SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » transport


:: WTOREK, 2017-01-24 ::
Nowe połączenie lotnicze z Lublina
Linia lotnicze BMI Regional od 27 marca będą kursować z Lublina do Monachium. To bardzo ważny dzień dla naszego lotniska, ale przede wszystkim dla Lublina i regionu. Po kilkumiesięcznej przerwie odzyskujemy... więcej »

Ambitne plany krakowskiego lotniska
Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice zamierza obsłużyć w 2017 roku około 5,2 miliona osób. W 2016 roku z krakowskiego lotniska skorzystało prawie 5 milionów podróżnych. Władze lotniska liczą na wzrost o... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-20 ::
Reporter będzie zachęcał do odwiedzenia Szwecji
Wyłoniono zwycięzcę konkursu, który wcieli się w rolę reportera TT-Line i przez cały rok będzie relacjonował podróże do Skandynawii w mediach społecznościowych. W konkursie zwyciężył Cezary Szproch z Warszawy.... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-19 ::
Ponad 34 miliony pasażerów na polskich lotniskach w 2016 roku
Polskie lotniska podsumowały ruch pasażerski w 2016 roku. W sumie z polskich lotnisk skorzystało ponad 34 mln pasażerów. Które porty mogą się pochwalić największym ruchem pasażerskim? Lotnisko Chopina Cały rok... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-18 ::
Nowe połączenie Wizz Air z Wrocławia
Wizz Air uruchomi nową trasę z Wrocławia. Węgierski przewoźnik poleci do Lwowa. Nowe połączenie startuje już 13 kwietnia. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu. Bilety już w sprzedaży. To 9... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-17 ::
Unieważniono referendum w sprawie budowy lotniska
Referendum w sprawie budowy lotniska w Białymstoku, które odbyło się 15 stycznia zostało uznane za nieważne. Powodem unieważnienia głosowania jest zbyt niska frekwencja, która wyniosła jedynie 12,69%, a... więcej »

Realizacja trasy S7 na Pomorzu wchodzi w kolejny etap
Prace budowlane - prowadzone przez spółkę Metrostav a.s. na zlecenie GDDKiA Oddział w Gdańsku, nadzorowane przez ZBM Inwestora Zastępczego, na ponad 20 kilometrowym odcinku drogi S-7 pomiędzy Koszwałami a... więcej »

Finnair zwiększa oferowanie m.in na trasie do Warszawy
Finnair wprowadza w tym roku nowe połączenia na kilku popularnych europejskich trasach krótkodystansowych. Obejmuje to dodanie codziennych lotów do Warszawy w szczycie sezonu letniego. Ze względu na duże... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-16 ::
Ministerstwo Rozwoju wprowadza ułatwienie dla przyszłych przedsiębiorców
Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć,... więcej »

Nowe połączenie Wizz Air z Gdańska
Wizz Air poinformował o uruchomieniu nowej trasy z Gdańska. Przewoźnik zacznie obsługiwać loty z gdańskiego lotniska do Grenoble we Francji. Loty będą odbywać się w soboty. Bilety są dostępne na stronie... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-13 ::
Adria już nie poleci z Łodzi do Paryża
Linie lotnicze Adria rezygnują z obsługi połączenia pomiędzy Łodzią a Paryżem. Linie lotnicze Adria Airways oraz Port Lotniczy Łódź zadecydowały o czasowym odwołaniu połączeń lotniczych na trasie z Łodzi do... więcej »

Emirates otworzy codzienne połączenie do Zagrzebia
Linie Emirates poinformowały o planowanym rozszerzeniu siatki połączeń w Europie i wprowadzeniu codziennego połączenia z Dubaju do Zagrzebia, od 1 czerwca 2017 roku. Rejsy do stolicy Chorwacji będą realizowane... więcej »

Duże inwestycje Przewozów Regionalnych
Przewozy Regionalne przewidują, że w 2017 roku wydadzą na nowe pociągi i remont już używanych około 500 milionów złotych. W tym roku na remonty i zakup nowego taboru mamy około 500 mln zł. Część przetargów... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-12 ::
NIGDY nie pokazuj biletów lotniczych!
Dla wszystkich latających i sprzedających bilety lotnicze. Atak na Was to tylko kwestia czasu więc trzeba przeciwdziałać już teraz. Po ubiegłorocznych doniesieniach odnośnie bezpieczeństwa stref na lotniskach,... więcej »

Ryanair złożył skargę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego
Linie lotnicze Ryanair złożył skargę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Sprawa dotyczy nowych opłat lotniskowych, które rzekomo zostały przyjęte bez konsultacji z liniami lotniczymi. Ryanair złożył do prezesa ULC... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-11 ::
Lufthansa udostępni Wi-Fi na krótkich i średniodystansowych trasach
Wkrótce pasażerowie Lufthansy i Austrian Airlines będą mogli korzystać z Wi-Fi również na trasach krótkiego i średniego zasięgu - tak jak mogli to robić dotychczas na rejsach międzykontynentalnych. Latem... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-10 ::
Kraków Airport zmienia ceny postojów w strefie Kiss&Fly
Władze krakowskiego lotniska zmieniły taryfikator opłat za zatrzymanie się w strefie Kiss&Fly. Nowe zasady obowiązują od wtorku, 10 stycznia. Opłata za postój powyżej 10 minut będzie wynosić 10 zł za każde... więcej »

Kiedy planować podróż, aby skorzystać z najlepszych promocji?
Kto nie chce przepłacać, powinien planować podróż z odpowiednim, choć nie zawsze dużym, wyprzedzeniem. Kiedy najlepiej rezerwować samolot i hotel? Jaki termin podróż będzie najlepszy żeby zaoszczędzić?... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-09 ::
Niezła sprzedaż letniej oferty
Letnia oferta biur podróży dobrze się sprzedaje. Liczba klientów, którzy wakacyjny wyjazd rezerwują na początku roku, jest o 40 proc. wyższa niż rok temu - wynika ze statystyk Neckermann Podróże. O wyborze... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-05 ::
Londyn najczęściej wybieranym miastem w grudniu
Już co dziesiąty bilet kupowany jest na lot do Londynu. Coraz więcej rezerwacji na przeloty do Barcelony i Rzymu. Nie tracimy zaufania do tanich linii lotniczych. Dane podawane są na podstawie sprzedaży w... więcej »

Ryanair uruchomi nowe połączenie z Krakowa
Ryanair poinformował o uruchomieniu nowego połączenia z Krakowa do Lamezii Terme. Połączenie będzie wykonywane dwa razy w tygodniu od 30 marca 2017 r. Z okazji uruchomienia nowego połączenia z Krakowa do... więcej »

Jak realizowano inwestycje kolejowe?
Wieloletni Program Inwestycji Kolejowych nie został dostosowany do możliwości PKP PLK S.A., dlatego zakres ujętych w nim zadań inwestycyjnych okazał się niemożliwy do wykonania w zaplanowanych terminach -... więcej »

Rośnie obecność tanich przewoźników na świecie. Międzynarodowy ruch pasażerski 2016
Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) opublikowała wstępne dane dotyczące przewozów pasażerskich w 2016 roku. Podsumowanie międzynarodowego ruchu pasażerskiego w 2016 roku udostępnił na... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-04 ::
Rynek lotów czarterowych w Polsce. Dwie nowe umowy Enter Air z TUI Poland i Rainbow Tours
Linie lotnicze Enter Air zawarły dwie nowe umowy z biurami podróży. Umowy dotyczą czarteru miejsc w samolotach, razem z załogą na lato 2017 oraz zimę 2017/18. Jak wygląda rynek czarterowy w Polsce? Enter Air... więcej »

Lufthansa chce zatrudnić ponad 3000 pracowników
W tym roku Lufthansa chce zatrudnić ponad 3000 nowych pracowników. Są to przede wszystkim członkowie personelu pokładowego, którzy w 2017 roku zasilą kilka linii należących do Lufthansa Group. Sama Lufthansa... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij