Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Hotel*** w Austri
- Specjalisty ds. Turystyki
- Touroperator ETI - Przedstawiciel handlowy
- Praca w Chorzowie!
- Specjalista ds. obsługi biura z jęz. angielskim
- BP Itaka - Specjalista ds. Turystyki - Salon...
- Rezydent na Cyprze
- Praca dla miłośnika podróży Pszów
- Praca Pilot wycieczek
- Specjalista Ds. Turystyki Travelplanet Wrocław


Sfinks: 40 nowych restauracji
W tym roku Sfinks Polska chce postawić na rozwój sieci i otworzyć ok. 40 restauracji własnych oraz franczyzowych, również w koncepcie express pod marką Sphinx i Wook. Otwieranie kolejnych lokali jest podyktowane nie tylko chęcią ekspansji, ale także umowami najmu zawartymi w 2008, które często przewidują wysokie kary za ich zerwanie.
W chwili obecnej Sfinks zarządza 110 restauracjami (93 restauracji Sphinx, 9 restauracjami Chłopskie Jadło oraz 8 restauracjami WOOK). W upublicznionej w kwietniu 2010 r. strategii firmy założono m.in. rozwój sieci restauracji pełnowymiarowych w segmencie casual dining, wprowadzenie nowych kanałów dystrybucji, a także uruchomienie konceptu restauracji typu express w segmencie fast casual dining. Realizacja tego projektu przesunęła się na rok 2011.
W 2010 roku spółka próbowała sprzedać restauracje Chłopskie Jadło, jednak nie znalazły one nabywcy chcącego zapłacić akceptowalną cenę i obecnie zostały one pozostawione w grupie, a będą zmieniane na model franczyzowy.
W połowie 2010 roku spółka wprowadziła usługę sprzedaży na wynos, zaś w Wook również usługę dostawy, która jest obecnie testowana w Sphinksie. W tym roku najdynamiczniej ma rosnąć sieć Wook. Na początku 2010 roku firma posiadała 5 lokalizacji, dziś jest ich 8. W lutym otwarta zostanie kolejna restaurację Wook, zaś w marcu - Wook express.
Pod koniec pierwszego półrocza 2011 roku ma dojść do emisji akcji, od której zależy restrukturyzacja ok. 100 mln zł zadłużenia spółki. Obecnie trwają prace nad prospektem.
Pod koniec stycznia 2011 r. Sfinks doszedł z bankami ING, PKO BP i Raiffeisen do porozumienia, które przewiduje m.in. konwersję długu na akcje, umorzenie oraz częściową spłatę długu, a także spłaty w ratach. Układ wszystkich wymienionych elementów będzie zależał od wyników emisji akcji Sfinksa.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Orient Express La Dolce Vita rozpocznie rezerwacje 6
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
Najlepsze praktyki dotyczące spotkań medycznych. Raport ICCA i AC
Sabre udostępni swój system
BedBooking wchodzi na kolejny poziom integracji z
Starsze aktualności:
Accor publikuje wyniki finansowe za I
Polska Izba Turystyki z Grupą MTP zorganizują targi turystyczne w
Jest porozumienie PAŻP i
Małopolska zainauguruje sezon turystyczny Festiwalem
Udany początek roku dla greckiej
PAŻP się ugina, ale czy to
Rosja zawieszona w prawach członka
Itaka rozpoczyna sprzedaż oferty zimowej
Warszawska Organizacja Turystyczna: ograniczenia lotów to duży cios dla
Północna Izba Gospodarcza: musimy krzyczeć, że wypoczynek w Polsce jest
Airbnb będzie musiał przekazywać dane dotyczące noclegów belgijskim organom
Lotnisko w Modlinie będzie mogło obsługiwać po 12 lotów
Senat wprowadził poprawki do nowelizacji Ustawy o czasie pracy kierowców
Polacy coraz częściej podróżują do Czech
Włochy: zakłócenia w komunikacji miejskiej
Zielona Góra: brakuje miejsc w hotelach podczas Winobrania
Koniec tanich linii lotniczych i ofert last minute?
PLL LOT proponuje odprawę przez telefon
Petersburskie hotele ośrodkami SPA
Masz znajomości w PKP? Pociąg na Ciebie zaczeka...
Nowy prezes zarządu Unity Line
