Prognoza pogody na najbliższe miesiące

- Po pięknym lecie zapowiada się sympatyczna zima. Ma być dużo słońca, w miarę ciepło i bez tak dużych mrozów jak w ubiegłym sezonie - obiecuje Super Express.


Jesień także ma być bardzo słoneczna i wyjątkowo łagodna. Zdaniem Super Expresu można zapomnieć o mrozach tak silnych jak te zeszłoroczne, bowiem temperatura w grudniu ma nie przekroczyć dziesięciu stopni poniżej zera. Pierwsze oznaki zimy będzie można zauważyć już na początku grudnia. - Wtedy zdecydowanie ochłodzi się - prognozuje synoptyk Wojciech Majik z wrocławskiego biura prognoz Cumulus.

Jednak nawet w grudniu można będzie liczyć na wiele pogodnych, choć chłodnych dni, prawdziwe ocieplenie czeka nas w drugiej połowie grudnia, temperatura wzrośnie wtedy do +5 do +10 stopni Celsjusza. Oznacza to, że święta Bożego Narodzenia mogą się okazać prawdziwie wiosenne i bez śniegu, który zobaczymy po raz pierwszy pod koniec listopada.

- Przez całą zimę śniegu będzie jak na lekarstwo. Tak wynika z obecnych danych meteorologicznych, opartych na amerykańskich modelach z odpowiednią korektą dla Europy Środkowej - tłumaczy Majik. Śniegu nie będzie, jednak spodziewać się można mrozu i słońca jednocześnie.

Póki co czeka nas prawdziwa polska złota jesień z temperaturą przekraczającą 15 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Meteorolodzy mówią, że do połowy października słupek rtęci dochodzić będzie w niektóre popołudnia do 20 stopni.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij