Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Sprawa upadłości Kopernik Travel już w prokuraturze

Prokuratura zajmie się sprawą dotyczącą upadłości biura podróży Kopernik Travel. Marszałek Województwa Mazowieckiego złożył bowiem wczoraj (20.07) w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.


Biuro wiedziało o swoich kłopotach finansowych. Touroperator upadłość ogłosił w piątek (17.07), a jeszcze w czwartek wysłał do Tunezji 150 turystów.

Złożone zawiadomienie dotyczy podejrzenia oszustwa oraz zbyt późnego ogłoszenia upadłości spółki - poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Ponadto UM podał, że samorząd województwa mazowieckiego nie ponosi żadnej odpowiedzialności materialnej za zobowiązania Kopernika. Zarówno powroty turystów do kraju, jak i ich roszczenia będą pokrywane i wypłacane przez ubezpieczyciela do kwoty gwarancji ubezpieczeniowej.

Powrotem do Polski turystów z Tunezji i Egiptu zajęły się władze województwa we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i placówkami dyplomatycznymi.

W Urzędzie Marszałkowskim działa specjalny zespół, który monitoruje i udziela wszelkich informacji związanych z upadłością biura. Zespołem kieruje dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM Jerzy Lach.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Kopernik Travel wiedział o kłopotach, ale turystów... [2009-07-22 23:23 85.221.178.*]
Zaniedbanie pana Urzędu Panie marszałku!!! Czy ubezpieczenie jest adekwatne do ilości wysłanych turystów. To powinni robić Pana pracownicy na bierząco!!!! odpowiedz »

Kopernik Travel wiedział o kłopotach, ale turystów... [2009-07-23 00:20 88.196.168.*]
OCZYWIŚCIE!!! - a jeszcze jak nazwisko właściciela zagraniczne to szczególnie (KH) odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij