Aktualności
Ogłoszenia
Aktualności dnia
Pomysły na zimowy urlop bez nart
Aktualności: wszystkie
Zimowy urlop to nie tylko szaleństwo na nartach. Portal turystyczny i biuro podróży HolidayCheck.pl podpowiada, jak przeżyć urlop zimą inaczej niż zazwyczaj.
1. Gorące tropiki blisko Polski...w Niemczech
Tropików nie trzeba szukać daleko poza Polską, znajdziemy je całkiem blisko, bo...w Niemczech. To świetna propozycja dla tych, którzy lubią ciepło, wodę, wellness i egzotyczne widoki. Nasi sąsiedzi około 60 km od Berlina (w Brandenburgii) stworzyli sobie prawdziwy raj: z dżunglą, wioską tropikalną, laguną, bagnem, piaszczystą plażą pełną palm kokosowych, a nawet...Morzem Południowym. Cały rok panuje tu 26 stopni. Tropical Islands w Kraunick to kompleks basenów: w kształcie laguny, z jaskiniami, bulgoczącymi siedziskami, wodospadami. Całość przykryta jest kopułą wielkości ośmiu stadionów do piłki nożnej. Na miejscu bogata oferta spa i wellness: sauny, łaźnie parowe, masaże, zabiegi Ajurwedy. Wstęp do parku rozrywki ok. 25 euro.
2. Szalona jazda na sankach pod księżycem, Szwajcaria
Zjazd na sankach nocą wśród zapierających dech w piersiach alpejskich widoków to frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 8- kilometrowa, specjalnie oświetlona nocą, jedna z najdłuższych w Szwajcarii tras saneczkowych leży w ośrodku narciarskim Melchsee Frutt. W dzień zajadamy się znakomitym, rozgrzewającym fondue serowym w tutejszych restauracjach, a już nasyceni wjeżdżamy górską kolejką wyżej, by z wysokości 800 metrów zjeżdżać w dół na sankach do doliny po pięknie oświetlonej trasie. Po tych szaleństwach możemy się jeszcze raczyć pysznym grzanym winem. Tego typu zjazdy organizowane są w wielu miejscach w Szwajcarii, m.in. także w okolicach Jeziora Genewskiego.
3. Biała noc w magicznej krainie lodu, czyli Śnieżna Wioska w Finlandii.
W fińskiej Laponii znajduje się wyglądająca jak z bajki o Królowej Śniegu tzw. Snow Village, czyli Śnieżna Wioska. Jest to teren o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych, gdzie co roku zwożone są tony śniegu, a z nich rzeźbione prawdziwe lodowe cuda. Można tu zwiedzić galerie z lodowymi dziełami sztuki, zjeść kolację z Ice Barze, poszaleć na dyskotece w Arctic Igloo Disco, pić drinki w kieliszkach z lodu i w końcu przenocować w Snow Hotelu. Temperatura w śnieżnym pokoju waha się między 2 a 5 stopniami Celsjusza poniżej zera, ale dzięki super ciepłym śpiworom nie marznie się. Śpimy wśród podświetlonych na rozmaite kolory brył lodu. Na fanów dzikiej, surowej północy czekają takie atrakcje jak np. jazda zaprzęgiem z psami husky, wypad na farmę reniferów czy śnieżne safari.
4. Błogie lenistwo i totalna odnowa w polskich SPA
Niezawodnym sposobem na doładowanie baterii zimą jest wizyta w spa. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, bo wspaniałe spa znajdziemy u nas w Polsce. Warto wyjechać do ośrodków położonych w nad morzem, w górach lub słynnych rodzimych kurortów sanatoryjnych, by wykorzystać też walory klimatyczne otoczenia. Bogata oferta wellness i fitness postawi nas na nogi i przywróci dobrą energię. Warto sprawić sobie przyjemność i wybrać się na leczniczy lub relaksujący masaż albo na upiększający zabieg kosmetyczny.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Pomorskie: szkolenia turystyczne dla
600 osób nie żyje. Bilans zimy w
Ryanair: Po co dwóch pilotów, gdy wystarczy
Nowy touroperator organizuje rejsy w
Dział centra informacji i promocji:
Pomorskie: szkolenia turystyczne dla
Dama z łasiczką wróciła do
Starsze aktualności:
Wyniki finansowe Rainbow
Jak będziemy odpoczywać w
Wydarzyło się w hotelarstwie i
Mobilna biblioteka dla
Druga fala strajku pilotów
Wrocławski terminal prawie
Nowy portal rezerwacji imprez
Więcej pasażerów na polskich
Archiwum 2009/17 Archiwum 2004/14 Archiwum 2005/12
Bookassist wchodzi na polski rynek
Spłonął autokar wiozący polskie dzieci
W Niemczech powstał pierwszy luksusowy hotel dla psów
Nawigacja po obiektach konferencyjnych w Regionie Pomorskim
Poszukiwania zaginionych turystów w górach będa szybsze?
kupie dobry samochud na przemyt
Viva Tours rozszerzyło ofertę katalogową wyjazdów do Tunezji i Egiptu
Krzywa Wieża w Pizie wyprostowana?
Zachodniopomorskie uzdrowiska na niemieckich targach Aktiv + Gesund
Wstrzymano loty na lotniskach w Chicago
Brak porozumienia władz Kielc w sprawie lotniska w Masłowie
Trzydniowa promocja Ryanair: bilety od 24 zł
Wyborcza uczy turystów jak kupować wycieczki
likwidacja ITD z pozytkiem dla wszystkich
Jet Air: od 7 stycznia 2008 zmiana lotów z Bydgoszczy
Wielka Brytania. Na każdym kroku inny widok
Wypadek niemieckiego autokaru na autostradzie A4
Elbląg: będzie odnowiony dworzec PKP z hostelem
Fryderyk Chopin we francuskiej Bretanii
Szukam dostawci w l&m w Nieczech






