Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Nowy sprzęt ratowniczy TOPR

Wczoraj na konferencji w Tychach TOPR zaprezentował swój nowy sprzęt ratowniczy Recco. System, składający się z detektora i ekranów pozwala na szybkie odnalezienie zaginionych turystów.


Ekrany takie wszywa się w ubranie - najlepiej dwa po przeciwnych stronach ciała. "Na przykład przy lewej ręce i prawej nodze" - radzi Jan Krzysztof, naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Koszt takiego ekranu oscyluje wokół 15 euro.

Ratownicy górscy dostali nowy system od Alpinusa, który już od jakiegoś czasu sprzedaje odzież zimową z ekranami. Ekran można zlokalizować z odległości 40m pod lodem, śniegiem i pod wodą oraz z odległości 200 m w powietrzu.

TOPR rozpocznie pracę na nowym systemie 1 grudnia.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

(brak tematu) [2010-09-23 19:15 78.141.102.*]
co to jest odpowiedz »

(brak tematu) [2010-10-05 10:15 77.113.96.*]
Oceniając prace ratowników z TOPR,to wydaje mi sie że zasługują na sprzęt najwyższej klasy ponieważ mają bardzo odpowiedzialną rolę-ratują ludzkie życie. PensjonatWisla.com- Noclegi w Wiśle. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij