Warszawa: zmiany w ruchu drogowym w okolicach Okęcia

3 września 2008 r. w Warszawie, został oddany do użytku publicznego tunel pod rondem na ul. Żwirki i Wigury przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Tunel ma za zadanie znacznie ułatwić poruszanie się pojazdów, które wracają ze stołecznego lotniska, a to wszystko dzięki możliwości ominięcia skrzyżowania, a co najistotniejsze, dzięki temu rozwiązaniu, poprawi się w tym rejonie bezpieczeństwo pieszych.


Bezkolizyjny wyjazd z obszaru lotniska oraz przejazd pod skrzyżowaniem będzie możliwy dzięki ponad 300-metrowemu odcinkowi jednopasmowego tunelu pod rondem.

Jak powiedział Jakub Mielniczuk, rzecznik prasowy PP. "Porty Lotnicze", nowy tunel znacznie ułatwi wyjazd z lotniska wszystkim, którzy odwiedzając warszawski port lotniczy poruszają się samochodami. To zastosowane rozwiązanie ma przyśpieszyć wyjazd w kierunku miasta, a co najważniejsze dzięki niemu będzie możliwy bezkolizyjny przejazd pod ruchliwym rondem.

Szczególnie z punktu widzenia pieszych tunel w tym miejscu jest bardzo ważny. Do tej pory, na poziomie jezdni istniało przejście, które z powodu swojej lokalizacji, nie mogło zagwarantować bezkolizyjnego przedostania się na drugą stronę jezdni.

Jak podsumowuje Mielniczuk, wprowadzone rozwiązanie pozwala na wykluczenie kolizji ruchu pieszego z ruchem samochodowym, na czym wszystkim najbardziej zależało. Z pewnością, ta nowa organizacja ruchu na tym odcinku ul. Żwirki i Wigury wpłynie na poprawę bezpieczeństwa drogowego w rejonie portu lotniczego.

Piesi, od zeszłego tygodnia mogą także korzystać z nowej kładki nad ulicą Żwirki i Wigury przed lotniskiem, która jest wyposażona w 2 windy, które ułatwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Ruch przy wyjeździe z Okęcia, dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań drogowych, odbywa się całkowicie bezkolizyjnie zarówno dla pieszych, jak i samochodów.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij