Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Aktualności: wszystkie » transport


:: PIĄTEK, 2017-08-18 ::
 Co raz więcej osób wybiera podróż samolotem
Czy rok 2017 jest lepszy pod względem ilości odbytych podróży drogą powietrzną od roku ubiegłego? IATA Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych opublikowało dane dotyczące ruchu pasażerskiego w... więcej »


 Ponownie otwarto jedno z międzynarodowych lotnisk
Port lotniczy został został zamknięty na 35 dni z powodu remontu. W miniony weekend odbyły się testy pasa startowego i lotnisko już działa jak dawniej. Lotnisko międzynarodowe w Wilnie, stolicy Litwy zostało... więcej »
 Pytania po niewypłacalności Air Berlin
Po ogłoszeniu niewypłacalności przez Air Berlin powstało wiele pytań. Przewoźnik od początku zapewniał, że będzie kontynuował działalność, ale pasażerowie w dalszym ciągu mieli wiele wątpliwości. Przewoźnik... więcej »
 Ryanair uruchamia platformę dla studentów
Ryanair w ramach współpracy z Erasmus Student Network, uruchomił osobną platformę rezerwacyjną umożliwiającą studentom Erasmusa zakup biletów lotniczych ze zniżką, czy bezpłatny przewóz bagażu. Jak przekonuje... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-08-17 ::
 Będzie nowa wylotówka z Warszawy
17 sierpnia 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wziął udział w podpisaniu umów na projekty i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy... więcej »
:: ŚRODA, 2017-08-16 ::
 Ryanair zaskarża pomoc dla Air Berlin
Ryanair zaskarżył do Federalnego Urzędu Antymonopolowego i do Komisji ds. Konkurencji udzielenie pomocy państwowej liniom Air Berlin. O ogłoszeniu niewypłacalności drugiego, co do wielkości niemieckiego... więcej »
 Wizz Air wprowadza oryginalną usługę
Nowa usługa ma na celu zaspokojenie potrzeb pasażerów, którzy szukają najlepszych okazji cenowych. Ponadto przewoźnik zmienia zasady odprawy online. Wizz Air wprowadza nową usługę, Fare Lock, która umożliwia... więcej »
:: WTOREK, 2017-08-15 ::
 Znany przewoźnik lotniczy niewypłacalny
Znany przewoźnik lotniczy z dużymi problemami finansowymi. Do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie niewypłacalności. Linie lotnicze Air Berlin złożyły w sądzie wniosek o ogłoszenie niewypłacalności, po tym jak... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-08-14 ::
 Pociągi PKP pojadą szybciej?
Czy jest szansa na to, że pociągi PKP znów będą jeździły bez opóźnień? Jak do tej pory, pociągi z Warszawy do Krakowa, Katowic i Wrocławia miały nawet godzinne opóźnienie. Zmiany w rozkładzie były spowodowane... więcej »
 Wizz Air uruchamia nowe połączenia z dwóch lotnisk
Wizz Air rozpocznie zapowiada nowe połączenia z dwóch polskich portów lotniczych. Nowe trasy węgierskiego przewoźnika połączą Katowice i Wrocław z Agadirem w Maroku. Najnowsze połączenia Wizz Air będą działać... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-08-11 ::
 Wizz Air przedstawia nowych ambasadorów
Węgierskie linie lotnicze Wizz Air z dumą prezentują nowych ambasadorów WIZZ, którzy będą oficjalnymi twarzami linii w czasie najbliższych dwóch lat. W internetowym dwutygodniowym głosowaniu na portalu... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-08-10 ::
 Katar znosi wizy
Odkąd Arabia Saudyjska zerwała stosunki dyplomatyczne z Katarem, państwo próbuje się ratować. Teraz ogłasza zniesienie ze skutkiem natychmiastowym wiz dla obywateli 80 państw. Działania mają zachęcić do... więcej »
 Nowe połączenia lotnicze z Gdańska
Wizz Air rozwija się w Gdańsku. Przewoźnik umieści szósty samolot w bazie w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. WIZZ uruchomi dwa nowe kierunki z Gdańska - do Wilna i Lizbony, oraz zwiększy liczbę... więcej »
 Nowe weekendowe połączenie Ryanair
Sobotni przedpołudniowy kurs uzupełni bogatą ofertę lotów z Podkarpacia do stolicy Wielkiej Brytanii. 9 września Ryanair uruchamia kolejne połączenie na trasie Rzeszów-Londyn. Zgodnie z rozkładem samolot... więcej »
:: ŚRODA, 2017-08-09 ::
 Nowe maksymalne stawki podatków lokalnych
W przyszłym roku wzrosną maksymalne stawki opłat i podatków lokalnych. M.in. wzrosną stawki podatku od nieruchomości, czy od środków transportowych. Maksymalna stawka podatku od nieruchomości w przypadku... więcej »
 Krajowy rynek lotniczy rośnie szybciej niż prognozowano
Lotniska w kraju w ostatnim czasie odnotowują rekordowe liczby obsłużonych pasażerów. Według wyliczeń Urzędu Lotnictwa Cywilnego w 2030 roku ruch pasażerski w Polsce podwoi się i przekroczy 60 mln pasażerów... więcej »
 Linie lotnicze Air France testują nowy system rozrywki pokładowej
Tego lata pasażerowie linii lotniczych Air France mają okazję doświadczyć rozrywki pokładowej w zupełnie nowym wydaniu. Linia rozpoczęła testy zestawów do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki nim pasażerowie mogą... więcej »
 Wizz Air otworzy nowe połączenie z Katowic
Wizz Air rozpocznie obsługę nowego kierunku z lotniska w Katowicach. Nową destynacją obsługiwaną przez węgierskiego przewoźnika z portu lotniczego w Pyrzowicach będzie izraelski Ejlat. Loty będą odbywać się... więcej »
 Rekordowy lipiec na rzeszowskim lotnisku
W tegoroczne wakacje, w lipcu lotnisko w Jasionce obsłużyło wyjątkowo dużo pasażerów. Port Lotniczy w rzeszowskiej Jasionce informuje o 8,8 % wzroście liczby pasażerów w lipcu w stosunku do tego samego... więcej »
 Rekordowy lipiec na Lotnisku Chopina
W lipcu Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło 1,7 mln pasażerów - blisko 25 proc. więcej niż rok temu. To był najlepszy miesiąc w historii warszawskiego portu. Pierwszy miesiąc wakacji przyniósł kolejny... więcej »
:: WTOREK, 2017-08-08 ::
 Kraków Airport nawiązuje współpracę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Wspólne działania zmierzające do zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz poprawienia dostępności obiektów i usług krakowskiego lotniska, zakłada podpisane 7 sierpnia porozumienie w sprawie... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-08-07 ::
 Rynek pracy w turystyce - najciekawsze wnioski
Ministerstwo zamówiło badania na temat rynku pracy w turystyce. Niektóre z wniosków wydają się być ciekawe, choć patrząc na cały raport można odnieść wrażenie, że badano zbyt wiele różnych sektorów naraz.... więcej »
 Wypadek na K8 - ciężarówka wjechała w autokar z młodzieżą
Niestety wakacje to nie tylko czas odpoczynku ale i wzmożonego ruchu na drogach. W niedzielne popołudnie miał miejsce kolejny wypadek - ciężarówka wjechała w autokar z młodzieżą. Na drodze krajowej nr 8 w... więcej »
 Świetny lipiec na wrocławskim lotnisku
O 22,3% więcej pasażerów skorzystało w lipcu 2017 r. z usług Portu Lotniczego Wrocław w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Pod względem wzrostu ruchu lotniczego, wypełnień samolotów i liczby... więcej »
 Więcej połączeń do Lwowa
Co raz więcej połączeń do Lwowa. Swoją siatkę połączeń o kolejne rejsy na Ukrainę powiększa LOT. Już trzy razy dziennie będzie można polecieć na Ukrainę z lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo przewoźnik... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij