Orbis wejdzie na rynek białoruski?

Prawdopodobnie w najbliższym czasie Grupa Orbis wejdzie na rynek białoruski. Jak wyjawił Jean-Philippe Savoye, prezes Orbisu, udało się odnaleźć w tym państwie partnera, który posiada swoje hotele w Mińsku oraz Brześciu. Orbis jest gotowy zawiązać z nim joint venture. Realnym terminem rozpoczęcia przez firmę działalności na Białorusi jest rok 2010.


Aktualnie Orbis posiada poza granicami Polski na razie jeden hotel (Novotel w Wilnie). W roku 2008 zarząd spółki poinformował, że prowadzi zaawansowane negocjacje z brytyjskim funduszem, z którym miała zamiar wybudować hotele w Rydze oraz Tallinie. Jednak dotychczas nie zostało zawarte żadne porozumienie w tej kwestii. Jak powiedział szef Orbisu, kryzys w krajach nadbałtyckich przebiega znacznie gwałtowniej niż w Polsce. Z tego powodu firma nie zamierza spieszyć się z rozpoczynaniem tam projektów.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij