Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Mazurska Pętla - nowy szlak żeglarski?

Powstanie Mazurska Pętla, czyli szlak żeglarski łączący Niegocin ze Śniardwami. Dzięki niej żeglarze i turyści mogliby poznać mniej znane jeziora i ożywić turystycznie miejscowości leżące nad ich brzegami.


Mazurską Pętlę chcą stworzyć samorządy powiatowe Giżycka i Pisza oraz Związek Stowarzyszeń Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich.

Byłoby to połączenie jezior Tyrkło z Buwełnem i udrożnienie Głaźnej Strugi łączącej Buwełno z Wojnowem. Mogłyby tam powstać porty i baza gastronomiczno-noclegowa.

To jest dopiero wstępna koncepcja, o której rozmawiają samorządowcy. Nie jest jednak nierealna, bo została wpisana w Strategię Rozwoju Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Powstała koncepcja Mazurskiej Pętli [2009-03-24 09:26 212.106.154.*]
http://www. jezioro. com. pl/szlaki/zobacz_szlak. html?id=167
Póki nie ma jeszcze połączenia dla żeglarzy, polecam szlak kajakarzom.
Opis zamieściłem pod podanym adresem.
Józek
odpowiedz »

Mazurska Pętla - nowy szlak żeglarski? [2008-06-05 15:29 81.190.134.*]
Pętla jak pętla - wiele nowego nie wnosi. Natomiast WIELKĄ ATRAKCJĄ, która stworzy inny wymiar Mazur będzie połączenie Szlaku Wielkich Jezior z Ełkiem od Śniardw, poprzez wiele jezior w tym wielkie j.Orzysz aż do jeziora Ełckiego! Plany są już zatwierdzone, w najbliższych latach rusza budowa tego nowego żeglownego kanału! odpowiedz »

Mazurska Pętla - nowy szlak żeglarski? [2010-03-13 20:29 89.229.206.*]
A dla kogo inny? Jakie niby korzyści miałyby wielkie jeziora mazurskie z połączenia z Ełkiem? BZDURA odpowiedz »

Powstała koncepcja Mazurskiej Pętli [2008-04-29 22:06 84.10.244.*]
Byłoby połączenie Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz Szlaku Jezior Rynnowych.
Dziś największy problem, iż od Sniardw jeziorem Tyrkło dopływa się do zalesionych wzgórz i dopiero za nimi jest jezioro Buwełno. Choć co roku paru upartych żeglarzy potrafi znaleźć właściciela traktora i przyczepy podjachtowej i który za kilkadziesiąt złotych przewozi jacht (lub kajaki) te 2-3 kilometry.
Już blisko 100 lat temu myslano o wykopaniu kanału - a dziś są jeszcze bardziej oryginalne pomysły (lecz mające przykłady z innych krajów) - kolejki linowej lub tunelu. Podobno to ostatnie najbardziej realne ze względów na koszty budowy, utrzymania, ekologię etc. Oj - wówczas wielu żeglarzy by chciało takim jedynym polskim tunelem przepłynąć !
odpowiedz »

Powstała koncepcja Mazurskiej Pętli [2008-04-29 13:09 80.50.230.*]
Swietny pomysł.uż w latach 1954,55 próbowalam przepłynąć Omegą
z Niegocina przez Wojnowo na Buwełno. Nie udało się to zrobić, gdyż
zatkane było przejście pod drogą między Wojnowem a Buwełnem.
Brzegi Wojnowa , szczególnie zachodnie b. malownicze. Pamiętam, że biwakowaliśmy na wysokim brzegu pod sosną zwieszającą gałęzie nad starym okopem. Irena K.
odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij