Aktualności
Ogłoszenia
Aktualności dnia
We Wrocławiu ubywa turystów?
Aktualności: wszystkie
Wrocław w tym roku odwiedzi nawet o 20% turystów mniej niż w ubiegłym roku.
Turyści narzekają bowiem na komunikację i małą liczbę hoteli. Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego twierdzi, że wiadomość o spadku liczby turystów jest świeża i nie ma potrzeby podejmowania działań.
Specjaliści mówią, że osiągnięty został już maksymalny pułap liczby gości, których można we Wrocławiu pomieścić.
Jeleniogórski przewodnik Jerzy Bielecki, który często przywoził wycieczki do Wrocławia mówi, że powodem jest zdecydowanie komunikacja i baza hotelowa. Nie ma gdzie zaparkować autobusu, trzeba przeciskać się przez korki. Znalezienie miejsca w hotelu w przyzwoitej cenie graniczy z cudem - opowiada.
Widać, że zwiększa się liczba ludzi, którzy organizują prywatne kwatery dla turystów - wyjaśnia Anita Bagien z Biura. - My zgłaszamy w innych wydziałach magistratu potrzebę budowy parkingów dla autobusów - dodaje.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
We Wrocławiu ubywa turystów? [2010-05-01 11:29 79.185.122.*]
Ale z tego co widze to turystów wcale nie ubywa,wręcz przeciwnie. Wrocław dynamicznie się rozwija i mam wrażenia że jest to czesto odwiedzane miasto. Fakt,że jest trochę brudno,można by o to lepiej zadbać. Hotel Orlik - Krynica Zdrój ! Noclegi, Kwatery odpowiedz »
Wrocław dusi się od nadmiaru turystów? [2010-03-28 22:15 88.68.35.*]
wroclaw to brudne i przereklamowane miasto bez zadnego stylu odpowiedz »
Wrocław dusi się od nadmiaru turystów? [2010-04-24 16:02 90.156.8.*]
niestety zgadzam się z powyższą opinią. Wystarczy zrobić kilka kroków za Rynek i mamy 3 świat. Zero komunikacji, parkingów, atrakcji najwięcej dla kombatantów Wehrmachtu, którzy przyjeżdżają szukać dawnych adresów. Dla mieszkańców nie ma nic, gdyby nie galerie handlowe(tfu!) zwykli ludzie nie mieli by gdzie sie podziać. odpowiedz »
Wrocław dusi się od nadmiaru turystów? [2008-07-23 09:10 212.76.37.*]
Tragedią dla biur podróży i branży hotelarskiej jest spadek przyjazdów
turystów zagranicznych. Niestety urzędnicy wszystkich szczebli - od ministerstwa po gminy - uważają podobnie: jest za wcześnie na podejmowanie działań! odpowiedz »
We Wrocławiu ubywa turystów? [2010-05-01 11:29 79.185.122.*]
Ale z tego co widze to turystów wcale nie ubywa,wręcz przeciwnie. Wrocław dynamicznie się rozwija i mam wrażenia że jest to czesto odwiedzane miasto. Fakt,że jest trochę brudno,można by o to lepiej zadbać. Hotel Orlik - Krynica Zdrój ! Noclegi, Kwatery odpowiedz »
Dział centra informacji i promocji:
Pomorskie: szkolenia turystyczne dla
Dama z łasiczką wróciła do
Gruzja dostanie od UE 900 tys. euro na rozwój
Dział badania rynku i analizy:
Touroperatorzy wybierają lotniska lokalne.
Internetowi nie marzną na
Dział hotele, pensjonaty:
Spółka Hotele Olsztyn na
600 osób nie żyje. Bilans zimy w
Starsze aktualności:
Lubelscy restauratorzy domagają się
Szlakiem Wschodnioeuropejskiego frontu I wojny
Ile Polacy płacą za
Co się zdarzyło w turystyce w 2011
Wyniki finansowe Rainbow
Jak będziemy odpoczywać w
Wydarzyło się w hotelarstwie i
Mobilna biblioteka dla
Archiwum 2007/39 Archiwum 2005/17 Archiwum 2009/51
Lotnisko Fiumicino w Rzymie i Malpensa w Mediolanie obsłużyły odpowiednio 33 i 24 mln pasażerów
Lista UNESCO - 25 nowych obiektów
Działalność agroturystyczna opodatkowana i nieopodatkowana
Rainbow Tours przejmie dwóch konkurentów?
Darmowe noclegi w Holiday Inn Kraków City Center
Hotel Bielenda SPA na każdą kieszeń
Neckermann: styczniowe promocje cenowe na lato 2010
Kompleksowe szkolenia dla branży turystycznej...już są!!! www.trenerzypodrozy.pl
Znów podpalenia autobusów we Francji
2005 - fatalny rok dla włoskiej branży turystycznej?
"Biznes" głównym motywem przyjazdów do Polski
Powstanie światowa czarna lista linii lotniczych?
Testing - nowy zwyczaj w warszawskich restauracjach
Przemycać czy nie przemycać papierosy do Anglii?






