Subskrypcja

SzukajAktualności: wszystkie » transport


:: PIĄTEK, 2017-06-23 ::
Nowe inwestycje na lotnisku w Pyrzowicach
W Katowice Airport, zarządzanym przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, realizowane są liczne przedsięwzięcia infrastrukturalno-budowlane, które zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo, przepustowość,... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-06-22 ::
UIA: nie wydrukujesz karty pokładowej - zapłacisz
Począwszy od 01 lipca 2017 r. linie lotnicze Ukraine International Airlines wprowadzają opłatę za odprawę biletowo-bagażową oraz wydanie karty pokładowej w porcie wylotowym w przypadku, gdy pasażer nie posiada... więcej »

Singapore Airlines podpisał nową umowę codeshare z europejskim przewoźnikiem
Klienci Singapore Airlines mogą teraz korzystać z dodatkowych możliwości podróży między Singapurem a Europą. Singapurski przewoźnik podpisał nową umowę codeshare z linią Eurowings, która weszła już w życie.... więcej »

Nowa baza Wizz Air
Wizz Air otworzy nową bazę. Przewoźnik inwestuje także w rozwój floty i zamawia nowe samoloty. Będzie się ona znajdować na lotnisku w Londynie Luton. Przewoźnik umieści w niej nowego Airbusa A320 zwiększając... więcej »

Europejskie Centrum Konsumenckie o cenach wakacji w serwisach internetowych
Wariantów zakupu usług wakacyjnych jest wiele. Poza wybraniem się do biura podróży lub lokalu przedsiębiorcy możemy skorzystać z serwisu internetowego. Rezerwacji można dokonać nawet za jednym kliknięciem.... więcej »

Koleje wąskotorowe przeżywają rozkwit
Polacy co raz bardziej doceniają i korzystają z kolei wąskotorowych. O ile wzrosła liczba pasażerów? Jak informuje Urząd Transportu Kolejowego, koleje przewiozły 950 tys. pasażerów, natomiast jeszcze dwa lata... więcej »

:: ŚRODA, 2017-06-21 ::
Które linie lotnicze uznano za najlepsze? Wyniki plebiscytu Skytrax
Podczas targów Air Show w Paryżu zostały przyznane jedne z najbardziej prestiżowych nagród w branży lotniczej - Skytrax World Airline Awards. Który przewoźnik lotniczy został uznany za najlepszego? Pierwsza... więcej »

Bruksela: kolejny atak terrorystyczny
W wtorek doszło do wybuchu na jednej z głównych stacji kolejowych w Brukseli. Dworzec centralny w Brukseli został w całości ewakuowany. Przez długi czas dworzec został zatrzymany, nie kursowały tam ani... więcej »

Upały też mogą powodować odwołanie lotów
Jak się okazuje, upały mają wpływ na działanie samolotów. W Phoenix, w amerykańskim stanie Arizona odwołano przeszło 40 lotów. Upały w tym stanie mogą sięgać 49 stopni. Powietrze jest rozrzedzone co powoduje... więcej »

Możliwe utrudnienia w ruchu kolejowym podczas wakacji
W nadchodzący piątek, 23 czerwca oficjalnie rozpoczynają się wakacje czyli zaczyna się wzmożony ruch na dworcach kolejowych. Podróżnych czekają niespodzianki w postaci całodobowych zamknięć torowych. Jak... więcej »

:: WTOREK, 2017-06-20 ::
Qatar Airways: Działamy bez zakłóceń
Operacje Qatar Airways z oraz do Dohy przebiegają bez zakłóceń, większość lotów realizowana jest zgodnie z harmonogramem - przekonują władze przewoźnika. W zeszłym tygodniu katarski przewoźnik zrealizował... więcej »

Lotnisko w Poznaniu zmienia zasady korzystania z parkingu Kiss&Fly
Władze portu lotniczego w Poznaniu wprowadziły zmiany w zasadach korzystania ze strefy Kiss&Fly. Według zarządców lotniska, zmiany spowodowane są głównie coraz większym ruchem pojazdów w Układzie... więcej »

Nowe połączenie czarterowe z Katowic
Od 22 czerwca z lotniska w Pyrzowicach będzie obsługiwane nowe połączenie czarterowe. Dokąd będzie można wybrać się na wakacje? Biuro Rego Bis uruchomiło zupełnie nowe połączenie lotnicze z Katowic do... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-06-19 ::
Chorwacja: pożary lasów zagrożeniem dla turystów
Ostatnie tragiczne wydarzenia w Portugalii, gdzie w sobotnich pożarach zginęło blisko 50 osób, powinny być przestrogą dla wyjeżdżających na urlop na południe. Suchy las i wiatr sprawiają, iż pożar... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-06-16 ::
Włosi strajkują - uciążliwy piątek nie tylko dla turystów
"Czarny piątek" w Włoszech. Co to oznacza dla samych włochów i turystów? W całej Italii trwa protest pracowników linii lotniczych, kolei i komunikacji miejskiej. Strajkują autonomiczne i branżowe... więcej »

Parlament Europejski chce jasnych reguł dla ekonomii współdzielenia
Unia powinna wykorzystać korzyści płynące z gospodarki współdzielenia, ale z poszanowaniem zasad uczciwej konkurencji, praw pracowniczych i przepisów podatkowych - głosi rezolucja przyjęta przez Parlament... więcej »

:: ŚRODA, 2017-06-14 ::
Które lotniska zostały najwyżej ocenione przez AirHelp?
Jakość i obsługa podróżnych oraz punktualność to główne cechy najlepszych lotnisk na świecie. Które lotnisko zajęło pierwsze miejsce w rankingu Airhelp Score? Jak wypadło Lotnisko Chopina? To oczywiste, że w... więcej »

Nowe połączenia Lufthansy
Lufthansa poszerza siatkę połączeń i zaoferuje nowe międzykontynentalne połączenia z Frankfurtu i Monachium latem 2018 roku. Nowością z Frankfurtu jest San Diego - drugie największe miasto w Kalifornii. W... więcej »

Maj na Lotnisku Chopina
Czy maj był udany dla Lotniska Chopina? Władze portu poinformowały o swoich statystykach. W maju warszawskie lotnisko obsłużyło 1,32 mln pasażerów - o 22 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.... więcej »

:: WTOREK, 2017-06-13 ::
Prezes Qatar Airways protestuje przeciw blokadzie
Prezes Qatar Airways dalszym ciągu nie może uwierzyć, że to wszystko dzieję się naprawdę. Zapewnia, że nie zmieni planów zakupu nowych samolotów. Zapowiada ekspansję na nowe rynki. Akbar Al Baker, prezes Qatar... więcej »

Nowe połączenia czarterowe z Wrocławia
Na wrocławskim lotnisku pojawiają się nowe połączenia czarterowe. Wystartował pierwszy samolot do Tirany w Albanii. To nowość na czarterowej mapie połączeń wrocławskiego lotniska. Za kilka dni zadebiutuje z... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-06-12 ::
AirHelp wybrał najbardziej przyjazne pasażerom linie lotnicze
Punktualność, jakość i obsługa pasażera oraz rozpatrywanie wniosków o odszkodowanie - te trzy kryteria były podstawą do opracowania AirHelp Score, czyli rankingu najbardziej przyjaznych linii lotniczych na... więcej »

Ilu nowych samolotów będą potrzebować przewoźnicy?
Wzrost ruchu lotniczego będzie zmuszał przewoźników do powiększania floty. Jak wielu samolotów będą potrzebować linie lotnicze? Według najnowszej globalnej prognozy Airbus Global Market Forecast 2017-2036, w... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-06-09 ::
Wybrano zarząd Związku Regionalnych Portów Lotniczych na nową kadencję
Walne Zgromadzenie ZRPL wyłoniło zarząd na nową kadencję. Dodatkowo, podjęto decyzję o rozszerzeniu jego składu. Prezesem Związku Regionalnych Portów Lotniczych ZPRL został ponownie Artur Tomasik, który jest... więcej »

PKP SA przedstawia plany na przyszłość
Prezes zarządu PKP SA, Krzysztof Mamiński zapowiada zmiany w strategi dla Grupy PKP. Po ukonstytuowaniu się 18 maja nowego składu zarządu, prezes przedstawił plany rozwoju spółki. W skład zarządu wchodzą... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij