Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

MSZ: Polacy udający się do Republiki Kirgiskiej muszą posiadać wizy

MSZ poinformowało, że od 1 lipca 2008 Polacy wyjeżdżający do Republiki Kirgiskiej zobowiązani są posiadać wizy wjazdowe.


Wizy można odebrać we wszystkich przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych Kirgistanu. Osoby przebywające na granicy Kirgistanu wizę mogą odebrać tylko w międzynarodowym porcie lotniczym "Manas" w stolicy tego kraju Biszkeku.

Polski obywatel ubiegający się o wizę powinien mieć przy sobie paszport ważny co najmniej 3 miesiące, własnoręcznie podpisany wniosek wizowy oraz fotografię 3,5 x 4,5 cm - podaje MSZ w komunikacie.

Opłata przy ubieganiu się o wizę w przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych będzie liczona według taryfy opłat urzędów konsularnych Kirgistanu w poszczególnych państwach. Przy ubieganiu się o dokument w Biszkeku to koszt 35 dolarów.

Każda osoba przybywająca do Republiki Kirgiskiej jest zobowiązana zarejestrować się w ciągu pięciu dni od wjazdu w tamtejszych urzędach spraw wewnętrznych - przypomina MSZ.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij