Subskrypcja





Szukaj







Aktualności dnia

Qantas Airways kupiło 115 Boeingów!

Aktualności: wszystkie » atrakcje turystyczne

Flagowe australijskie linie lotnicze Qantas, ósmy co do wielkości przewoźnik lotniczy na świecie, zapowiedziały zakup 115 samolotów typu Boeing 787.


Nie podano łącznej wartości transakcji, ale wiadomo, iż cena 65 pierwszych samolotów wyniesie 13 miliardów dolarów australijskich, czyli 10 mld dol. USA.

Naczelny dyrektor Qantas Airways Ltd Geoff Dixon podał do informacji, iż linie zapewniły sobie również prawo do zakupu 50 kolejnych maszyn noszących przydomek "Dreamliner", czyli "liniowiec marzeń".

Przedstawiciele Boeinga powiedzieli mediom, iż liniom lotniczym Qantas udało się wynegocjować "skrajnie konkurencyjny kontrakt" z producentem samolotów.

Dostawy Boeingów 787 rozpoczną się w 2008 roku.

Z pewnością decyzja Qantas Airways o wyborze floty Boeinga jest ciosem dla Airbusa, który starał się przekonać Australijczyków do swej kontroferty.




Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)


Tagi: