Subskrypcja





Szukaj







Aktualności dnia

Zima w Rosji. 40-kilometrowy korek na autostradzie Rostów-Moskwa

Aktualności: wszystkie » atrakcje turystyczne

Z powodu gigantycznego ataku zimy w piątek (18.12.09) stanęła autostrada Rostów - Moskwa. Na autostradzie M4 "Don" utknęło około 2 tys. samochodów osobowych, tirów i autobusów.


W piątek długość korka przekroczyła 40 kilometrów (odcinek między Rostowem nad Donem a Woroneżem). Zator zaczął powstawać już w czwartek wieczorem.

Pomocy uwięzionym udzielali ratownicy z resortu sytuacji nadzwyczajnych i żołnierze z jednostek sił powietrznych i obrony przeciwlotniczej. Odśnieżali, dostarczali paliwo, wodę i żywność. Ewakuowano ponad 200 osób, niektóre z nich wymagały hospitalizacji.

W tamtym rejonie Rosji od trzech dni pada śnieg, ponadto wystąpiły zamiecie i zawieje. Mróz w ciągu dnia wynosi 12 stopni, w nocy poniżej 20 stopni.




Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)


Tagi: