Subskrypcja





Szukaj







Aktualności dnia

Poznań: w styczniu otwarcie bazy Wizz Air

Aktualności: wszystkie

W styczniu 2008 w Poznaniu zostanie otwarta baza operacyjna węgierskich tanich linii lotniczych Wizz Air. Będzie to czwarta baza tego przewoźnika w Polsce.


Jednocześnie otwarciem bazy z Ławicy będą realizowane cztery nowe połączenia: do Doncaster - Sheffield, Glasgow - Prestwick, Malmo - Kopenhaga i Oslo - Torp.

Wizz Air przed wyborem Poznania przeprowadził testy na trasie z Poznania do Londynu Luton. Wyniki testu wykazały, że lotnisko w Poznaniu zapewnia odpowiednie warunki oraz ma plany rozwoju odpowiadające ciągle rosnącej liczbie pasażerów tanich linii. Władze Wizz Air mówią, iż bardzo liczy się także wsparcie regionu i jego promocja.

Na Ławicy początkowo będzie stacjonował jeden samolot tego przewoźnika, pracę przy jego obsłudze znalazło już 35 osób, wciąż trwa rekrutacja pilotów.




Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)


Tagi: