawnia odprawę
Linie Emirates wprowadziły nową usługę Home Check-in, która pozwala pasażerom odprawić się przed lotem z dowolnego miejsca na terenie Dubaju. Z usługi mogą skorzystać pasażerowie wszystkich klas podróżujący... więcej »


:: ŚRODA, 2018-04-25 ::
 Enter Air: więcej połączeń dla Itaki
Enter Air oraz Itaka Holdings podpisały aneks do umowy o współpracy na sezon Lato 2018 - Zima 2018/2019. Zwiększona została liczba zaplanowanych operacji, a szacunkowa wartość umowy wzrosła do 67,6 mln USD... więcej »
 FlixBus nawiązał współpracę z kolejnymi polskimi spółkami przewozowymi
FlixBus finalizuje pozyskiwanie polskich partnerów autobusowych, którzy będą obsługiwać wybrane linie operatora. W ostatnim czasie pozyskał 5 kolejnych firm, w tym: GMF, PKS w Bydgoszczy, Usługi Autokarowe... więcej »
:: WTOREK, 2018-04-24 ::
 Air France skonsultuje się z pracownikami
Air France zorganizuje konsultacje z pracownikami, aby mogli oni wyrazić swoją opinię na temat proponowanych podwyżek wynagrodzenia. Potrwają one 9 dni. To posunięcie ma na celu zakończenie strajków.   Od 22... więcej »
 Prezes PPL z pomysłem na rozwiązanie problemu z lotniskiem w Modlinie
Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" z pomysłem na przerwanie impasu w sprawie portu lotniczego w Modlinie. Impas powstał po ogłoszeniu planów rozwoju lotniska w Radomiu, które... więcej »
 KE wszczyna śledztwo w sprawie Alitalii
Komisja Europejska zbada czy udzielona pożyczka, w wysokości 900 mln euro, liniom lotniczym Alitalia przez włoski rząd jest zgodna z przepisami UE. Komisja ma obowiązek sprawdzić, czy pożyczki udzielane... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-04-23 ::
 PKS Polonus otwiera wakacyjne linie
PKS Polonus przygotował nowości na sezon letni. W rozkładzie jazdy przewoźnika znajdą się nowe, wakacyjne linie. 6 wakacyjnych linii, ponad 20 wypoczynkowych miast, takich jak Kołobrzeg, Krynica Morska,... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-04-20 ::
 Chińskie Hawaje dostępne bez wizy
Obywatele Polski i innych 58 krajów odwiedzą chińską wyspę bez wizy. Decyzja ma zachęcić do odwiedzin pięknej lecz nieznanej wyspy. Chiński rząd imigracyjny ogłosił, że obywatele Polski i innych 58 krajów będą... więcej »
 Majowy strajk w PLL LOT?
Jeśli podczas majówki dojdzie do strajku personelu LOT, konsekwencje mogą być fatalne. Pracownicy przewoźnika od dłuższego czasu przymierzają się do ogłoszenia protestu. 21 kwietnia br. pracownicy PLL LOT... więcej »
 Karty EKUZ w Katowice Airport
Pasażerowie wybierający się na majówkę z Katowice Airport znów będą mogli odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego tuż przed odlotem. W dniach 23-27 kwietnia w godz. 10.00-14.00 mobilne stanowisko... więcej »
 Nowa inwestycja na wrocławskim lotnisku
Port Lotniczy Wrocław przygotowuje się do intensywnego sezonu zimowego, przeprowadzając nową inwestycję. Ruszyły prace nad kolejnym stanowiskiem do odladzania samolotów. W porannym szczycie operacyjnym z... więcej »
:: CZWARTEK, 2018-04-19 ::
 Mieszkańcy wypowiedzą się o CPK
Powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego stanie pod znakiem zapytania? Jak podało radio RMF FM, radni gminy Baranów, na której ma powstać kontrowersyjne lotnisko, zdecydowali o zwołaniu referendum w sprawie... więcej »
 Pociągi nie jadą przez stację Kraków Główny
Pasażerowie kolei muszą liczyć się z utrudnieniami. W związku z prowadzoną inwestycją, wiele pociągów nie będzie się zatrzymywać na stacji Kraków Główny. Zmiany spowodowane są budową dodatkowych torów dla... więcej »
:: WTOREK, 2018-04-17 ::
 Czy dziki strajk zwalnia przewoźnika z odpowiedzialności odszkodowawczej za opóźnione loty?
Czy "dziki strajk" załogi w następstwie niespodziewanej zapowiedzi restrukturyzacji przedsiębiorstwa stanowi "nadzwyczajną okoliczność" pozwalającą przewoźnikowi lotniczemu na zwolnienie... więcej »
 Ryanair zamyka bazę w Grecji
Ryanair ograniczy ilość ilość obsługiwanych przez siebie połączeń krajowych w Grecji. Irlandzki przewoźnik zamknie także swoją bazę na lotnisku Chania na Krecie. Jak podaje serwis Greek Travel Pages, decyzja... więcej »
 Nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku
Holenderskie linie lotnicze ogłosiły otwarcie połączeń z krakowskiego lotniska w sezonie zima 2018/2019. Prezes Zarządu Kraków Airport, chwali się najwyższą liczbą przewoźników lotniczych w portach... więcej »
 Ile zarobił Enter Air?
Linie lotnicze Enter Air poinformowały o swoich wynikach finansowych. Ile zarobił czarterowy przewoźnik? Przychody Enter Air w 2017 r. wzrosły o 17,8% do 954,9 mln zł z 810,4 mln zł w 2016 r. Zysk operacyjny... więcej »
 Nowość na lotnisku w Katowicach
W sezonie 2018 lotnisko Katowice-Pyrzowice razem z biurem podróży Rego-Bis stratuje z zupełną nowością. Touroperator razem z Portem Lotniczym w Pyrzowicach wprowadził obsługę lotów do Czarnogóry, a konkretnie... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-04-16 ::
 Port w Gdańsku stawia na rozwój turystyki
Liczba połączeń pasażerskich do Skandynawii na razie nie jest imponująca, natomiast znaczenie tej gałęzi transportu dla turystyki stale rośnie. Trójmiasto stoi przed dużą szansą, żeby ten segment rynku... więcej »
 Więcej pasażerów obsłużonych przez UIA
Linie lotnicze Ukraine International Airlines zanotowały wzrost liczby obsłużonych pasażerów, w pierwszym kwartale 2018 roku. Ukraiński przewoźnik przewiózł ponad 1,48 miliona pasażerów w pierwszym kwartale... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-04-13 ::
 Japonia wprowadzi podatek wyjazdowy
Japoński parlament ustanowił podatek wyjazdowy. Przychody z niego zostaną przeznaczone na promocję turystyki. Podatek będzie wynosił 1000 jenów (ok. 9,40 dolarów) - poinformował dziennik Asahi Shimbun.... więcej »
 Enter Air podpisuje umowę na rynku francuskim i hiszpańskim
Enter Air i Airconsulting s.r.o. zawarły umowę charteru na sezon Lato - Zima 2018. Szacunkowa wartość podpisanej umowy wynosi ponad 27,4 mln euro (ok. 114,9 mln zł). Enter Air podpisał kolejną umowę na rynku... więcej »
 Ryanair zatrudni 200 osób w Polsce
Ryanair zamierza zatrudnić 200 członków załóg pokładowych do swoich baz w Polsce. Crewlink - firma rekrutująca na rzecz Ryanaira, zorganizuje w ciągu najbliższych tygodni dni otwarte w Gdańsku, Poznaniu,... więcej »
 W Emirates brakuje pilotów
Największe linie lotnicze cierpią na brak pilotów, przez co najbardziej ucierpią pasażerowie. Przewoźnik będzie zmuszony zmniejszyć częstotliwość połączeń. Emirates brakuje ok. 100-150 pilotów, przez co... więcej »
 Grupa Lufthansa obsługuje coraz więcej pasażerów z Polski
Lufthansa Group odnotowuje stale rosnącą liczbę pasażerów przewożonych z i do Polski. Lufthansa, Swiss, Austrian oraz Brussels Airlines przewiozły łącznie 2 573 058 pasażerów w 2017 r., więcej niż rok... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij