Świnoujście walczy o Błękitną Flagę

Błękitna Flaga to międzynarodowe wyróżnienie przyznawane regionom, które spełniają najwyższe kryteria bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Obecnie o przyznanie takie wyróżnienia stara się także Świnoujście.


Program "Błękitna Flaga" został zainicjowany przez międzynarodową Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej. W tym roku do tego odznaczenia rekomendowano cztery polskie kąpieliska oraz dwa porty jachtowe. Takiego wyróżnienia pozazdrościły także władze Świnoujścia. "Oprócz Świnoujścia do pilotażu zakwalifikowało się jeszcze siedem gmin nadmorskich. Obiekty, które pomyślnie przejdą ten etap, będą mogły się obiegać w 2006 roku o przyznanie Błękitnej Flagi" - wyjaśnia rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Jest wiec szansa, że w tym roku w końcu poprawi się standard ładnej, ale jednak zaniedbanej plaży w Świnoujściu. W budżecie miasta zarezerwowane są już pieniądze na prysznice oraz toalety. W planach jest także budowa kilkusetmetrowego nadmorskiego deptaka.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij