Tunel pod kanałem la Manche interaktywnie

W tunelu pod kanałem La Manche można już korzystać z telefonów komórkowych i internetu. Stało się to możliwe dzięki współpracy spółki Eurotunnel i francuskich operatorów telefonii komórkowej - Bouygues Telecom, Orange oraz SFR. Uruchomili oni system światłowodowy GSM-P do obsługi telefonii 2G (GSM 900, DCS1800) i 3G (UMTS 2100). Dostawcą niezbędnego sprzętu jest Alcatel-Lucent, firma prowadząca projekt.


Teraz pasażerowie podróżujący szybką koleją i korzystający z połączeń Le Shuttle mają możliwość telefonowania ze swoich komórek oraz przeglądania internetu.

W trakcie ostatnich 10 miesięcy instalowano sprzęt Alcatel-Lucent bez przerw w eksploatacji tras przebiegających przez tunel.

Francuscy operatorzy telekomunikacyjni zwiększą swój zasięg sieci 2G/3G o południowy tunel kolejowy (ruch z Francji do Wielkiej Brytanii) dzięki antenowemu kablowi promieniującemu, wyposażonemu w optyczne wzmacniacze sygnału, które zostaną umieszczone w odległości co 750 metrów.

Po igrzyskach w Londynie, operatorzy brytyjscy zainstalują swoją infrastrukturę w północnym tunelu (ruch z Wielkiej Brytanii do Francji).
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij