Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Powstał projekt kosmicznego hotelu

"Galaktyczny Apartament" - tak nazywa się prototyp kosmicznego hotelu, który zaprojektowali architekci z Barcelony we współpracy z amerykańskimi inżynierami kosmicznymi. - Mieliby się w nim zatrzymywać astronauci i kosmiczni turyści, przebywający na orbicie okołoziemskiej - podała hiszpańska agencja prasowa EFE.


- Hotel wyglądem przypomina kiść winogron. Kapsuły-pokoje i pozostałe pomieszczenia przymocowane są do centralnego rdzenia. Ponadto konstrukcja wyposażona jest w okna widokowe, przez które hotelowi goście będą mogli podziwiać spektakularne widoki Ziemi i przestrzeni kosmicznej. Pokoje w kształcie kapsuł mają siedem metrów długości i cztery metry średnicy i nie posiadają wewnętrznych kątów. W każdym z nich przy ścianach znajdują się uchwyty. Mieszkańcy pokojów mogą przytrzymywać się ich lub zaczepiać się podczas jedzenia i snu oraz wyglądania przez dość duże okna - poinformował EFE kierownik projektu, Xavier Claramunt.

Projekt jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wycieczkowymi lotami w kosmos. - Wyzwania związane z tą nową formą turystyki zachęciły nas do zastanowienia się, jak taki hotel powinien być zaprojektowany - powiedział architekt.

Wygląd kosmicznego hotelu powstał z inspiracji naturalną kiścią winogron, okazało się bowiem, że jest to najbardziej praktyczny kształt, który łatwo wykonać i w razie potrzeby rozbudować. Podstawowym założeniem projektu było to, aby goście w hotelu mogli korzystać z całej otaczającej ich przestrzeni, bez tradycyjnego, ziemskiego ograniczenia góra-dół i lewo-prawo.

- Hotel może być umieszczony na orbicie za pomocą wahadłowców, które w kolejnych lotach będą zabierały w przestrzeń poszczególne elementy konstrukcji (do trzech modułów za jednym razem), które następnie będą przymocowywane do rdzenia. Struktura będzie ostatecznie składała się z 22 kapsuł - powiedział Claramunt.

Hotel oprócz indywidualnych pokoi będzie miał też pomieszczenia wspólne takie jak bar czy restauracja.

Obecnie projektanci pracują nad kombinezonami, w których kosmiczni turyści mogliby utrzymywać stałą pozycję w nieważkości, panującej w orbitalnym hotelu.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Powstał projekt hotelu w kosmosie [2010-03-04 14:34 83.17.185.*]
koniecznie musze tam polecieć odpowiedz »

www.turystykamalopolska.pl [2009-11-04 15:06 83.7.163.*]
Minęło kilka lat i kosmiczny hotel okazuje się być całkiem realnym projektem.
Już w 2012 r. swoje drzwi (a raczej pancerne bramy) otworzy pierwszy hotel w kosmosie.
Trzydniowy pobyt w hotelu Galactic Suite Space Resort będzie kosztował 3 mln euro
W trakcie pobytu w kosmicznym hotelu goście obejrzą 15 wschodów słońca i okrążą ziemię 80 razy. Będą nosić uniformy ze specjalnymi rzepami, dzięki którym będą poruszać się po ścianach niczym Spiderman. Transport gości odbywać się będzie rakietą, która, połączy się ona z kapsułą na trzy dni. Zapewni to poczucie bezpieczeństwa gościom, którzy nie poczują się opuszczeni.
odpowiedz »

Powstał projekt hotelu w kosmosie [2006-09-06 19:29 83.27.37.*]
jak dorzyje takiego zajefajnego hotelu miedzygwiezdnego to chcalbym tam spedzic wakacje :D odpowiedz »

Powstał projekt hotelu w kosmosie [2008-03-12 16:51 79.186.90.*]
tylko takie cioty jak wy mogly to wymyslic odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij