Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TUI Plac Vogla, Warszawa Wilanów , ekspert d/s...
- praca w biurze podrózy
- KONSLUTANT/ KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA/ -TKA DS. TURYSTYKI DO DZIAŁU...
- Pilot wycieczek - jednodniówki 11 i 12 czerwca z...
- PRACA W BIURZE PODRÓŻY SUN CENTER
- Pilot do Budapesztu 23/24.06.2026
- Noclegi nad kaszubskim jeziorem, z basenem obok...
- Specjalista ds. turystyki Warszawa- Bemowo
- Specjalista ds Turystyki
Okęcie w górę, Łódź w dół
We wrześniu 2011 roku ponad 997 tys. osób zostało odprawionych na Lotnisku Chopina w Warszawie. To najlepszy wynik osiągnięty w tym miesiącu w całej historii portu.
W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba podróżnych wzrosła o 18,3 procent. Natomiast porównując obecny wynik z rekordowym rokiem 2008 liczba ta jest wyższa o 3,3 procent.
- Od kilku miesięcy dobijaliśmy do rekordowych wyników sprzed trzech lat i wreszcie udało się je poprawić. To wielki sukces całego zespołu Portów Lotniczych oraz naszych partnerów biznesowych. Większość linii lotniczych z którymi na stałe współpracujemy odnotowuje wzrosty przewozów na trasach z/do Warszawy i coraz lepsze wskaźniki wypełnienia samolotów. Bardzo nas to cieszy, bo daje nadzieję na rekordy także w następnych miesiącach i bardzo dobry wynik roczny - mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.
Według wstępnych danych, w okresie styczeń-wrzesień na lotnisku Okęcie odprawionych zostało ponad 7,25 mln pasażerów, czyli o 8,3 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Nadal rekordowo rośnie liczba pasażerów w ruchu krajowym. Od początku roku obsłużono w tym segmencie 804,1 tys. osób (najwięcej w historii lotniska), co oznacza wzrost o 20,7 proc. Większość pasażerów podróżuje na trasach międzynarodowych - od początku roku było ich 6,45 mln. (wzrost o 6,9 proc.). Liczba wszystkich operacji lotniczych na Okęciu ogółem wzrosła we wrześniu o 12,7 proc. i wyniosła 13,5 tys.
Niestety nie wszystkie polskie porty lotnicze mogą się pochwalić takim sukcesem jak lotnisko w Warszawie. Port lotniczy w Łodzi odnotował w zeszłym miesiącu spadek liczby pasażerów o 1,3 procent w porównaniu do roku poprzedniego. We wrześniu z łódzkiego lotniska skorzystało 31 tys. 116 pasażerów linii regularnych i 9 tys. 947 pasażerów linii czarterowych. Statystyki nie obejmują wzrostu liczby pasażerów lotów przekierowanych podczas remontu drogi startowej w Warszawie. Gdyby zostały uwzględnione, spadek liczby pasażerów byłby dużo większy.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Dobre wyniki Okęcia
[2011-10-08 22:08 77.237.18.*]
Tylko chyba teraz nie było remontu pasa, więc niby z czego ruch się miał powiększyć? Łódź się bardzo dobrze sprawdziła jako lotnisko przyjmujące nagle i jednorazowo taką liczbe pasażerów podczas remontu, a nadal jest traktowana marginalnie... Niestety chyba jesteśmy za blisko Warszawy i nie mamy szansy na rozwój, tylko na komentarza o CALYM 1% spadku. Szkoda, że nikt nie narzeka na to, że z poludnia jedzie się na Okęcie nawet z Łodzi 4-5 godzin, a po wylądowaniu w stefie Schengen odbiera się bagaże na najbardziej odleglym belcie. Kto widzi szanse na zmiany? odpowiedz »
Dział badania rynku i analizy:
Travelplanet: sprzedaż czerwcowych wyjazdów do Hiszpanii wzrosła o
Ile wniosła turystyka do PKB
Dział transport:
Zachodniopomorscy hotelarze spodziewają się wysokiego obłożenia w
Komisja Europejska wydała opinię w sprawie przywrócenia kontroli
Starsze aktualności:
Polak lata na wakacje dla ładnych
Biura podróży ważnym kanałem sprzedaży
Ekologia może się opłacać w
Grecja wprowadza opłatę
TUI: Brytyjczycy na wakacjach chcą czuć się jak w
Komórka obowiązkowa na
Gdzie polecieli Polacy na Boże
Kraje nadbałtyckie lepiej niż
Wyjazdy na Boże Ciało - zmiana
Utrudnienia w drodze na lotnisko
Piątek powraca na stanowisko Prezesa Neckermann Polska
Lądowanie na Euro 2012. Stan polskich lotnisk - raport
Lufthansa City Center - nowe biuro w Polsce
Uważaj! Możesz kupić bilet na połączenie, które nie istnieje!
Poznaj najlepsze hotele na świecie
SART zmienia cennik i wprowadza nowości
Na rynek touroperatorów wszedł Citron Travel
Polskie Koleje Linowe w nowych rękach
Kto zapłaci za faktury OLT Express?
Hotel oskarżony o dyskryminację
EasyJet partnerem Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii
Egipcjanie z akcjami Alfa Star
Laureaci II Edycji Poland 100 Best Restaurants
TUI naciska greckich hotelarzy
Poszukuję Świadków Pobicia W Rosolino Mare We Włoszech
POMOC W NAPISANIU PRACY LICENCJACKIEJ
