Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Opracowano wzór na długość spokojnej podróży rodziców

Okazuje się, że dzięki matematyce można wyliczyć wszystko. Nawet to, jak długo podróżujący rodzice będą mieli spokój i ciszę.


Profesor Dwight Barkley z uniwersytetu w Warwick, w Anglii opracował wzór matematyczny na dokładne obliczenie, momentu podczas podróży, w którym z ust dzieci pada nieśmiertelne pytanie “Kiedy wreszcie dojedziemy?"

Obliczenie polega na zsumowaniu: liczby dostępnych w samochodzie rozrywek, do tego trzeba dodać liczbę 1. Wszystko następnie należy podzielić przez liczbę dzieci podniesioną do kwadratu. Do otrzymanego wyniku trzeba jeszcze dodać czas, jaki zajęło całej rodzinie wsiadanie do samochodu i wyruszenia w drogę.

Swoją pracę nad wzorem profesor tłumaczy - Matematyka udziela odpowiedzi na wiele ważnych życiowych pytań, a to równanie daje możliwość żartobliwego spojrzenia na problem znudzenia dzieci w czasie podróży.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Mnie nie jest potrzebny wzór... [2006-09-07 13:05 83.29.13.*]
Ja wiem że moja córka zaraz po ruszeniu spod domu zadaje to proste a jakże denerwujące pytanie: "Kiedy dojedziemy?" "A daleko jeszcze?" żadne rozrywki nie pomagają.
Mama 6-letniej Ady i 1-nego Mateusza
odpowiedz »

Mnie nie jest potrzebny wzór... [2006-09-11 11:42 83.31.186.*]
też to znam dzieciaki 4 i 6 lat odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij