Międzynarodowy dworzec PKS w Krakowie przeniesiony!

Międzynarodowe dworzec PKS w Krakowie przeniesiono na ul. Bosacką. Ale zaledwie trzy kartki formatu A4 informują, gdzie jest nowy prowizoryczny dworzec, i jak do niego dojść.

Ludzie więc od dwóch dni mają poważny problem ze znalezieniem nowego dworca.

Zdezorientowani są zarówno Ci, którzy przychodzą na dworzec odebrać krewnych i znajomych, jak i przyjeżdżający, których autokary wysadzają w innym, nieznanym im wcześniej miejscu. Ci którzy przychodzą na dworzec, aby wsiąść do określonego autokaru, też nie wiedzą w którą stronę mają się udać, aby dojść do nowego dworca.

Dwa dni temu odprawy autobusów międzynarodowych zostały przeniesione na ul. Bosacką. Jednak w większości przewoźnicy nie poinformowali o zmianach wszystkich swoich klientów. W efekcie podróżni szukali wczoraj autokarów w starym miejscu, czyli przy dworcu PKP. A znalezienie informacji o tym, jak dojść na nowe miejsce, wymagało nie lada cierpliwości - informowały o tym tylko trzy kartki formatu A4 z ręcznie narysowaną mapką. Kartki były tak rozlokowane, że trudno było je dostrzec z odległości większej niż kilka metrów.

Zdaniem Tomasza Szansera, dyrektor PKS bałagan to wina firm przewozowych, które nie poinformowały swoich klientów o przeniesieniu dworca. Twierdzi, że nie ma najmniejszych problemów z dotarciem na nowe miejsce odpraw autobusów. Prawdą jest jednak fakt, iż dopiero dziś pojawią się plansze wskazujące, jak dojść na nowy, prowizoryczny dworzec.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij