Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajAktualności: wszystkie » transport


:: PIĄTEK, 2018-01-19 ::
 Szykuje się spór o lotniska?
Spór dotyczący mazowieckich lotnisk zatacza coraz większe kręgi. Dołączyły do niego Polskie Linie Lotnicze LOT, które zgłosiły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów możliwe nieprawidłowości w Modlinie.... więcej »


 Ryanair zezwala na darmowe dwa bagaże podręczne na lotach do Izraela
Ryanair zmienia wytyczne dotyczące przewozu bagażu podręcznego na lotach do Izraela Od soboty, 20 stycznia 2018r. wszyscy pasażerowie podróżujący do/z Izraela będą mogli podróżować z dwoma bagażami podręcznymi... więcej »
 Odwołane loty przez szalejący orkan Fryderyka
Szkody po przejściu orkanu Fryderyka są ogromne. Na większości lotnisk w kraju loty były opóźnione, przekierowane na inne lotniska, bądź całkowicie odwołane. 54,3 tys. Polaków pozostaje bez dostaw prądu. Ponad... więcej »
:: CZWARTEK, 2018-01-18 ::
 Plany przejęcia lotniska w Radomiu przez PPL problemem dla Modlina
Coraz bliżej przejęcia lotniska w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". List intencyjny w tej sprawie podpisał prezydent Radomia, Radosław Witkowski, oraz prezes PPL Mariusz... więcej »
 Airbus nie wstrzyma produkcji A380
Linie Emirates podpisały dziś list intencyjny w sprawie wiążącego zamówienia na 20 samolotów z opcją zakupu 16 kolejnych. Uwzględniając ostatnie porozumienie, łączna liczba Airbusów A380 zamówionych przez... więcej »
:: WTOREK, 2018-01-16 ::
 Przewoźników czekają wzmożone kontrole
Wraz z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, ruszyła akcja Bezpieczny autokar-ferie 2018. Od 2003 roku, wzmożone kontrole prowadzone są w najgorętszych okresach roku czyli wakacji czy ferii zimowych. Od 15... więcej »
 Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
Nowe połączenie lotnicze będzie dostępne z Portu Lotniczego Wrocław. Z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć do Bari. Nowe połączenie ruszy 31 marca 2018 r. Rejsy będą realizowane przez linie Wizz Air... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-01-15 ::
 Pracownicy Ryanair planują protest
Włoskie związki zawodowe zapowiadają ogólnokrajowy strajk. Pasażerowie Ryanair wybierający się do Włoch w terminie planowanego protestu, powinni mieć na uwadze fakt, iż mogą wystąpić pewne utrudnienia. 10... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-01-12 ::
 FlixBus: 40 milionów przewiezionych pasażerów w 2017 roku
W 2017 roku spółka FlixBus przewiozła 40 milionów pasażerów. W zielonych barwach przewoźnika jeździ obecnie ponad 1500 autobusów i blisko 6000 kierowców. Jednym z najważniejszych wydarzeń dla FlixBusa w... więcej »
:: CZWARTEK, 2018-01-11 ::
 Polska Izba Turystyki i ECTAA postulują wprowadzenie zabezpieczeń od upadłości linii lotniczych
Polska Izba Turystyki popiera inicjatywę ECTAA, która wzywa unijnych ustawodawców do wprowadzenia mechanizmów ochrony pasażerów przed skutkami upadłości linii lotniczych. W ostatnim kwartale 2017 roku doszło... więcej »
:: ŚRODA, 2018-01-10 ::
 Pasażerowie fasiągów narażają się na odpowiedzialność?
Temat wozów góralskich przewożących turystów na Morskie Oko co jakiś czas powraca i za każdym razem wzbudza emocje. Pod koniec 2017 roku, koń ciągnący wóz z turystami na Morskie Oko w pewnym momencie... więcej »
 Kraków wśród kierunków objętych porozumieniem code-share dubajskich przewoźników
W tym roku linie Emirates i flydubai zaoferują swoim pasażerom jeszcze więcej połączeń dzięki planowanym nowym lotom do Krakowa (od 8 kwietnia) i włoskiej Katanii (od 13 czerwca). Obaj dubajscy przewoźnicy... więcej »
:: WTOREK, 2018-01-09 ::
 Niemiecki paszport otwiera najwięcej granic
Obywatele niemieccy mają obecnie bezwizowy dostęp do 177 krajów, dzięki są na pierwszym miejscu w tzw. Paszportowym Indeksie Henleya z 2018 roku. Które miejsce zajęła Polska? Singapur zajmuje 2 miejsce na... więcej »
 Na ferie zimowe tylko na czterech kółkach
Dokąd najczęściej jeździmy na Ferie, jakie są "grzechy" polskich kierowców i o czym musimy pamiętać przed wyruszeniem na urlop własnym samochodem? Na te i inne tematy rozmawiamy z Cezarym... więcej »
 Czy Przewozy Regionalne pojadą do Kaliningradu?
5 stycznia br. odbył się pilotażowy przejazd pociągów pomiędzy Kaliningradem a Gdynią zorganizowany wspólnie przez Przewozy Regionalne i Kaliningradzki Oddział Kolei Rosyjskich RŻD. Przewozy Regionalne,... więcej »
 Wizz Air ogłasza nową trasę z Gdańska
Wizz Air ogłosiła dzisiaj nową trasę z Gdańska. Samoloty węgierskiego przewoźnika polecą do Wiednia. Nadchodzące połączenie zostanie uruchomione 27 kwietnia, a loty będą odbywać się 4 razy w tygodniu: w... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-01-05 ::
 Rosja wznowi loty do Egiptu
Rosja przywróci loty do Egiptu. Prezydent Władimir Putin podpisał dekret zezwalający rosyjskim samolotom pasażerskim na loty do Egiptu - poinformował egipski dziennik Al Ahram, w swoim internetowym wydaniu.... więcej »
 Końcówka roku udana dla Kraków Airport
Ostatni miesiąc 2017 roku był udany dla portu lotniczego w Krakowie-Balicach Grudzień, zakończył się najwyższym wzrostem ruchu pasażerskiego w 2017 roku - obsłużono o 24% więcej pasażerów niż w grudniu 2016 r.... więcej »
:: CZWARTEK, 2018-01-04 ::
 Nowe udogodnienia w strefie Kiss & Fly na Lotnisku Chopina
Wraz z Nowym Rokiem, na Lotnisku Chopina zmieniają się warunki funkcjonowania strefy Kiss&Fly. Ponadto, port lotniczy wychodzi na przeciw osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM). Od... więcej »
 Ilu pasażerów obsłużył Katowice Airport?
Port lotniczy w Pyrzowicach mocnym akcentem zakończył ubiegły rok. Ostatni miesiąc 2017 roku zakończył się w Katowice Airport 20,6% wzrostem w ruchu ogółem, obsłużonych zostało 225 344 pasażerów o 38 573... więcej »
 Ryanair wprowadza nową usługę transferów
Irlandzki przewoźnik wprowadził nową platformę rezerwacyjną. Ryanair, dziś (4 stycznia) wprowadził we współpracy z CarTrawler, Ryanair Transfer - nową platformę rezerwacyjną, dzięki której klienci Ryanaira... więcej »
:: ŚRODA, 2018-01-03 ::
 Rząd powołuje Polską Grupę Lotniczą
Podobne struktury sprawdziły się w Lufthansie czy Air France KLM. Po co została powołana Polska Grupa Lotnicza i kto wejdzie w skład nowej spółki? Premier Mateusz Morawiecki powołał do życia Polską Grupę... więcej »
 IAG odkupi aktywa upadłego przewoźnika
International Airlines Group poinformowała o zakupie aktywów upadłego przewoźnika lotniczego. IAG ma zakupić aktywa linii lotniczych NIKI, które wcześniej były częścią grupy Air Berlin. Jak poinformowała grupa... więcej »
 KLM pomoże pasażerom w pakowaniu
Linie KLM wprowadziły na rynek kolejną technologiczną nowość. Teraz klienci holenderskiego przewoźnika będą mogli spakować się do podróży przy pomocy wirtualnego asystenta. Google Home to urządzenie... więcej »
:: WTOREK, 2018-01-02 ::
 Rekordowy rok dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego
Rok 2017 był najbezpieczniejszym w historii lotnictwa cywilnego - wynika z danych opublikowanych przez Aviation Safety Network. W ciągu całego roku doszło do 10 śmiertelnych wypadków lotniczych, w wyniku... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij