Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Sharm el-Sheikh: rekin znów zaatakował

W egipskim kurorcie doszło do kolejnego ataku rekina. Zwierzę zagryzło na śmierć 70-letnią turystkę z Niemiec.


To już trzeci w ciągu ostatniego tygodnia atak rekina w Egipcie. Niestety najgorszy, bo śmiertelny. Ofiary poprzednich ataków przeżyły.

W ubiegłym tygodniu drapieżniki zaatakowały czworo turystów z Rosji i Ukrainy. Trzy osoby straciły ręce. Po tym zdarzeniu na dwa dni zamknięto okoliczne kąpieliska. Zabito też dwa rekiny. Teraz ofiarą zwierzęcia padła Niemka, która pływała przy plaży koło swojego hotelu. Na skutek utraty ręki i znacznego upływu krwi turystka zmarła.

Eksperci mówią o powodach ataków rekinów na ludzi. Po pierwsze w okolicach kurortu Sharm el-Sheikh dokonują się niekontrolowane połowy ryb. Rekiny nie mają pożywienia więc rzucają się na ludzi. Po drugie kilka tygodni temu w rejonie kurortu wyrzucono do morza ze statku dużą liczbę martwych owiec. Mięso przyciągnęło drapieżniki.

Jak się okazuje ataki rekina w egipskim kurorcie skończyły się dość zaskakująco, o czym piszemy tutaj Serbski turysta zabił rekina z Sharm el-Sheik
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Kolejny atak rekina w Egipcie [2011-01-10 16:39 87.207.27.*]
I pomyslec , ze mialem tam jechac i do tego zdziwienie dlaczego ceny tak spadly w dol... odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-12 00:20 85.222.87.*]
w sumie tlumaczenie wyjasnialoby wszystko tylko, ze egipscy "ratownicy" maja gdzies, ze turysci dokarmiaja ryby zeby pokazac dzieciom kolorowe rybki, te kolorowe rybki przyplywaja w coraz wiekszych grupkach a rekin szuka jedzenia nie tylko przez polowy...:/ odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-12 14:41 87.204.76.*]
Wszystko prawda ale może niekoniecznie. NA róznych stronkach są różne wersje tego wydarzenia ale nikt nie wie jak bylo naprawde. Moze z wyjatklem ofiar. Dotarłam tez do artykułu a którym zarzucono drapieznikom niesprowokowany atak co jest kompletną bzdurą ;/ Niesprowokowany atakuje np żarłacz tępogłowy który niestety tam nie żyje. Poza tym ani mako ostronosy ani żarłacz białopłetwy nie są notowane w atakach na ludzi. odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-08 16:32 41.153.154.*]
Egipcjanie mieli święto i w tym czasie zabijają owce i to prawda, że płynąc na pielgrzymkę do Arabii Saudyjskiej na statku świętowali i nie mając co zrobic z resztkami (całe stado zwierząt mieli ze sobą) wrzucili je do wody, to typowe dla Egipcjan ktorzy nie są zbyt czystym narodem i wszystko wyrzucają przez okna, co najśmieszniejsze dla mnie w tej tragedii to to że teraz w Sharm mówi się że to Izraelczycy spowodowali to że rekiny zabijają turystów. Idioci!!!! mieszkanka Sharm odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-06 12:52 83.31.255.*]
odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-06 20:14 88.135.171.*]
Moim zdaniem winę ponoszą karmiący ryby. Ktoś kto tam pływał wie o czym mówię. Rekin nie atakował ludzi, tylko ryby kotłujące się wokół karmiącego. Ryby uciekły ludzie nie zdążyli. Szkoda tych ludzi. odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-07 15:39 83.25.43.*]
Karmienie ryb przez pseudo turystów to przyniosło efekt ataku rekina. Byłem kilkanaście razy ,ostatnio w maju i pażdzierniku turyści rosyjscy nagminnie karmią ryby nawet pod wodą. Egipcjanie powinni ich bardziej pilnować i jakoś karać. odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-06 12:48 83.24.9.*]
Bardzo to jest dziwne, bowiem w tych wodach nie występował rekin żarłacz biały. Jak widać przypłynął, ciekawa czy jest sam czy jest och więcej. One często występują stadami. Ech w tym Egipcie to ciągle się coś dzieje, jak nie samolot się rozbije, to bomba wybuchnie, albo ktoś sie utopi nie umiejący pływać itd itd itd. Szkoda ludzi. odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-09 12:31 78.133.214.*]
Chciałbym Cię poprawić nie żarłacz biały tylko białopłetwy, a to sa dwa różne gatunki rekinów. Pierwszy czyli żarłacz biały jest też zwany ludojadem, natomiast białopłetwy nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla ludzi. To co się dzieje w Egipcie, to jest wynik nieumyślnego wyrzucania odpadków organicznych do morza, w tym przypadku zabitych owiec. Zwabiło to rekiny, a w szale żerowania, to nawet rekin rafowy jest w stanie dotkliwie pogryźć przypadkowo nurkujaca lub tez pływająca osobę. Za tydzień wszystko ucichnie. odpowiedz »

Kolejny atak rekina w Egipcie [2010-12-07 22:18 87.248.75.*]
nie żarłacz biały tylko białopłetwy, a to różnica, bo te oststnie akurat występują w Morzu Czerwonym, poza tym rekiny wolą chłodniejszą wodę więc teraz jest najlepsza pora dla nich. Pewnie któryś trochę sfiksował - w końcu to dzikie zwierze, w dodatku niemądrze dokarmiane przez ludzi chcących zarobić na nurkowaniu z rekinami. Takie rzeczy się zdarzają... u nas też każdemu może zlecieć cegła na łeb i zabić, po prostu nieszczęśliwy wypadek odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij