Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Aktualności: wszystkie » transport


:: PONIEDZIAŁEK, 2017-10-23 ::
 Ruch lotniczy w portach regionalnych
Jakie był ruch lotniczy w polskich portach regionalnych? Jakie są prognozy dla lotnisk regionalnych? Związek Regionalnych Portów Lotniczych podsumował ruch pasażerski w portach regionalnych za okres od... więcej »


 Otwarte trasy w Lufthansie
Czasami dokładnie wiemy co jest celem naszej następnej wyprawy, ale dla wielu globtroterów sam cel podróży jest rzeczą drugorzędną. Specjalnie dla nich, Lufthansa właśnie przygotowała testową ofertę... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-10-20 ::
 Prezydent Turcji chce zwiększyć liczbę lotów do Polski
Podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Turcji, Recep Tayyip Erdogan wyraził chęć zwiększenia liczby połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Turcją. Podczas oficjalnej wizyty w Polsce, prezydent... więcej »
 Bezpieczniejsze lądowanie na rzeszowskim lotnisku
Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce zyskało system ILS drugiej kategorii. To bardzo dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z lotniska jak i dla linii lotniczych. Dzięki wprowadzeniu systemu ILS drugiej... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-10-19 ::
 Potrzeby niepełnosprawnych podróżujących niedostatecznie uwzględniane?
Ponad dwa miliardy ludzi na świecie potrzebuje ułatwień w dostępie do usług związanych z podróżą z powodu niepełnosprawności lub wieku. Mimo to, jak wykazały wyniki badań opublikowane przez firmę Amadeus,... więcej »
:: ŚRODA, 2017-10-18 ::
 Thomas Cook wznawia loty w rejon Morza Czerwonego
Egipt w tym roku jest bardzo popularnym kierunkiem wśród Brytyjczyków. Zainteresowanie krajem wzrośnie jeszcze bardziej. Thomas Cook Airlines ogłosiły, że po dziewięcioletnim okresie zawieszenia lotów do... więcej »
 Nowy dyrektor operacyjny w Ryanair
Nowy Chief Operations Officer w Ryanair. Peter Bellew, aktualnie dyrektor zarządzający (CEO) w Malaysia Airlines, powróci do irlandzkiego przewoźnika i będzie odpowiedzialny za operacje lotnicze linii Ryanair,... więcej »
:: WTOREK, 2017-10-17 ::
 Otwarcie portu lotniczego na Wyspie św. Heleny
Najbardziej odosobniona wyspa na świecie, Wyspa Św. Heleny może się kojarzyć z postacią Napoleona Bonaparte, który przebywał tam w ostatnich latach swojego życia. Teraz już jest dostępna dla turystów. Dotarcie... więcej »
 Lufthansa chce przejąć włoskiego przewoźnika
Niedawno pisaliśmy o przejęciu Air Berlin przez Lufthansa. Teraz niemieckie linie lotnicze złożyły ofertę przejęcia włoskiego przewoźnika Alitalii. W dniu dzisiejszym upływa termin składania dokumentacji... więcej »
 Pasażerowie samolotów pod lupą
Straż Graniczna wkrótce stworzy bazę danych, w której znajdą się informacje o klientach linii lotniczych. Nasze imiona, nazwiska, data, godzina, trasa i typ samolotu - trafią do rejestru o klientach linii... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-10-16 ::
 Nowe połączenie z Katowic
Węgierski przewoźnik otwiera nowe połączenie z katowickiego lotniska do Grecji. Wizz Air ogłosiło dzisiaj nową trasę z Katowic do Aten. Najnowsze połączenie WIZZ będzie działać od 9 marca 2018 roku, a loty... więcej »
 Leo Express na polskich torach kolejowych
Czeski przewoźnik, który od miesiąca zmagał się z uruchomieniem połączenia z Krakowa do Pragi, w końcu dostał zgodę od Urzędu Transportu Kolejowego i uzyskał certyfikat bezpieczeństwa. Pasażerowie końcem tego... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-10-13 ::
 Uruchomiono nowy prom z Polski do Szwecji
W związku z szybko rosnącą liczbą pasażerów oraz ilością transportowanych towarów na trasie Ystad - Świnoujście, firma Polferries wprowadziła do swojej floty nowy prom: M/S Cracovia. W tym tygodniu w Ystad... więcej »
 Czy podróże kosmiczne będą możliwe?
Chcesz polecieć w kosmos? Prywatna firma Blue Origin twierdzi, że będzie gotowa do rozpoczęcia wysłania turystów w kosmos już od kwietnia 2019 roku. Informacje o turystycznych lotach podał portal IFL Science.... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-10-12 ::
 Zapadła decyzja - Lufthansa przejmuje Air Berlin
Podano oficjalne informacje na temat finalizacji transakcji przejęcia większość aktywów i pracowników Air Berlin przez Lufthansa Group. Carsten Spohr, prezes Lufthansy, poinformował, że jeszcze 12 października... więcej »
 Polacy latają coraz więcej ale szukają okazji cenowych
Rynek przewozów lotniczych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, jednak jak wypadają Polacy na tle Europejczyków pod tym względem? Dokąd najchętniej latamy? Którego przewoźnika wybieramy najczęściej? Według... więcej »
 Mocne wejście SmartWings na polski rynek
SmartWings, marka handlowa zapewniająca regularne połączenia lotnicze wykonywane przez Travel Service, otwiera w sezonie letnim 2018 łącznie 13 nowych połączeń regularnych, które będą wykonywane z Warszawy i... więcej »
 Nowy kierunek z wrocławskiego lotniska
Ryanair zapowiedział otwarcie nowego połączenia z Wrocławia. Irlandzkie linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie lotów z Wrocławia do Aten. Nowe połączenie ruszy w maju 2018 roku. Rejsy będą realizowane dwa... więcej »
:: ŚRODA, 2017-10-11 ::
 Lufthansa i związek pilotów VC podpisują porozumienie
Lufthansa i związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit (VC) podpisali nową umowę zbiorową regulującą otwarte dotychczas kwestie. Podpisany kontrakt jest spójny z porozumieniem z marca. Umowa podlega... więcej »
 Czech Airlines z nowym właścicielem
CSA Czech Airlines mają nowego właściciela. Jedne z czarterowych linii lotniczych wykupiły udziały od koreańskiego przewoźnika i tym samym stały się nowym właścicielem Czech Airlines. Nowy właścicielem Czech... więcej »
 Długie weekendy w 2018 roku
Kalendarz w 2018 roku wydaje się być przychylny i oferuje 7 długich weekendów. Z pewnością wiele osób będzie brało urlopy, zwłaszcza jeśli wejdzie w życie nowelizacja kodeksu pracy przewidująca zmniejszenie... więcej »
:: WTOREK, 2017-10-10 ::
 Ostatnie tchnienie Air Berlin
Niemieckie linie lotnicze już wkrótce zawieszą całkowicie loty. Zarząd przewoźnika apeluje do pracowników, by rozglądali się za nową pracą. Końcem października Air Berlin zakończy wykonywanie lotów. Przewoźnik... więcej »
 Tani przewoźnik likwiduje rejsy z warszawskiego lotniska
Irlandzkie linie niskobudżetowe usuwają połączenia z Lotniska Chopina. Linie lotnicze Aer Lingus rezygnują z połączeń z Lotniska Chopina do Dublina w Irlandii. Ostatni lot planowany jest na 7 stycznia 2018. Od... więcej »
 Oszuści żerują na pasażerów autokarów
Jak się okazuje, oszuści polują tylko na polskich turystów. Niemiecka policja, za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej w Katowicach ostrzega pasażerów podróżujących autokarami do większych niemieckich miast.... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-10-09 ::
 Roszady w zarządzie Ryanair
To co się dzieje w Ryanair napawa niepokojem osoby, które wykupiły bilety u irlandzkiego przewoźnika. W zarządzie zrobiło się gorąco, dyrektor operacyjny podał się do dymisji. Michael Hickey, dyrektor... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij