Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Konsultant ds. turystyki
- Specj. d/s turystyki
- Specjalista Ds. Turystyki Ole Travel Wrocław
- Szukamy wychowawcy na kolonie do Zakopanego...
- Praca w biurze - obsługa biura turystycznego...
- RAINBOW Jastrzębie Zdrój - Specjalista ds....
- Konwojent grup dzieci i młodzieży lato 2022
- Specjalista ds turystyki - Gdańsk
- Słoneczny Brzeg / Bułgaria - Rezydent - potrzebny...
- Specjalista ds turystyki - Gdynia


Zobacz także
Hotelarstwo czeka na pracowników. Konieczne zmiany w sposobie kształcenia
Polski Holding Hotelowy wprowadza nowy program motywacyjny dla pracowników
Uzupełnienie odpływu pracowników wyzwaniem dla turystyki
IGHP: W hotelach brakuje pracowników
Ostatnie dni hotelu Solec
Hotel Solec, gierkowski symbol Powiśla niedługo zniknie z mapy miasta. Rozbiórka zacznie się już za tydzień. A potem, na miejscu starego hotelu Solec zacznie się budowa nowego, wyższego i nowocześniejszego obiektu.
Od połowy października br. hotel Solec nie przyjmuje już gości. Nie dzwonią telefony, a w środku ledwie kilku pracowników porządkuje ostatnie sprawy.
Z hotelem żegnają się powoli pracownicy, których umowy wygasają z końcem listopada. Na tablicach ogłoszeniowych wiszą wiec informacje dla zwalnianej załogi. Możliwości dokształcania, pomoc w pisaniu CV, spis papierów koniecznych do urzędu pracy, przypomnienie, iż w poniedziałki ukazuje się "Gazeta Praca". Orbis pomaga w ten sposób zwalnianym pracownikom.
Pracy szuka większość z pięćdziesięcioosobowej załogi hotelu Solec. Większość - bo nieliczni mają szanse przejść na wcześniejszą emeryturę - np. Maria Roszkowska, kierownik recepcji, pracująca w hotelu od początku jego istnienia, czyli ponad 30 lat. Pani Maria idzie na wcześniejszą emeryturę, ale żeby się w domu nie nudzić, zrobiła kurs pilota wycieczek zagranicznych. Skorzysta z tego, że świetnie zna włoski - będzie dorabiać oprowadzając wycieczki.
Jednak nie wszyscy pracownicy Hotelu Solec są w tak dobrej sytuacji jak Pani Maria. Emerytury wypracowało zaledwie kilka osób z załogi, a wszyscy pracownicy są po czterdziestce. Reszta bezskutecznie szuka pracy, choć Orbis finansował kursy (do 1 tys. zł) i zapewnił prócz odpraw program pomocy w poruszaniu się na rynku pracy.
W 2006 roku na miejscu hotelu Solec zostanie otwarty hotel Etap, pierwszy tego typu w Warszawie i jeden z pierwszych w Polsce. Będzie to obiekt prawie bezobsługowy, dostępny dla gości z kraju - turystów i małego biznesu. Będzie miał 180 pokoi w cenie 110-140 zł za nocleg. W obsłudze hotelu będą tylko pracownicy recepcji i sprzątaczki
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Solec
[2005-11-26 11:26 999.999.999.*]
Szkoda tego hotelu, bo to był niezły i przy tym najtańszy obiekt niedaleko od centrum.
Nie żal jedynie gierkowskiego stylu zarządzania, który odchodzi wraz z nim. Wszystkim odchodzącym pracownikom i poszukujacym innej pracy życzę powodzenia..... odpowiedz »Solec
[2007-12-16 13:38 84.40.178.*]
Do tego hotelu często przynosiłem zlecenia na noclegi radzieckich grup turystycznych, a było to w roku 1975. Pracowałem w OOT ORBIS na ul. Swiętokrzyskiej 20. odpowiedz »
Solec
[2007-12-16 14:01 84.40.178.*]
Do tego hotelu często przynosiłem zlecenia na noclegi radzieckich grup turystycznych, było to w roku 1975. Pracowałem w OOT ORBIS na ul. Swiętokrzyskiej 20 (też już nie istnieje). odpowiedz »
Dział hotele, pensjonaty:
Louvre Hotels Group otwiera trzy nowe
Nowy dyrektor regionalny IGHP w województwie
Travelist: niskie zainteresowanie rezerwacjami na Boże
Dział dla turystów:
Będzie można zwiedzać Kopiec Kościuszki także
Itaka przywraca siatkę
Białoruś wprowadza ruch bezwizowy dla
Starsze aktualności:
IGHP angażuje się w profilaktykę nowotworową wśród pracowników branży
Hotel Stay Inn pod skrzydłami fundacji Polskie Hotele
Traveldata: Pierwszy rok pandemii znacznie bardziej niekorzystny dla TUI Poland niż dla
Lista rekomendacji do znoszenia ograniczeń podróży
Były szef Travelist i Booking na Polskę dołącza do
Walter Herz prognozuje rozwój inwestycji
Turcja przygotuje krajowy plan zrównoważonego rozwoju
ONZ: Turystyka odegra ważną rolę w odbudowie
Dwa miliardy z Polskim Bonem
Fundacja Harmony Polish Hotels zmieniła
Tajlandia wprowadzi opłatę
Nowy cykl Przewodników bez
NSA: odmawianie prawa do odliczania VAT od nabywanych usług noclegowych narusza prawo
Triada ma już gwarancję ubezpieczeniową
Śląsk: działa telefon do zgłaszania uwag dotyczących zimowiska
MALEV uruchamia nowe połączenia
Invest Hotel 2010 - podsumowanie
Restauracja Izumi Sushi Knajpą Roku 2007
Oasis Tours wzbogacił ofertę wypoczynku w Egipcie
Powstał spot promocyjny - Krakow, free your mind!
W Mysłowicach zakończył się Off Festival
Komercjalizacja i boom turystyczny wrogiem dziedzictwa kulturowego Krakowa?
Katalog HIT - nowość Neckermann
Turyści powinni przygotować się na śnieg w Tatrach i Beskidach
Turyści, którzy zabili niedźwiedzia staną przed sądem
Góry, woda, las- wspaniały wypoczynek.
przemyslenia zwiazane z branza i studiami z nia zwiazanymi
