Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Powstają Termy Warmińskie - nowa atrakcja turystyczna Warmii

35 mln euro będzie kosztować budowa kompleksu hotelowo - rekreacyjnego oraz basenów z wodami geotermalnymi w Lidzbarku Warmińskim w województwie warmińsko-mazurskim. Budowa Term Warmińskich będzie inwestycją realizowaną w ramach projektu partnerstwa publiczno- prywatnego.


Według Sebastiana Kużniewskiego ze Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, 17,5 mln euro będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury. Kompleks, którego największą atrakcją będzie zespół basenów z ciepłą solankową wodą o temperaturze od 27 do 36 st C., umieszczony będzie przy drodze krajowej nr 51, która prowadzi do polsko- rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach. Łączna powierzchnia basenów krytych i otwartych ma wynosić od 2 tys. do 2,5 tys. m kwadratowych. Dodatkowymi atrakcjami mają być zjeżdżalnie, fontanny, wodospady oraz bicze wodne.

Dla gości przewidziane są także inne atrakcje: park linowy ze ścianką wspinaczkową, tężnie, stawy rybne, łowiska, lodowisko, tereny do paintballa, skatepark a także strzelnica golfowa. Dzieci będą mogły spędzać czas na "bobrowym placu zabaw" ze strumykami oraz przejściami wodnymi.

Termy Warmińskie będą pierwszym tego typu obiektem na Warmii i Mazurach. Inwestycja ma zostać ukończona do 2012 roku.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Do 2012 powstaną Termy Warmińskie [2010-03-14 07:02 89.72.247.*]
Życzę by ten ambitny zamiar się spełnił.znając polskie realia trudno mi w to uwierzyć ale trzymam kciuki. odpowiedz »

Do 2012 powstaną Termy Warmińskie [2010-01-08 01:17 80.54.232.*]
Odnosnie tego , co jest związane z wodą , to jako zaprawę zróbcie porządek z wodą w domkach letniskowych nad jeziorem Symsar. Na razie jest to lanie wody. Odnosnie term , to skontaktujcie się ze starozytnymi Rzymianami. odpowiedz »

Do 2012 powstaną Termy Warmińskie [2009-04-02 08:11 95.49.170.*]
jak miło, że zamiast narzekać i labiedzić są jednak w Polsce ludzie , którym coś się chce, do tego na państwowej pensji. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij