Subskrypcja

Szukaj

Skandal na wyciągach

Najmłodszym przysługują zniżki, najstarszym już nie - takie realia panują na wyciągach narciarskich w Wiśle. Czy w innych miejscach też tak jest?


Jak podaje Gazeta Wyborcza, jeden z jej czytelników z Pszczyny ma 68 lat i jest emerytem, lubi także jeździć na nartach, więc wybrał się na jeden ze stoków w Wiśle. Chciał kupić bilet ulgowy, ale… "W kasie powiedziano mi, że to niemożliwe, bo ulga mi nie przysługuje. Zamiast kusić narciarzy, właściciele wyciągów zniechęcają ich" - skarży się poszkodowany.

Gazeta obeszła całą Wisłę i podaje, że wszystkie największe wyciągi nie przewidują ulgowych biletów dla emerytów. Jeden z właścicieli stoku, który chciał być anonimowy mówi: "Jak kogoś stać na narty, to zapłaci tych kilka złotych więcej za bilet." A co na to szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury? "Dorosły to dorosły" - mówi.

Podobnie sytuacja się ma w Ustroniu. Wyjątkiem może jest kolej linowa na Czantorię, która przygotowała kilkuzłotowe upusty dla "sędziwych" narciarzy.

Żywiecczyzna, Szczyrk - brak upustów. Przedstawiciele największego ośrodka Czyrna-Solisko w Szczyrku, czyli pracownicy Gliwickiej Agencji Turystycznej tłumaczą taką sytuację przykładem. "Jeszcze w minionym sezonie mieliśmy dla najstarszych klientów specjalną ofertę. Promowaliśmy w ten sposób zdrowy i aktywny tryb życia. Jednak karnety często brali dziadkowie i dawali swoim wnukom, którzy śmigali po stokach. Dlatego teraz z ulg zrezygnowaliśmy" - mówi Ireneusz Czuluk, wiceprezes GAT-u.

Zdecydowanie inaczej sytuacja ta wygląda na Słowacji. Tuż za granicą, w ośrodku Snow Paradise na ulgi mogą liczyć wszyscy panowie powyżej 60 roku życia, oraz panie, które skończyły 55 lat.   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

No i racja [2005-01-16 13:07 .*]
U nas jest pełno naciągaczy... jak by nie było ulg, zniżek i innych takich szans dla oszustów, to by było widać kogo na co stać! Dzieci może są wyjątkiem na który można pozwolić, bo ich nie wolno karać za nieuczciwość rodziców... odpowiedz »

o co tyle krzyku [2005-01-16 12:54 .*]
Każdy przedsiebiorca daje znizki komu chce. Nikomu w prywatnych firmach nie przysługują zniżki "społeczne" i jesli ktoś liczył na znizkę a jej nie dostał to może powiedzieć szkoda, ale nie nazywać tego skandalem i skarżyć się prasie. odpowiedz »

Żadne zaskoczenie !! [2005-01-15 21:52 .*]
Bo władze Zakopanego uznały podobnie. W opłacie klimatycznej jest podobnie - dali wszystkich po równo. Zarówno roczne dziecko, jak student,jak i 70 letni emeryt zapłacą równo za "klimat"- czyli 1,50zl-przecież stać ich skoro tu przyjechali. Natomiast nikt z władz ciągle nie pokusił się o zabranie się za nielegalnych kwaterodawców. Tutaj umykają miastu setki tysięcy zl rocznie(opłaty klimatyczne,podatki itp)- ale to widocznie nie ich zmartwienie. Gdyby "zacerować" tą dziurę możnaby obniżyć stawki taksy klimatycznej i znacznie ją zróżnicować. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij