Subskrypcja

Szukaj

Aktualności: wszystkie » transport


:: CZWARTEK, 2017-03-30 ::
Grecja ujednolici stawki podatku lotniskowego
Stawki podatku lotniskowego w greckich portach lotniczych zostaną ujednolicone. Dotychczas inna stawka obowiązywała przy lotach wewnątrz strefy Schengen, inna poza nią. Jak podaje serwis Greek Travel Pages,... więcej »

Powstał wstępny plan finansowania Centralnego Portu Lotniczego
Pojawiła się wstępna koncepcja finansowania Centralnego Portu Lotniczego przygotowana przez Polski Fundusz Rozwoju. Przedstawiciele twierdzą, że koszty związane z CPL nie obciążą budżetu państwa. Polski... więcej »

:: ŚRODA, 2017-03-29 ::
Dwa nowe połączenia od PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze uruchomią dwa nowe połączenia z Warszawy. Zwiększy się również częstotliwość realizowania połączeń na 25 trasach. Dwie nowe trasy zostaną uruchomione w sezonie wakacyjnym. Pierwsze... więcej »

IATA neguje zakaz wnoszenia urządzeń elektronicznych do samolotu
Wszedł już w życie zakaz wnoszenia na pokład samolotu urządzeń większych od telefonu, wydany przez administrację Donalda Trumpa. Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) krytykuje ograniczenie.... więcej »

:: WTOREK, 2017-03-28 ::
Wizz Air wprowadza nową trasę z Lublina
Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły dzisiaj nową trasę z Lublina do Tel Awiwu w Izraelu. Najnowsze połączenie zacznie działać 17 czerwca. Loty będą odbywać się od 17 czerwca, dwa razy w tygodniu, we wtorki i w... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-03-27 ::
117 tras z Lotniska Chopina. 12 zupełnie nowych
26 marca 2017 r. wszedł w życie nowy rozkład lotów. Na Lotnisku Chopina pojawi się 12 nowych tras, a na sześciu już działających linie lotnicze wprowadzą nowe połączenia. PLL LOT wprowadzi rejsy do Los... więcej »

Linie lotnicze planują duże cięcia kosztów
Włoski przewoźnik lotniczy Alitalia do 2019 roku planuje zredukować koszty działalności o nawet miliard euro. Linie lotnicze planują dużo zwolnień na różnych stanowiskach. Zarząd linii Alitalia przedstawił już... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-03-24 ::
Emirates reaguje na amerykańskie przepisy dotyczące transportu elektroniki w bagażu podręcznym
Wprowadzone przez rządy USA i Wielkiej Brytanii przepisy zabraniające przewożenia sprzętów elektronicznych w bagażu podręcznym z niektórych krajów doczekują się reakcji przewoźników. Linie Emirates wprowadzają... więcej »

Nowa siatka połączeń z Kraków Airport
Pasażerowie wylatujący z Krakowa w tym roku mają do wyboru o 13 połączeń więcej niż w roku ubiegłym - w sumie 83 trasy, w tym 11 nowości. W rozkładzie pozostają też zainaugurowane w sezonie Zima 2016/2017... więcej »

Katowice Airport zaoferuje najbogatszą siatkę połączeń w swojej historii
 W niedzielę 26 marca br. w życie wchodzi letni rozkład lotów 2017 w ramach którego z Katowice Airport dostępne będą 103 połączenia regularne i czarterowe na 94 lotniska do 31 państw na czterech kontynentach w... więcej »

Nowy rozkład lotów z Wrocławia
W nocy z soboty na niedzielę (25/26 marca) zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów. Na wrocławskim lotnisku w nowym rozkładzie znajdzie się blisko 70 kierunków. W siatce połączeń na lato 2017 pasażerowie... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-03-23 ::
Dwaj duzi przewoźnicy łączą siły
Dwie duże firmy przewozowe zdecydowały się połączyć siły. Jaki będzie efekt rozpoczętej współpracy? PolskiBus.com nawiązuje współpracę partnerską z PKS Polonus. Dzięki temu oferta platformy PolskiBus.com... więcej »

CBA oskarża prezesa lotniska o oszustwo
Centralne Biuro Antykorupcyjne oskarża prezesa Portu Lotniczego Lublin SA o świadome popełnienie oszustwa przetargowego. Sprawa dotyczy zamówienia samorządu wojewódzkiego na zakup biletów lotniczych za ponad... więcej »

SAS wprowadza nowe połączenia do Polski
SAS rozwija ofertę swoich połączeń pomiędzy Polską i Skandynawią. Wraz z wprowadzeniem nowego letniego rozkładu 2017 oferta SAS rozszerza się o dwie nowe, całoroczne trasy z polskich lotnisk. W sezonie letnim... więcej »

:: ŚRODA, 2017-03-22 ::
Także Brytyjczycy zakazują przewożenia elektroniki w bagażu podręcznym
Rząd Wielkiej Brytanii, w ślad za podobną decyzją władz Stanów Zjednoczonych wprowadził zakaz wnoszenia większych urządzeń elektronicznych na pokład samolotów. Zakaz obowiązuje w samolotach przylatujących na... więcej »

:: WTOREK, 2017-03-21 ::
Koniec z obowiązkiem odprowadzania podatku u źródła przy zakupie biletów lotniczych?
Ministerstwo Rozwoju przygotowało zmiany przepisów w projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Dotyczą one zwolnienia przedsiębiorców z... więcej »

USA wprowadza zakaz wnoszenia urządzeń elektrycznych na pokład samolotu
Władze komentują, że zakaz zostanie wprowadzony ze względów bezpieczeństwa. Jakich połączeń i urządzeń ma dotyczyć zakaz? Zakaz zostanie wprowadzony na pokład samolotów lecących bezpośrednio do Stanów... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-03-20 ::
Nowy wiceprezes Wizz Air
Zarząd Wizz Air Holding plc powołał nowego wiceprezesa. Decyzją zarządu przewoźnika stanowisko to obejmie Diederik Pen, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych, który będzie łączył obydwie funkcje. Jego... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-03-17 ::
Małopolski przewoźnik dołącza do platformy PolskiBus.com
Kolejny przewoźnik autokarowy dołączył do platformy PolskiBus.com. Tym razem jest to małopolski przewoźnik Voyager Transport Nowościami w siatce połączeń są Gorlice, Brzesko, Wysowa-Zdrój, Szczecinek oraz... więcej »

Konferencja poświęcona transportowi i turystyce w Ptak Warsaw Expo
23 marca, w trakcie II Edycji Targów Publicznego Transportu Zbiorowego Warsaw Bus 2017 odbędzie się zorganizowana przez Izbę Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Osób... więcej »

Serwis lotniczy wyróżnia przewoźników. Który został uznany za najlepszego?
Ogłoszono wyniki plebiscytu "Najlepsza Linia Lotnicza" zorganizowanego przez serwis Pasażer.com. W kategorii linii niskokosztowych nagrodę dla najlepszej linii odebrał Wizz Air. Węgierska linia... więcej »

Ponad miliard euro zysku przewoźnika. W planach duże inwestycje
Prawie jedną trzecią zysku, który wyniósł 1,78 miliarda euro spółka Lufthansa Group zamierzają przeznaczyć na inwestycje. Zysk netto za 2016 rok wyniósł prawie 1,78 miliarda euro, jest to lepszy wynik od... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-03-16 ::
Ryanair otworzy nową bazę w Polsce
Ryanair otworzy nową bazę w Polsce. Irlandzki przewoźnik zapowiada także wprowadzenie nowych połączeń. Decyzją władz irlandzkiego przewoźnika nowa baza znajdzie się w Poznaniu, gdzie zostanie zbazowany 1... więcej »

:: ŚRODA, 2017-03-15 ::
Rynek lotniczy w Polsce rozwija się lepiej niż oczekiwano
Polskie porty lotnicze w 2016 roku obsłużyły blisko 34 mln pasażerów, o 12 procent więcej niż w 2015 roku. To kolejny dobry rok pod względem liczby przewozów pasażerskich. Oficjalne dane oraz podsumowanie... więcej »

Nowe połączenia Ryanair z Wrocławia i Krakowa
Linie lotnicze Ryanair ogłosiły nowy kierunek lotów z Wrocławia i Krakowa. Tym razem z irlandzkim przewoźnikiem, z obu lotnisk, będzie można polecieć do Lwowa. Samolot Ryanair do z Wrocławia Lwowa będzie latał... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij