Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Kulisy bankructwa Big Blue

Historia upadku jeleniogórskiego biura Big Blue stanowi swoistą przestrogę dla wielu przedsiębiorców, zarówno z branży, jak i spoza niej. Dobrze rozwijająca się firma została m.in. dzięki urzędniczej bezmyślności doprowadzona do bankructwa.


Właśnie w najbliższą niedzielę (20.11.2011) na dwóch antenach POLSATU (otwarty Polsat /wersja skrócona/ oraz Polsat News /wersja pełna/ ) o godzinie 19:30 odbędzie się program "Państwo w Państwie" w całości poświęcony okolicznościom bankructwa polskiego touroperatora BIG BLUE z Jeleniej Góry.

O sprawie bankructwa można także przeczytać w książce pt. "EGZEKUCJA BANKRUTA - Rozprawa o Prawie do Bezprawia", którą można nabyć na stronie egzekucjabankruta.travelshops.pl
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Upadek Big Blue [2011-11-18 22:19 80.52.226.*]
no i znowu wygrał interes panstwa - expose - i wszystko wiadomo-obiecanki cacanki - a głupiemu - radość - bo kto da za 1/2 ceny?, a jak nie masz na 100% ceny - oglądaj -rogramy Tv o podróżach tych, których na to stać. odpowiedz »

Upadek Big Blue [2011-11-18 21:13 80.52.150.*]
a ja tam wole wycieczki organizowane przez samego siebie:)
Adam (wszystkoopodrozach.blogspot.com)
odpowiedz »

Upadek Big Blue [2011-11-18 18:51 85.222.29.*]
Interesujące, że takie wiadomości trafiają teraz po tylu latach do opinii publicznej. Szefowi Big Blue mieli tyle czasu aby to upublicznić. Nie żyjemy przecież w czasach Stalina. Są osoby, które pamiętają jak nisko sprzedawał wycieczki w ostatnim okresie Big Blue ( koszty są przecież znane i nawet dla największego operatora w Polsce jakim był Big Blue nikt nie da pół ceny za samolot czy hotel). Zupełnie inne przyczyny podawały osoby z kierownictwa przy bankructwie, zupełnie inne są podawane teraz. Opinia w branży była taka, że chodziło o uzyskanie jak największego udziału w rynku aby sprzedać to zagranicznemu operatorowi, ale nie powiodło się to i upadek musiał nastąpić.
Czartery to bardzo ryzykowny rynek i nie powiodła się strategia więc nastąpił koniec ( ale oczywiście tylko tej firmy :-). Znikła Alpina, Big Blue, Aladin, Kopernik, Selectours, Orbis - ciekawe kto kolejny nie wytrzyma i jak długo operatorzy będą się wycinać aby zrobić dobrze klientom kupującym wycieczki w ostatniej chwili za pół ceny. Brak grupowego działania zabija ten segment branży- tu Tusk akurat ma 100% racji.
odpowiedz »

Upadek Big Blue [2011-11-23 15:23 83.4.251.*]
Witam,
jestem byłym właściecielem Big Blue, który był bohaterem ostatniego programu w Polsacie.
Chciałbym odpowiedzieć na ten wpis:
1. ma Pan/Pani rację - firma miała cel w pozyskaniu inwestora strategicznego (finansowego lub branżowego) ale ja tu żadnej naszej winy w tym nie widzę
2. dlaczego tak długo czekaliśmy z upublicznieniem - powód prosty = prowadziliśmy cały czas spór z organami i nie chcieliśmy do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy narazić siebie na jeszcze gorsze konsekwencje. Przypomnę tylko moje publiczne wystąpienia z okresu kiedy bankrutowaliśmy kiedy podawałem przyczyny: wzrost kursów, spadek popytu (najgorszy rok dla turystyki światowej ever), wycofanie się White Eagle i ... co podkreślałem inne przyczyny o których powiadomię media we właściwym terminie - co czynię od 2 lat!
3. Stosowane przez nas rozwiązania prawne były w oparciu o opinie Instytutu Studiów Podatkowych, Deloitte & Touche i Krzysztofa Woźniaka oraz o wyniki wcześniejszych kontroli. TO ORGANA SKRABOWE NAGLE ZMIENIŁY POGLĄD PRAWNY A NIE MY!
4. W pełni się zgadzam, że turystyka, być może bardziej niż inny biznes, t bardzo ryzykowan dziedzina. Dobrze by było gdyby tylko na naturalnym ryzyku handlowym poprzestać - my dostaliśmy nóż w plecy od Państwa i dlatego zbankrutowaliśmy!
Pozdrawiam
Marcin
odpowiedz »

Upadek Big Blue [2011-11-26 10:54 83.20.46.*]
"bohaterem"..buahahaha...ależ z Ciebie bohater odpowiedz »

Upadek Big Blue [2011-11-18 20:04 87.207.21.*]
No to ciśnie się na usta pytanie- kto ma najtańsze oferty?????
Kenia średnio kosztuje 3200pln na 20.11, a w tym najtańszym 2600 pln
i mają najdrozsze lokale w centrach handlowych, zawsze w najlepszym miejscu. A jaka prawda upadku..... chyba nikt z nas sie nie dowie.Kto zyskał najbardziej na plajcie Big B.?????Kiedyś tak się mówiło.O vacie pierwsze słyszę.
odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij