Dzieci do UE na dowód

Polskie dzieci po 1 maja będą mogły podróżować do krajów Unii Europejskiej na dowód osobisty (oczywiście na paszport także).


W Sejmie rozpoczęła się debata poselska nad nowelizacją ustawy o dowodach osobistych. Nowelizacja wprowadza możliwość ubiegania się o ten dokument dla każdego dziecka, również tego, które nie ukończyło 13 roku życia. Departament Rejestrów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnił, że odpowiednie zmiany zostaną uchwalone i wprowadzone w życie do momentu akcesji Polski do UE.

Ci, którzy mają dzieci "wpisane" do starych dowodów osobistych muszą wyrobić dzieciom osobne dokumenty tożsamości - paszport lub dowód. Dowód ososbisty rodzica nie ma bowiem zdjęcia dziecka. Koszt wyrobienia dowodu osobistego to 30 zł, paszport dla dziecka do 16 roku życia również kosztuje 30 zł. Dzieci starsze za paszport płacą 50 zł, dorośli - 100 zł.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij