SubskrypcjaSzukaj

Z Belgii na Litwę szlakiem wodnym

Dzięki funduszom z UE uda się zrewitalizować polski odcinek szlaku wodnego, biegnącego z Antwerpii do Kłajpedy.


Fragment międzynarodowej drogi wodnej w Polsce biegnie przez Odrę, Wartę, Noteć, Kanał Bydgoski, Brdę, Wisłę, Nogat, Zalew Wiślany do granicy z Rosją. Łączy Antwerpię w Belgii z litewską Kłajpedą.

Samorządowcy z regionów: lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego w lipcu tego roku postanowili wspólnie porozumieć się na rzecz odnowy trasy.

Władze liczą, że nowa ulepszona droga wodna przyciągnie inwestorów, przedsiębiorców zajmujących się przewożeniem wielkogabarytowych towarów barkami. Może tez stać się alternatywą dla zatłoczonych dróg lądowych.

Głównym celem odbudowy szlaku ma być ulepszenie jego walorów turystycznych. W tym celu w wielu miejscach pojawią się mariny, przystanie dla żeglarzy, czy turystów.

Możliwe, że do końca 2014 r. zostaną zakończone prace nad projektem. Później trzeba będzie się starać o unijne pieniądze na jego realizację. Zakończenie modernizacji przewidziane jest na 2020 r.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij