Subskrypcja





Szukaj







Aktualności dnia

Nie wyjeżdżajcie do Grecji - radzi MSZ

Aktualności: wszystkie » atrakcje turystyczne

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w związku z trwającymi w Grecji szaleńczymi pożarami ostrzega przed wyjazdem do tego kraju. Największe zagrożenie występuje w południowej, wschodniej i północnej części Peloponezu i na wyspie Evia.


Komunikat rzecznika prasowego MSZ Roberta Szaniawskiego pisze, że zalecenia greckich służb ratowniczych, mówią o powstrzymaniu się od poruszania się pojazdami po drogach znajdujących się w sąsiedztwie Peloponezu. W komunikacie podkreślono, iż część dróg została całkowicie zamknięta dla ruchu. Taka decyzja jest podyktowana tym, że służby ratunkowe muszą mieć swobodę poruszania się.

MSZ kieruje także prośby do osób przebywających w Grecji o zachowanie najwyższej ostrożności i dostosowanie się do poleceń greckich służb porządkowych.

Fala pożarów w Grecji zabiła co najmniej 63 ludzi. Rzecznik strażaków Nikosa Diamandisa podsumował, że od rana w niedzielę do poniedziałku rano wybuchło w sumie 89 nowych pożarów, tylko część udało z nich się ugasić. Natomiast w poniedziałek o świcie służby gaśnicze wznowiły walkę z 42 dużymi ogniskami pożarów na Peloponezie i w centrum kraju. Akcję gaśniczą utrudniają silnie wiejące wiatry osiągające prędkość 70km/h. Z ogniem zmaga się ponad 800 greckich i zagranicznych strażaków, 20 samolotów gaśniczych i 19 śmigłowców.




Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)


Tagi: