Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Najczęściej odwiedzane miasta w Europie

Najlepsze perspektywy na zwiększenie liczby przybywających turystów ma Praga. Szacuje się, że w tym roku liczba odwiedzających to miasto może się zwiększy nawet o 23%. Tak optymistycznych prognoz nie ma żadne miasto w Europie. Drugi Hamburg szacuje, że liczba turystów zainteresowanych tym miastem wzrośnie o ok. 6,4%.


W roku ubiegłym najczęściej odwiedzanymi miastami w Europie były w kolejności:

  1. Londyn
  2. Paryż
  3. Rzym
  4. Madryt
  5. Berlin
  6. Praga
Zdaniem Vaclava Novotnego, dyrektora Praskiej Służby Informacyjnej tak duże zainteresowanie Pragą spowodowane jest zwiększającą się liczbą połączeń tanich linii lotniczych, które przylatują do Pragi. "W większości przypadków turyści przyjeżdżają już nie - jak kiedyś - w zorganizowanych wycieczkach; są to podróże indywidualne - mówi Novotny.

Najwięcej pieniędzy w Pradze zostawiają Japończycy (147$/dzień), Rosjanie (144$/dzień) oraz obywatele Izraela (131$/dzień).
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Najczęściej odwiedzane miasta w Europie [2011-02-02 15:06 151.32.169.*]
Ja tam kocham Rzym! Poza tym wszyscy trąbią że w Rzymie skończyły się miejsca noclegowe na czas beatyfikacji, a to nie prawda ! Mój kolega wciąż czeka ze swoimi pokojami i apartamentami na turystów, naprawdę świetne warunki, taniej niż u konkurencji ! Po więcej pytań dzwońcie lub piszcie: olaressa@hotmail.com, +39 348 6621941 odpowiedz »

Rzym [2010-06-25 10:23 153.19.91.*]
Nie wiem co robi na 3 miejscu... Nie polecam tego miasta turystom. Zostaliśmy okradzeni w ... hotelu! Na ulicach pełno namolnych handlarzy, ostro narzucających się z produktami. I straszny hałas na ulicach od ogromnej liczby motorów i skuterów. Obiad w restauracji to min. 10 euro/os za mizerną porcję + 2 euro za stolik... odpowiedz »

Rzym [2010-07-20 13:54 212.76.57.*]
jak się jedzie na byle co, to się ma byle co! w wielkich metropoliach życie kosztuje i to sporo! A Rzym zdecydowanie należy do grona najpiękniejszych miast świata, o czym chyba nikogo nie trzeba przekonywać! Za dobre warunki - cóż, jak wszędzie trzeba słono zapłacić. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij