Czas pracy kierowców

Przerwa na odpocznek dla kierowców nie może być krótsza niż 30 minut, gdy liczba godzin pracy nie przekracza 9 godzin; gdy czas pracy przekracza 9 godzin, przysługiwać ma przerwa na odpoczynek w wymiarze nie krótszym niż 45 minut - projekt ustawy o czasie pracy kierowców przyjął na wczorajszym posiedzeniu rząd. Przerwy na odpoczynek mogą być dzielone na krótsze okresy, min. 15 minut każdy.


Zaproponowano możliwość przedłużenia normy tygodniowej czasu pracy kierowców maksymalnie do 60 godzin, przy zachowaniu limitu łączonego czasu pracy. Limit ten ma wynosić 48 godzin w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym czterech miesięcy. Jeśli kierowca wykonywał pracę w porze nocnej przez co najmniej 4 godziny, maksymalny czas jego pracy w ciągu doby ma zostać ograniczony do 10 godzin. Obowiązek poinformowania kierowców o obowiązujących ich przepisach spoczywać będzie na pracodawcy.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij