Helios dla dzieci w każdy wtorek

Wakacje w radomskim kinie Helios obfitują w atrakcje dla dzieci. W każdy wtorek kino Helios w Radomiu zaprasza najmłodszych na wycieczki. Dzieci mogą nie tylko obejrzeć filmy, ale także zobaczyć w jaki sposób wyświetlany jest obraz w kinowych salach. Wycieczka urozmaicona jest wieloma konkursami i zabawami.


Ostatnio kabinę projekcyjną odwiedziła grupa z Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach. - Większość z naszych podopiecznych w kinie jest po raz pierwszy. Nie wszystkich byłoby stać na taką wycieczkę - twierdzi Magdalena Głowacka-Karcz, opiekunka grupy.

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Dzieci są wszystkiego ciekawe. W ubiegłym tygodniu uczestnicy pytali na przykład, dlaczego taśma filmowa leży na talerzach i ile ma kilometrów - mówi Małgorzata Sapińska, kierowniczka Heliosa.

Dzieci maja niepowtarzalną okazję, by zobaczyć kino od zupełnie innej strony. Na zwiedzanie wybrała się również Anna Tomczyk z piątką swoich pociech. Małemu Dominikowi najbardziej podobała się sala kinowa obserwowana z góry. - Ile tu foteli, a jaki duży ekran - dziwił się chłopiec. Nigdy wcześniej nie był w kinie. - W takiej sali jest kilka głośników dookoła. Gdybyście zamknęli oczy, to czulibyście się jak w samym centrum jakiejś sytuacji. Tak, jakby na przykład samoloty latały tuż nad wami - opowiadał maluchom Wojciech Skipirzepa, pracownik Heliosa.

Paweł, uczestnik wycieczki, mówił, że mógłby być pracownikiem kina, a największe zainteresowanie wzbudził w nim projektor. - Fajna jest ta maszyna - mówił nam, przyglądając się, jak następują po sobie kolejne klatki filmu.

Wszyscy zainteresowani wycieczkami po kinie Helios mogą to uczynić we wtorki. Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 11, wszytskie filmy wyświetlane dla dzieci sa płatne, sama wycieczka jest darmowa. Grupy zorganizowane mogą zapisywać się pod numerem telefonu 0 48 362 80 50 lub korzystając z poczty elektronicznej radom@heliosnet.pl
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij