Bilety wstępu na Wieżę Eiffla dostępne online

Dyrekcja paryskiej Wieży Eiffla poinformowała o planowanych zmianach w jego funkcjonowaniu. Po zmianach turyści nie będą musieli już stać w kolejce, aby zwiedzić Wieżę.


Gigantyczne kolejki skończą się, bo nie będzie już sprzedaży biletów w kasach tuż przed wejściem. Turyści będą mogli nabyć bilety przez internet i równocześnie z ich nabyciem będą ustalali godzinę odwiedzin zabytku.

System rezerwacji online już istnieje, ale dotyczy na razie tylko grup. Od 2009 roku będą mogli z niego skorzystać wszyscy turyści.

Dyrekcja Wieży Eiffla mówi tez o zmodernizowaniu wind, którymi wjeżdża się na szczyt od 1899 roku. Technologia, oparta na napędzie hydraulicznym, zostanie zachowana, ale poprawi się ich wydajność.

Aby turyści wyjeżdżali na szczyt w lepszym humorze będą mogli na 3 piętrze wypić za 10 euro kieliszek szampana. Powstanie tam bowiem bar.

Co roku paryską Wieżę Eiffla odwiedza około 7 milionów osób.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij