Unity Line: rejsy do Trelleborga na dwóch nowych promach

Dwa nowe promy Unity Line od 5 lutego rozpoczną rejsy do Trelleborga. Będzie to konkurencja dla promów Scandlines i TT-Line, które wypływają z niemieckich portów.


Trasa ze Świnoujścia do południowej Szwecji od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Promy Unity Line w roku 2005 przewiozły na niej 124 tysiące ciężarówek, a rok później już 142 tysiące. Aktualnie na trasie tej pływa 6 polskich promów. Są to Polonia i Gryf (Polska Żegluga Morska), Jan Śniadecki, Mikołaj Kopernik, Galileusz (Euroafrik) i Wawel (Polska Żegluga Bałtycka).

- Od 5 lutego promy Gryf i Galileusz rozpoczynają regularne kursy do Trelleborga - mówi Piotr Waszczenko, prezes Unity Line. - Umowa z portem w Skanii jest podpisana, rozkład rejsów ustalony.

- Przeniesienie tych dwóch jednostek do Trelleborga to odpowiedź na potrzeby rynku - komentuje Paweł Porzycki, prezes Euroafriki, właściciela Galileusza. - To szybko rozwijający się port. Powstaje tam centrum dystrybucji ładunków w południowej Szwecji. Budowane są nowe bazy logistyczne.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza" trasa Świnoujście - Trelleborg pokonywana będzie przez polskie promy w tym samym czasie co do Ystad, czyli 7-8 godzin. Bilety będą w takiej samej cenie, a głównym plusem nowej trasy będzie mniejsza odległość do Malmoe i Kopenhagi.

Polskie promy Gryf i Galileusz w Trelleborg będą konkurencją dla niemieckich portów w Sassnitz (płynie 3,5 godz.), Rostocku (5 godz.) i Travemünde (7 godz.).

- Nasza oferta skierowana jest dla tych, którzy korzystać chcą z połączeń Polski ze Szwecją oraz tranzytem z południowej Europy: Czech, Słowacji, Austrii - mówi Porzycki.

Właściciel Unity Line w planach ma zbudowanie w ciągu trzech lat promu w Szczecińskiej Stoczni Nowej, który będzie miał ponad 200 metrów. Rejsy do Trelleborga są więc dla niego ważnym krokiem w przyszłość.

- Dla kierowców ciężarówek z południa Europy korzystniej będzie jechać przez Polskę, bo nie płacą za przejazd drogami do Świnoujścia - dodaje Waszczenko.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij