Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

W Poznaniu powstanie wspólny dworzec PKP i PKS?

Jeśli dojdzie do porozumienia między PKP a PKS to w Poznaniu będzie wspólny dworzec dla pociągów i autobusów. Aktualnie obie strony deklarują, że chcą się dogadać.


W miejscu obecnego dworca głównego PKP do 2012 roku ma powstać Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. PKP prowadzi negocjacje z trzema potencjalnymi inwestorami. Są nimi: słowacki HB Reavis, węgierski Trigranit i hiszpański Neinver.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie opieszałość PKS-u. Firma nie chce się bowiem przeprowadzać z dworca przy ul. Towarowej, w nowe miejsce, bo nie wie jakie będą warunki umowy.

Grzegorz Tomaszewski, dyrektor projektu budowy ZCK, zastępca dyrektora ds. nieruchomości strategicznych w PKP przekonuje, że z tymi sprawami nie ma żadnego problemu tylko trzeba usiąść do stołu rozmów, bo możliwości są różne.

Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Poznań: będzie nowy wspólny dworzec PKP i PKS? [2009-06-24 10:20 79.187.122.*]
Autor tekstu nie jest zorientowany w sprawie lub został wprowadzony w błąd. Przede wszystkim nie ma jeszcze żadnego nowego miejsca dokąd mógłby się przeprowadzić PPKS, bowiem na dzień dzisiejszy nie istnieje nawet żaden ostateczny projekt ZCK. PPKS podał minimalne warunki jakie musi spełniać terminal autobusowy dla potrzeb komunikacji międzymiastowej, jednak PKP nie ustosunkowało się do nich. Ponadto PPKS nie ma dostępu do jakichkolwiek materiałów związanych z planowanym ZCK ani nie jest informowane o postępie prac nad tym projektem. Przedstawiona przez PKP koncepcja ZKC na dzień dzisiejszy nie uwzględnia minimalnych wymogów jakie muszą być spełnione dla specyfiki prawidłowej obsługi pasażerów międzymiastowej komunikacji autobusowej. PPKS Bogusław Sobczak odpowiedz »

Poznań: będzie nowy wspólny dworzec PKP i PKS? [2009-06-23 16:42 83.15.125.*]
no równie dobrze byłoby gdyby zrobili to samo w Bydgoszczy, gdzie PKP i PKS są w różnych miejscach, po prostu uwielbiam pędzić przez pół miasta na PKS albo PKP. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij