Noc Muzeów w Tyńcu 14 maja 2010

Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich podjęła decyzję, że w tegorocznej edycji Nocy Muzeów mogą wziąć udział wyłącznie 23 instytucje muzealne (miejskie, wojewódzkie, ministerialne, uczelniane).


Na tej podstawie Muzeum Opactwa w Tyńcu zostało wyłączone z programu i nie ma możliwości udostępnienia swojej ekspozycji za symboliczną złotówkę.

Jednak spodziewając się większego zainteresowania Muzeum czas jego otwarcia zostanie wydłużony do godz. 20.00. Tak więc Muzeum będzie czynne w godz. 10.00-20.00. Dłużej działać będą także kawiarnia, restauracja i sklep z produktami benedyktyńskimi. Poza tym każdy, kto tego dnia kupi bilet do Muzeum, otrzyma w prezencie płytę CD z muzyką w wykonaniu benedyktynów: Bernarda Sawickiego OSB - opata tynieckiego oraz Paulinusa Greenwooda OSB - mnicha opactwa Ramsgate w Anglii.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij