Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca 100 % zdalna, sprzedaż z ledów internetowych
- Sun & Fun Holidays zaprasza do teamu...
- Manager Działu Relacji z Klientem i Obsługi...
- Kierownik biura podróży
- Specjalista ds Turystyki
- Praca w Biurze Podróży w Rudzie Śląskiej
- praca 100% zdalna dla biura podróży, elastyczne...
- Szukam Rezydenta zimowego na sezon 2026
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. turystyki - ITAKA Warszawa
SkyEurope wycofa się z Krakowa i Budapesztu?
Pierwsze tanie linii lotnicze, które zlokalizowały swoją bazę w Polsce - SkyEurope- myślą już o jej zamknięciu. Firma w ramach zmiany strategii biznesowej zamierza wycofać swoje bazy z Europy Wschodniej.
- Plany firmy to przenoszenie baz z Budapesztu i Krakowa do Europy Zachodniej, w której działalność będzie bardziej rentowna. Potwierdza to nasza obecność w Wiedniu, w którym po prostu można więcej zarobić. Być może już od tej jesieni do Polski będziemy latać z zachodnich baz - mówi jeden z pracowników SkyEurope.
Zmiany w SkyEurope są początkiem kolejnych zmian na polskim rynku lotniczym. Kiedy w grudniu 2003 roku z Warszawy wyleciał pierwszy samolot tanich linii, na polskim rynku lotniczym rozpoczął się prawdziwy boom. Obecnie polskie lotniska obsługują największych europejskich tanich przewoźników m.in. Ryanair i EasyJet. Jeden żaden z nich nie podjął jeszcze decyzji o otworzeniu tu bazy. Na ostrożności potentatów korzystały linie środkowoeuropejskie - węgierski Wizz Air otworzył w Polsce trzy bazy (Katowice, Gdańsk, otwarcie bazy w Poznaniu ogłosił 18 czerwca).
Z Krakowa niebiesko-czerwone boeingi latają do 21 miast w Europie. Czy polski rynek straci tego przewoźnika? - Nie chcę komentować tych informacji, bo wiążących postanowień w tej sprawie nie ma - mówi Eryk Kłopotowski, rzecznik SkyEurope.
Ekspansje w Polsce zapowiada natomiast największa tania linia europejska Ryanair. - Jesteśmy w trakcie ogłaszania nowych tras, ostatnio do Bristolu z Rzeszowa, Wrocławia, Katowic i Poznania oraz do Barcelony z Wrocławia. Jesteśmy dziś jedyną linią w Polsce oferującą międzynarodowe bezpośrednie przeloty z aż dziesięciu polskich lotnisk - podkreśla Tomasz Kułakowski, dyrektor sprzedaży i marketingu linii w Europie Środkowej.
Jednak największą zmianą na polskim rynku będzie otwarcie baz przez Irlandczyków. Ryanair chce stworzyć w Polsce co najmniej dwie bazy we Wrocławiu i Krakowie - Bliskie otwarcie baz to naturalny krok firmy w tym rejonie Europy- mówi Kułakowski.
Polskie lotniska już przygotowują się do tych zmian, już w przyszłym roku w Balicach ma być wydzielony specjalny terminal dla tanich linii. - Prawdopodobnie będzie z niego korzystać jedna linia, która będzie mieć u nas dużą bazę. Rozmowy z przewoźnikami w tej sprawie właśnie zaczynamy - powiedział prezes MPL Balice Kamil Kamiński.
Komentarze
Tagi:
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Trzeci kwartał roku udany dla
WTTC: może braknąć rąk do pracy w
Więcej turystów w polskich obiektach
Dział dla turystów:
Zmiana sekretarza generalnego Światowej Organizacji
Rekordowy październik na Lotnisku
ETC: Trzeci kwartał roku udany dla
Starsze aktualności:
eSky rozbudowuje aplikację
Zakopane znów przeżyje
Długie weekendy w 2025 zachęcają do
Powstaje wielka grupa serwisów
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Zrównoważony rozwój ważny dla
Nastroje wśród kwaterodawców nie
Miasta upominają się o opłatę
Rada UE przyjęła mandat negocjacyjny w sprawie nowelizacji dyrektywy
Etykieta emisja lotniczych przyjęta przez Komisję
Obowiązkowe pasy również dla pasażerów autokarów i autobusów
Zagraniczne wizyty studyjne na Dolnym Śląsku
Tatry: szlaki zamknięte z powodu remontów
Rząd wprowadzi koncesję na sprzedaż papierosów w restauracjach?
10 rocznica istnienia linii easyJet w Irlandii
Łódź: hotel Reler imienia Rubinsteina?
W Łódzkiem policji udało się rozbić gang wymuszający haracze od restauratorów
Fałszywy alarm bombowy w hotelu wywołał zwolniony pracownik
Pałac Branickich będzie udostępniony do zwiedzania?
Belgijskie biura podróży zacierają ręce
Zablokowane przejście graniczne na Łysej Polanie
Kraków: turyści narzekają, że trudno kupić bilety autobusowe i tramwajowe
Plany Polaków na długi weekend
Nagroda dla belgijskiego przewoźnika
W 70 minut z Łodzi do Warszawy
Szlak na Giewont ponownie otwarty dla turystów
Przewoźnicy będą podawać w reklamach ostateczną cenę biletów lotniczych?
Kaczyński "zakończy" to, czego "nie trzeba dorosłym paniom tłumaczyć". Jak?
