DC System wykupiony przez Impel Cleaning

Za 5,65 mln złotych spółka Impel Cleaning kupiła firmę DC System, która specjalizuje się w sprzątaniu biurowców i hoteli.


Dzięki tej inwestycji Impel Cleaning zamierza umocnić swoją pozycję lidera na rynku firm, które zajmują się sprzątaniem obiektów najwyższej klasy. Przejęta firma obsługiwała między innymi: budynek Giełdy Papierów Wartościowych, warszawskie biurowce Fokus, Holland Park, FIM Tower oraz Błękitny Wieżowiec.

Nowym prezesem DC System został Dariusz Szmytt, który do tej pory zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży w Impel Cleaning.

Grupa Impel jest największą w kraju polską grupą firm usługowych. Obsługuje około trzech tysięcy klientów. Jej specjalnością jest outsourcing dla przedsiębiorstw.

Spółki grupy Impel to: Impel Cleaning, która zajmuje się usługami porządkowymi, Impel Security Polska, zajmująca się ochroną osób i mienia, Impel Catering oferująca usługi cateringowe, Impel Renta, która zajmuje się wynajmem, serwisem oraz praniem odzieży roboczej, Impel HR Sernice, której specjalnością jest zarządzanie personelem.

Od 2001 roku Grupa Impel zajmuje się także zarządzaniem nieruchomościami. Natomiast w 2003 roku firma przejęła spółkę GP Bis, specjalizującą się w usługach kompleksowego zarządzania nieruchomościami. Kiedy w 2003 roku Grupa Impel wykupiła łotewską firmę porządkową Serviks Riga, rozpoczęła ekspansję także na rynki ościenne.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij