Ryanair lepszy od British Airways?

Od początku października Irlandzki tani przewoźnik Ryanair uruchomi nowe połączenia z Krakowa, Wrocławia i Poznania do Liverpoolu. Informację potwierdziła Katja Zarbock, wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu Ryanair w Niemczech, Austrii i Europie Środkowej.


Ryanair zamierza przewieźć 43 mln pasażerów w roku finansowym 2006/2007, w porównaniu z 35 mln pasażerów w obecnym roku finansowym. Taki wynik pozwoliłby firmie "przeskoczyć" pod względem liczby przewiezionych podróżnych brytyjskiego przewoźnika British Airways.

Obecnie Ryanair obsługuje 325 tras w 22 krajach europejskich. Posiada 15 baz i dysponuje 103 samolotami typu boeing 737-800.

Zarbock poinformowała też, że samoloty Ryanair będą latać do Liverpoolu po trzy razy w tygodniu. Od października irlandzki przewoźnik zapewni też nowe połączenie Krakowa z Shannon w Irlandii. Po uruchomieniu nowych linii Ryanair będzie wykonywał z Polski 112 lotów tygodniowo, co pozwoli mu przewozić ponad 1,6 mln pasażerów w ciągu roku.

Obecnie Ryanair lata z ośmiu polskich lotnisk: Szczecina, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Bydgoszczy, Łódzi, Krakowa i Rzeszowa. Miastami docelowymi są: Londyn, Liverpool, Nottingham, Glasgow, Dublin, Shannon, Frankfurt i Sztokholm.

Zarbock wyznała też, że Ryanair nadal rozważa możliwość utworzenia swojej bazy w jednym z Polskich miast, ale jeszcze nie zostało nic postanowione. - W tym roku nasza flota zwiększy się o 20 nowych samolotów, które trzeba będzie gdzieś umieścić. Stwarza to możliwość planowania bazy w Polsce.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij